Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rodzinny "seks biznes". Finał przed sądem

 
Elbląg, Rodzinny "seks biznes". Finał przed sądem
(fot. AD, arch. portEl)

Gdańska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz handlu kobietami. Biznes kręcił się na tzw. domówkach, czyli niezarejestrowanych agencjach towarzyskich, które działały na terenie województwa pomorskiego, ale także w Elblągu i Braniewie. Był to interes rodzinny. Ojciec wraz z żoną i synami zajmowali się prowadzeniem poszczególnych „domówek". Natomiast partnerki synów prowadziły obsługę ogłoszeń internetowych oraz telefoniczną obsługę klientów. Zarobili na tym procederze ponad 400 tys. zł. Teraz staną przed sądem.

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku skierował do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia, przeciwko dziesięciu osobom, w wieku od 27 do 58 lat, oskarżonym o popełnienie łącznie dwudziestu sześciu przestępstw.
     Chodzi głównie o organizowanie prostytucji i czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz handel kobietami w celu wykorzystania ich w prostytucji, ale także o posiadanie znacznej ilości amfetaminy.
     Jak informuje prokurator Olimpia Gapanowicz, naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku, w toku śledztwa ustalono, że oskarżeni w latach 2014 - 2015 prowadzili w wielu zmieniających się lokalizacjach, na terenie Gdańska, Sopotu, Kościerzyny, Chojnic, Tczewa, Malborka, Braniewa, Starogardu Gdańskiego, Władysławowa, Ustki i Elbląga, niezarejestrowane agencje towarzyskie, tzw. domówki. W tych lokalach umieszczali kobiety, którym odpłatnie ułatwiali uprawianie prostytucji, bądź też, które zmuszali do uprawniania prostytucji, również czerpiąc z ich nierządu korzyść majątkową.
     Pomiędzy niektórymi z oskarżonych zachodziły ścisłe powiązania rodzinne. Dwoje spośród nich jest małżonkami, dwaj inni to ich synowie, a dwie z oskarżonych kobiet są ich partnerkami życiowymi. Ojciec rodziny wraz z żoną i synami zajmowali się prowadzeniem i nadzorowaniem działalności poszczególnych tzw. domówek. Natomiast partnerki synów prowadziły obsługę ogłoszeń internetowych oraz telefoniczną obsługę klientów.
     Zarzuty oskarżenia obejmują łącznie dziewiętnaście kobiet, które zdecydowały się złożyć zeznania obciążające oskarżonych. Niestety, faktyczna ilość wykorzystanych w procederze kobiet jest nieznana, gdyż pomimo podejmowanych prób, nie zdołano ustalić ich danych.
     Oskarżeni werbowali młode kobiety do pracy w prostytucji, często wykorzystując ich trudną sytuację życiową. W trzech przypadkach, oskarżeni odpłatnie przekazali sobie pokrzywdzone, dopuszczając się w ten sposób handlu ludźmi.
     Z czerpania korzyści z cudzego nierządu, oskarżeni uczynili sobie stałe źródło dochodu, przyjmując od pokrzywdzonych kobiet, nie mniej niż 425 tys. zł.
     Oskarżonym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, kara grzywny, a także przepadek równowartości nielegalnie osiągniętej korzyści majątkowej.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Panie którym ułatwiano prostytucję pewnie dobrze się zabezpieczały przed ciążą, a w razie czego stać je na wyjazd na zabieg za granicę. A co z tymi zmuszanymi do prostytucji? Powinny rodzić jeśli zaszły w ciążę ? Podrzyjcie teraz buzie zwolennicy zaostrzenia przepisów aborcyjnych, zwłaszcza panowie, którzy korzystali z takich "domówek " i oczywiście najlepiej rozumieją co jest dobre dla kobiety. Zapraszam też do dyskusji tych którzy adoptowali i wychowują dzieci z gwałtów, taki głos jest dla mnie wiarygodny a teoretycy, którzy bronią nie swojej moralności niech się martwią lepiej o siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 8
  buuzzz(2018-01-18)
 • Sąd powinien upublicznić wizerunki tych osób w celu ostrzeżenia potencjalnych ofiar a potem wypalić im na czole znamię
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  pisior (2018-01-18)
 • No niestety Polki są niezbyt piękne, więc niektórzy się ratują w agencjach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 16
  (2018-01-18)
 • Chyba twoja baba w domu cie straszy jak uwazasz. , że polki nie sa ladne. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 2
  edwarddd(2018-01-18)
 • a co z takich portalem jak ODLOTY. PL ????? co to jest ? czym to sie rózni ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  pchełek(2018-01-18)
 • Nie macie ładniejszej Temidy tylka taką upasioną wstawiacie, mamy XXI wiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2018-01-18)
 • To może przez to, ze tej organizacji nie ma już na elblaskim rynku to jest tu taki kryzys. Ze na odlotach 20 zdjęć i numerów i sobie przez godzinę wybierasz o ta fajna, do tej pójdę i dzwonisz a tam zawsze garbary albo studzienna i 3 prostytutki na krzyż te same, każda leniwa jak g.wno i nigdy taka jak na zdjęciu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Kazik.2000(2018-01-19)
 • upublicznić dane i wizerunki tych alfonsów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2018-01-19)
 • Każdy ma prawo spiąć z kim chce..... Co to kogo obchodzi. Portel to brukowiec...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  Klient(2018-01-19)
 • A nie lepiej zalegalizować prostytucje i ja ucywilizować. Żeby wyeliminować patologie i choróbska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  ZdzislawDyrmanzasadniczo(2018-01-19)
 • Syf,kiła,hiv i mogiła.Gratulacje dla frustratów którzy korzystają z tego typu usług,to chyba panowie których nikt nie kocha...akt desperacji...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2018-01-19)
 • Tam narodził się trans z wąsami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dominika(2018-01-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex W3 Multi
Płyn do mycia i dezynfekcji
Clinex Grill
Pieczątki Trodat