UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci zlikwidowali narkotykową siatkę dilerską

Elbląg, Policjanci zlikwidowali narkotykową siatkę dilerską
fot. policja

Sześciu zatrzymanych mężczyzn, dozory, tymczasowy areszt, wniosek o izolację podejrzanego, zabezpieczone narkotyki oraz sprzęt do ich porcjowania – to efekt żmudnej pracy policjantów z Braniewa. Zatrzymani odpowiedzą m.in. za przestępstwa udzielania narkotyków małoletnim, sprzedaży środków odurzających, uprawy narkotyków oraz ich posiadania.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że dealerska siatka działała na terenie dwóch powiatów – braniewskiego oraz elbląskiego. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
      
       Rozpracowywanie narkotykowego środowiska
       Policjanci pionu kryminalnego od początku września pracowali nad siatką osób zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków. Do pierwszych z zatrzymań doszło tuż po niebezpiecznym zdarzeniu z udziałem małoletniego. Gdy pod koniec września 15-latek trafił na izbę przyjęć po spożyciu marihuany, kryminalni potrzebowali zaledwie kilku godzin, by do policyjnej celi doprowadzić dwóch 17-latków, którzy zaopatrzyli nieletniego w narkotyki. Typowania funkcjonariuszy potwierdziły się. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy wystarczył, by zatrzymanym przedstawić zarzuty udzielania małoletniemu środków odurzających. Dodatkowo jeden z 17-latków odpowie również za uprawę narkotyków, ich sprzedaż oraz posiadanie. Decyzją sądu podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.
      
       Kolejne dni, kolejne zatrzymania
       Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, sprawdzali dokładnie każdą informację, łączyli fakty i tak dzięki skrupulatnej pracy doprowadzili w niespełna dzień po ostatnich zatrzymaniach do ustalenia dwóch następnych podejrzanych. 17- i 22-latek usłyszeli zarzuty udzielania narkotyków małoletnim.
       Policjanci byli coraz bliżej rozpracowania przestępczej siatki, personalia jej członków trafiały do akt postepowania, a oni sami kolejno byli doprowadzani do aresztu. Na początku października funkcjonariusze zatrzymali 22-latka. Tym razem ciężar zgromadzonych przeciwko niemu dowodów był na tyle duży, że sąd przychylił się do stanowiska policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec podjerzanego tymczasowe aresztowanie.
      
       Narkotykowe źródło w Elblągu
       Kryminalni wiedzieli, że zasięg przestępczego działania wykracza poza granice powiatu braniewskiego, musieli więc dotrzeć do samego źródła. Tak też się stało. Efektem zintensyfikowanych działań braniewskich policjantów było zatrzymanie 23-letniego elblążanina minionej nocy. Przy mężczyżnie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów amfetaminy, jak również sprzęt służący do porcjowania narkotyku. Jeszcze dziś 23-latek usłyszy zarzuty udzielania i posiadania substancji odurzajacych. Policjanci wystąpią również z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.
       Sprawa ma wciąż charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama