Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skazani za niektóre przestępstwa będą mogli odbywać karę… w domu

Elbląg, Skazani za niektóre przestępstwa będą mogli odbywać karę… w domu Czy kajdanki starego typu odejdą na stałe do lamusa.. fot. wikipedia.org

W czwartek (8 stycznia) została podpisana umowa pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Konsorcjum Comp Safe Support S.A. - Lider, Centrum Weryfikacji Alarmów Terminal sp. z o.o. i PHU Elproma sp. z o.o. na usługę utworzenia, wdrożenia i eksploatacji Systemu Dozoru Elektronicznego dla skazanych.

System dozoru elektronicznego skazanych funkcjonuje m.in. w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Estonii i Portugalii. Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości System Dozoru Elektronicznego (w skrócie SDE), o którym mowa w ustawie z 7 września 2007 r. o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w Systemie Dozoru Elektronicznego (Dz. U. z 2007 r. Nr. 191, poz. 1366), obejmować będzie swym zasięgiem terytorium całej Polski i umożliwi odbywanie kary pozbawienia wolności przez skazanych poza zakładem karnym. Zakłada się, że na etapie wstępnym, który pełną funkcjonalność ma osiągnąć od 1 września, systemem dozoru elektronicznego objęta zostanie grupa 3 000 skazanych, zaś docelowo - 15 000. Dotyczyć to będzie skazanych na nie więcej niż rok więzienia, a odbywanie kary w ten sposób nie może trwać dłużej niż sześć miesięcy.
     System Dozoru Elektronicznego umożliwiać będzie kontrolę za pomocą elektronicznych bransolet:
     - wykonywania kary pozbawienia wolności przez skazanych poza zakładem karnym, polegającej na przestrzeganiu przez skazanych obowiązków nałożonych przez sądy penitencjarne,
     - pozostawania w wyznaczonym czasie w określonym miejscu przebywania,
     - przestrzegania przez skazanych obowiązków powstrzymywania się od zbliżania się do określonych osób lub przebywania w określonych miejscach, z możliwością bieżącego określania i rejestrowania miejsc pobytu skazanego.
     Monitoring umożliwi także kontrolowanie, czy przestrzegają obowiązków pozostawania w wyznaczonym czasie w określonym miejscu, czy dopełniają zakazu zbliżania się do określonych osób i miejsc, z możliwością bieżącego określania i rejestrowania miejsc pobytu skazanego.
     Informację o bliskiej obecności osoby skazanej, objętej zakazem, otrzymywać będzie także osoba chroniona oraz w przypadku niesubordynacji skazanego - kurator sądowy, który tylko raz mógłby dać skazanemu „szansę”, a każdy kolejny wybryk kończyłby się powrotem do więzienia.
     
     Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • rzetelna informacj powinna podać jeszcze jeden szczegół - kto to będzie fizycznie robić - wożny sądowy, policja czy służba więzienna. .. Minister zapomnial napisać ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-09)
 • Wg mnie to tylko część. Ponadto taki skazany powinien przez 10godzin dziennie-w okresie zimy-odśnieżać chodniki. Klawiszy u nas dostatek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 7
AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3