UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za pobicie 11-latka odpowie przed sądem

Elbląg, Proces 30-letniego Piotra U. toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Elblągu
Proces 30-letniego Piotra U. toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Elblągu (fot. AD, arch. portEl)

Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia w sprawie pobicia 11-latka. To zdarzenie z listopada ubiegłego roku odbiło się echem w mediach ogólnopolskich. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach, która prowadziła postępowanie, postawiła zarzuty 30-letniemu Piotrowi U. Mężczyzna odpowie za to, że pobił dziecko bez powodu, a także za zaatakowanie nożem innego elblążanina.

Przypomnijmy, do pobicia 11-letniego chłopca doszło 24 listopada 2016 r. na skrzyżowaniu ulicy płk. Dąbka i Pionierskiej. Zdarzenie zarejestrowała kamera z pobliskiego sklepu, po dwóch dniach policja zatrzymała podejrzanego, którym okazał się 30-letni Piotr U, jak się okazało wcześniej karany m.in. za groźby i uszkodzenie mienia.
       Policja po przesłuchaniu mężczyzny zawnioskowała do Prokuratury Rejonowej w Elblągu o zastosowanie wobec 30-latka dozoru policyjnego. Miał stawiać się w komendzie trzy razy w tygodniu. Nie wywiązywał się z tego obowiązku i ostatecznie został aresztowany.
       O sprawie zrobiło się głośno w całym kraju, a nadzór nad postępowaniem przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Ostatecznie akta trafiły do prokuratury w Kartuzach.  Postępowanie zakończyło się w lutym tego roku skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.
       Piotrowi U. zarzucono popełnienie dwóch przestępstw spowodowania obrażeń ciała, w tym jedno z nich na szkodę 11-letniego pokrzywdzonego. Prokurator ocenił, że 30-latek w miejscu publicznym bez powodu zaatakował chłopca uderzając pięściami oraz kopiąc nogami po całym ciele. Dzięki reakcji świadka zdarzenia, jak i działań obronnych podjętych przez pokrzywdzonego, doznał on jedynie lekkich obrażeń ciała, naruszających czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni.
       W akcie oskarżenia dalej czytamy: 'Nadto Piotr U. w okresie od czerwca do sierpnia 2016 roku w Elblągu groził drugiemu z pokrzywdzonych pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. Natomiast 3 listopada 2016r groźbę spowodowania uszkodzenia ciała wprowadził w czyn. Bez powodu zaatakował pokrzywdzonego nożem, powodując obrażenia w postaci rany ciętej, naruszające czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni."
       Piotr U. przesłuchany charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Dopuścił się ich publicznie, bez powodu, okazując lekceważenie dla porządku prawnego.
       Może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Na rozpoczęcie procesu Piotr U. poczeka w areszcie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama