Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody

 
Elbląg, Rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody

Policjanci dzielnicowi zatrzymali wczoraj (31 lipca) grupę chłopców, którzy z wiaduktu drogowego na obwodnicy Elbląga rzucali kamieniami z przejeżdżające samochody. Jeden z takich kamieni trafił w audi. Kierowca zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze interweniowali wobec pięciu nieletnich w wieku od 9 do 14 lat.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 21 na trasie s7 (obwodnica Elbląga). Kierowca audi a6, który przejeżdżał pod wiaduktem usłyszał głośny huk i po zatrzymaniu zauważył, że ma uszkodzone drzwi. Na wiadukcie zauważył dzieci, które rzucały kamieniami i powiadomił oficera dyżurnego policji. Na miejsce przyjechali dzielnicowi, którzy zatrzymali całą piątkę na gorącym uczynku. Do uszkodzenia auta przyznał się 11-letni chłopiec. Jego rodzice będą musieli odpowiedzieć za wyrządzone szkody. Wszyscy nieletni trafili pod opiekę rodziców.
     
     Warto wiedzieć - Kto odpowiada za czyny dziecka do 13 roku życia?
     Co do zasady, osoba, która ze swojej winy wyrządziła drugiej osobie szkodę, zobowiązana jest do jej naprawienia. Jednak dziecko, które nie ukończyło trzynastu lat, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. Ta odpowiedzialność przeniesiona jest na osobę sprawującą opiekę nad małoletnim. Obowiązuje domniemanie winy osoby zobowiązanej do nadzoru oraz domniemanie związku przyczynowego między wyrządzeniem szkody przez osobę poddaną pieczy a wadliwym wykonywaniem nadzoru. O tych rzeczach decyduje sąd rodzinny. Zwykle w związku z brakiem nadzoru, za szkodę odpowiadają rodzice sprawujący nad dzieckiem stałą opiekę z mocy prawa. Zwolnieni są jednak od odpowiedzialności, jeśli oddadzą dziecko pod nadzór innej osoby lub instytucji. Posyłając dziecko do szkoły, rodzice przekazują opiekę nad nim dyrektorowi i nauczycielom. Odpowiedzialność za dzieci do 13 lat ponosi szkoła. rodzice nie ponoszą więc odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez małoletnie dzieci w czasie, gdy znajdują się one pod opieką nauczyciela w szkole lub na zajęciach organizowanych przez szkołę poza obiektami należącymi do niej.
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w