Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna

 
Elbląg, Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny. Ponownie będzie musiał to udowodnić przed sądem w Ostródzie (fot. AD)
Rek

Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił dziś (20 grudnia) wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie byłego prezydenta Olsztyna, Czesława Jerzego Małkowskiego. Sprawę będzie musiał ponownie rozpatrzyć Sąd Rejonowy w Ostródzie. Małkowski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Jednak jego obrońca, adwokat Marek Gawryluk przyznał, że jego klient odetchnął z ulgą: - Liczył na sprawiedliwość i nadal liczy.

- Jesteśmy zadowoleni ponieważ sąd uwzględnił naszą apelację w zakresie uchylenia wyroku do ponownego rozpoznania - wyjaśniał mecenas Gawryluk. - Domagaliśmy się uniewinnienia, ale nie zawsze można osiągnąć uniewinnienie na danym etapie postępowania. Najistotniejsze jest to, że sąd uchylił wyrok w całości w zakresie skazania i wymierzenia kary.
     - Były błędy, które skutkowały uchyleniem wyroku, ale o szczegółach nie mogę powiedzieć - kontynuował obrońca Czesława Małkowskiego. - Mam nadzieję, że zostaną one naprawione przed sądem pierwszej instancji. Przede wszystkim należy skupić się na bardzo obszernym materiale osobowym.
     Czesław Małkowski nie chciał komentować decyzji Sądu Okręgowego w Elblągu.
     - Mój klient przyjął wyrok z ulgą, bo liczył na sprawiedliwość i nadal liczy - wyręczył go obrońca. - Jest już zmęczony postępowaniem, które trwa 8 lat i nadal wskazywane są błędy.
     Proces Czesława Małkowskiego w sądzie drugiej instancji trwał nieco ponad pół roku. Toczył się za zamkniętymi drzwiami. Dziś (20 grudnia) Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Ostródzie w dwóch najpoważniejszych punktach: gwałtu i usiłowania gwałtu. Wcześniej Małkowski został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Ostródzki sąd zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat. I ten wątek będzie ponownie podnoszony w Ostródzie.

  Podczas ogłoszenia wyroku (fot. AD) Podczas ogłoszenia wyroku (fot. AD)


     - Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana i sąd drugiej instancji uznał, że poprzednie orzeczenie było przedwczesne - mówiła Iwona Kruszewska z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.
     W tym procesie prokuratura chciała podwyższenia kary do 8 lat pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu kontaktu z pokrzywdzoną oraz zakazu zajmowania stanowisk w administracji samorządowej.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini