UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tragiczny finał niechcianej ciąży. 17- latek usłyszał wyrok

 
Elbląg, Dziś przed elbląskim sądem zapadł wyrok skazujący Karola B. na 3 miesiące więzienia i rok prac społęcznych
Dziś przed elbląskim sądem zapadł wyrok skazujący Karola B. na 3 miesiące więzienia i rok prac społęcznych (fot. Witold Sadowksi, arch. portEl)

Trzy miesiące więzienia oraz rok prac społecznych - taki wyrok usłyszał dziś (19 listopada) 17-letni Karol B. za pomoc i nakłanianie swojej dziewczyny do usunięcia ciąży. Karę zaproponował prokurator, ponieważ oskarżony przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia i żałował tego, co się stało. Z kolei dziewczyna ma odpowiadać za zabójstwo. Jest niepełnoletnia więc na proces poczeka w ośrodku wychowawczym.

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. Jak informowała TVP Olsztyn, w marcu do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim 16-latka przyniosła zwłoki dziecka. Twierdziła, że urodziło się ono martwe. Wyniki sekcji zwłok zaprzeczyły jednak tej wersji. Wskazały, że dziecko urodziło się żywe i w terminie.
     W związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa, sprawę 16-latki prokuratura przekazała wydziałowi rodzinnemu w Sądzie Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim. Decyzją sądu dziewczyna już została umieszczona w ośrodku wychowawczym.
     Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim postawiła partnerowi 16-latki zarzut. 17-letni Karol B. miał odpowiadać za nakłanianie i doprowadzenie do przerwania ciąży w sytuacji, gdy poczęte dziecko było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki. Jak wskazał prokurator, zarzut dotyczy wcześniejszych sytuacji, bo chodzi o czas od lipca 2017 do marca 2018 roku. Chłopakowi groziła kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt.
     Sprawę chłopaka przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu i to ona 28 września skierowała do Sądu Okręgowego wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy. Kara uzgodniona z oskarżonym Karolem B.: 3 miesiące pozbawienia wolności oraz roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym.
     - Za skierowaniem wniosku przemawiał fakt, że oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu, a w świetle jego wyjaśnień okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budziły wątpliwości - wyjaśniała Prokuratura Okręgowa. - Nadto postawa oskarżonego wskazywała iż cele postępowania zostaną osiągnięte.
     I taki wyrok wydał dziś (19 listopada) sąd.
     Elbląski sąd przekazał sprawę dziewczyny do Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście. Nastolatka przebywa w ośrodku wychowawczym.
przyg. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama