Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Proces byłego prezydenta Olsztyna nadal bez finału

 
Elbląg, Proces byłego prezydenta Olsztyna nadal bez finału
Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny (na zdj. ze swoim adwokatem Markiem Gawrylukiem, fot. AD)

Sąd Okręgowy w Elblągu rozpoznaje apelację w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, odpowiadającego za molestowanie kobiet i zgwałcenie ciężarnej urzędniczki. Dziś (3 czerwca) okazało się, że konieczne jest uzupełnienie materiału dowodowego więc rozprawa została odroczona. - Od samego początku mówiliśmy, że sprawa jest skomplikowana, wielowątkowa, trudna - mówił adwokat Marek Gawryluk. - Niestety, Sąd Rejonowy w Ostródzie popełnił kilka błędów, które, miejmy nadzieję, teraz zostaną naprawione. Jedyny satysfakcjonujący nas wyrok to uniewinnienie - zastrzegał.

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży. Sąd w Ostródzie zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat. Po ogłoszeniu wyroku Czesław Małkowski zapowiedział, że będzie się od niego odwoływał. Odwołanie złożyła też Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, bo z kolei jej zdaniem wyrok jest za niski.
     Sprawa została więc skierowana do rozpatrzenia przez sąd drugiej instancji, czyli w tym przypadku, przez Sąd Okręgowy w Elblągu. Dziś (3 czerwca) odbyła się druga rozprawa, na której prognozowano wygłoszenie mów końcowych. Tak się jednak nie stało, bo ...
     - Bo należy uzupełnić materiał dowodowy - wyjaśniał obrońca Czesława Małkowskiego, adwokat Marek Gawryluk. - To nie był nasz wniosek, ale rozprawa została odroczona do 27 czerwca. Od samego początku mówiliśmy, że sprawa jest skomplikowana, wielowątkowa, trudna - podkreślał mecenas Gawryluk. - I, że trzeba ją dokładnie zbadać. Niestety, Sąd Rejonowy w Ostródzie popełnił kilka błędów, które, miejmy nadzieję, teraz zostaną naprawione i w tym kierunku sąd zmierza.
     - Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy dowody uzupełnione o zeznania istotnych świadków - zauważył obrońca Czesława Małkowskiego. - Myślę, że sąd podejmie właściwą decyzję. Czekamy na sprawiedliwy wyrok.

  Adwokat Marek Gawryluk (fot. AD)
Adwokat Marek Gawryluk (fot. AD)

Czyli jaki?
     - Satysfakcjonujący będzie wyrok uniewinniający. Jedynie taki, bo mój klient nie popełnił żadnego przestępstwa - zakończył adwokat Marek Gawryluk.
     Innego zdania jest prokuratura, która wnosi o karę 8 lat pozbawienia wolności oraz o 10-letni zakaz kontaktowania się z główną pokrzywdzoną, a także 10-letni zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej.
     Co dokładnie wydarzyło się dziś na sali sądowej nie wiadomo, bo proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Clinex M9 Strong