Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna

 
Elbląg, Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny. Ponownie będzie musiał to udowodnić przed sądem w Ostródzie (fot. AD)
Rek

Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił dziś (20 grudnia) wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie byłego prezydenta Olsztyna, Czesława Jerzego Małkowskiego. Sprawę będzie musiał ponownie rozpatrzyć Sąd Rejonowy w Ostródzie. Małkowski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Jednak jego obrońca, adwokat Marek Gawryluk przyznał, że jego klient odetchnął z ulgą: - Liczył na sprawiedliwość i nadal liczy.

- Jesteśmy zadowoleni ponieważ sąd uwzględnił naszą apelację w zakresie uchylenia wyroku do ponownego rozpoznania - wyjaśniał mecenas Gawryluk. - Domagaliśmy się uniewinnienia, ale nie zawsze można osiągnąć uniewinnienie na danym etapie postępowania. Najistotniejsze jest to, że sąd uchylił wyrok w całości w zakresie skazania i wymierzenia kary.
     - Były błędy, które skutkowały uchyleniem wyroku, ale o szczegółach nie mogę powiedzieć - kontynuował obrońca Czesława Małkowskiego. - Mam nadzieję, że zostaną one naprawione przed sądem pierwszej instancji. Przede wszystkim należy skupić się na bardzo obszernym materiale osobowym.
     Czesław Małkowski nie chciał komentować decyzji Sądu Okręgowego w Elblągu.
     - Mój klient przyjął wyrok z ulgą, bo liczył na sprawiedliwość i nadal liczy - wyręczył go obrońca. - Jest już zmęczony postępowaniem, które trwa 8 lat i nadal wskazywane są błędy.
     Proces Czesława Małkowskiego w sądzie drugiej instancji trwał nieco ponad pół roku. Toczył się za zamkniętymi drzwiami. Dziś (20 grudnia) Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Ostródzie w dwóch najpoważniejszych punktach: gwałtu i usiłowania gwałtu. Wcześniej Małkowski został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Ostródzki sąd zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat. I ten wątek będzie ponownie podnoszony w Ostródzie.

  Podczas ogłoszenia wyroku (fot. AD) Podczas ogłoszenia wyroku (fot. AD)


     - Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana i sąd drugiej instancji uznał, że poprzednie orzeczenie było przedwczesne - mówiła Iwona Kruszewska z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.
     W tym procesie prokuratura chciała podwyższenia kary do 8 lat pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu kontaktu z pokrzywdzoną oraz zakazu zajmowania stanowisk w administracji samorządowej.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Samochody używane HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC