Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podejrzany o pobicie 11-latka został aresztowany (aktualizacja)

Rek

30-letni Piotr U., który wcześniej usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała 11-letniego chłopca, nie stawiał się na zastosowany wobec niego policyjny dozór. Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali go na terenie Malborka. Nakaz doprowadzenia w tej sprawie wydała wobec niego kartuska prokuratura, która wystąpiła do sądu o aresztowania 30-latka. Dzisiaj sąd przychylił się do tego wniosku: podejrzany spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. 

Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie uszkodzenia ciała 11-latka. Zdarzenie miało miejsce 24 listopada przy ulicy płk. Dąbka w Elblągu. 11-letni chłopiec został napadnięty i pobity przez nieznanego wówczas sprawcę. Dziecko trafiło na obserwację do szpitala. Zaraz po zgłoszeniu policjanci ustalili sprawcę. Został on zatrzymany 27 listopada. W toku postępowania zastosowano wobec niego policyjny dozór, na ten jednak nie stawiał się.
     Prokuratura w Kartuzach, która zajmuje się tą sprawą, wydała nakaz doprowadzenia mężczyzny. Wczoraj (8 grudnia) został on zatrzymany przez policjantów kryminalnych. 30-latek przebywał na terenie Malborka. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Wcześniej Piotr U. był notowany za groźby i zniszczenie mienia.
     
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
     

     Aktualizacja z godz. 19: Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, "9 grudnia ogłoszono 30-letniemu podejrzanemu zmienione zarzuty. W zakresie przestępstwa kierowania gróźb karalnych m.in. rozszerzono okres popełnienia przestępstwa. Nadto przyjęto, że podejrzany działając w zamiarze spowodowania u pokrzywdzonych obrażeń ciała naruszających czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, dokonał uszkodzeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie narządów ich ciała na okres poniżej 7 dni (art.13§1k.k. w zw. z art.157§1k.k. w zb. z art. 157§2k.k. w zw. z art. 11§2k.k. w zw. z art. 57a§1k.k.).
     Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, negując swoje sprawstwo w zakresie kierowania gróźb karalnych.
     Prokuratura uznając, że stosowny dotychczas wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji nie jest skuteczny, jak również uwzględniając stwierdzony brak stałego miejsca pobytu podejrzanego, skierował – celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania – wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania".
     Sąd przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na trzy miesiące. 
     Przestępstwo z art. 157§1k.k., które (w fazie usiłowania) zarzucono podejrzanemu, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
     
red.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Seat