UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Sprawa nauczycielki umorzona, ale warunkowo

 
Elbląg, Sprawa przeciwko nauczycielce chemii została warunkowo umorzona
Sprawa przeciwko nauczycielce chemii została warunkowo umorzona (fot. Anna Dembińska)

Sąd - po konsultacji ze stronami - zdecydował, że nie będzie procesu nauczycielki chemii, która nieumyślnie naraziła na niebezpieczeństwo jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Chłopiec upuścił paczkę, w której znajdowały się substancje żrące i uległ poparzeniu. Dziś (28 maja) zapadła decyzja o warunkowym umorzeniu postępowania karnego. Kobieta zostanie objęta rocznym okresem próby, ma też zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 2 tys. zł. Będzie jednak mogła wykonywać swój zawód.

W akcie oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Elblągu postawiła Dorocie W. zarzut nieumyślnego narażenia siódmoklasisty na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło 17 października 2017 r. "Jako nauczyciel chemii była zobowiązana do opieki nad małoletnimi uczniami, poleciła im przyniesienie z sekretariatu szkoły do pracowni chemicznej czterech paczek z zawartością zamówionych przez siebie pomocy dydaktycznych, w tym odczynników z zawartością kwasu azotowego i solnego, narażając tym samym małoletnich na bezpośredni kontakt z substancjami o charakterze żrącym, w wyniku czego nieumyślnie spowodowała u jednego z chłopców poparzenia uda i drobniejsze poparzenia brzucha rąk i stóp". W akcie oskarżenia początkowo występowali czterej pokrzywdzeni chłopcy, ale rodzice trzech z nich nie złożyli wniosku o ściganie (a jest to konieczne w przypadku przestępstwa nieumyślnego).
       Stroną zostali więc rodzice jednego poszkodowanego siódmoklasisty i to oni stawili się dziś (28 maja) w sądzie. Obrońca Doroty W. złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego. Po krótkiej przerwie wspólnie z rodzicami pokrzywdzonego chłopca oraz prokuratorem doszli do porozumienia, a sąd uznał, że jest to kompromis satysfakcjonujący i adekwatny do sytuacji.
       Sędzia Bartosz Kulesza ogłosił jego warunki: - Umorzenie warunkowe na okres próby jednego roku, nałożenie na oskarżoną częściowego naprawienia szkody doznanej przez małoletniego pokrzywdzonego w wysokości 400 zł oraz obowiązku częściowego zadośćuczynienia w wysokości 2 tys. zł w terminie dwóch miesięcy od uprawomocnienia się wyroku oraz obciążenie kosztami sądowymi.
       - Trzeba uszanować stanowisko pokrzywdzonych, ale umowa jest satysfakcjonująca - przyznała prokurator Dominika Jażdżewska.
       Oskarżona nauczycielka była bardzo poruszona sprawą, ze łzami w oczach przepraszała rodziców pokrzywdzonego chłopca.
       Wyrok nie jest prawomocny.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama