Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zbiegowie w areszcie - podsumowanie

W sobotę został zatrzymany ostatni z trzech zbiegów z zakładu karnego w Bagrationowsku. Mężczyzna, podobnie jak jego koledzy, usłyszał zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej RP. Cała trójka będzie też odpowiadać za kradzież z włamaniem. Dziś w Placówce Straży Granicznej Bezledy odbyła się konferencja prasowa o działaniach, jakie podejmowały w tej sprawie Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej i Policja.

Wiadomość o zbiegach z więzienia w obwodzie kaliningradzkim została przekazana do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w środę 8 sierpnia - relacjonuje Agnieszka Golias, rzecznik W-MOSG. - Poszukiwani mężczyźni odpowiadają za popełnienie poważnych przestępstw na terenie obwodu kaliningradzkiego. Straż Graniczna podjęła natychmiastowe działania w celu ustalenia miejsca pobytu uciekinierów. Poinformowane zostały wszystkie Oddziały SG i Policja, informacja wraz z rysopisem więźniów przekazana została także lokalnym mediom. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji, w ramach programu „Razem Bezpiecznej” zintensyfikowali kontrole. Wspólne patrole dokonywały szczegółowych kontroli na drogach wylotowych z Bartoszyc oraz drogach dojazdowych do granicy państwowej. Funkcjonariusze Wydziału ds. Cudzoziemców kontrolowali większe skupiska ludzkie, m.in. dworce i targowiska, przyjmując, że zbiegowie mogą szukać pomocy u innych obywateli obwodu kaliningradzkiego przebywających na terenie Polski. W poszukiwaniach uczestniczyły psy służbowe, a samolot Wilga odbywał regularne loty z użyciem kamery termowizyjnej. Pas nadgraniczny skanowany był przez pojazdy obserwacyjne.
     Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany w piątek o godz. 0.35. Funkcjonariusze PSG w Bartoszycach i KPP Bartoszyce na informację o próbie włamania do baru dworcowego udali się w okolice dworca kolejowego, gdzie zastali trzech mężczyzn - poszukiwanych zbiegów. Udało się zatrzymać tylko jednego - Władimira R. Jednak w wyniku intensywnych działań o godz. 4 w ręce funkcjonariuszy SG i Policji trafił drugi poszukiwany - Oleg Ł.
     Trzeciego, dzień później, zatrzymali w Sępopolu funkcjonariusze PSG i Policji. W sobotę policja otrzymała informację od mieszkanki Bartoszyc o włamaniu do jej altanki na terenie ogródków działkowych w Bartoszycach. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przestępstwa dokonał trzeci z poszukiwanych zbiegów, do działań zmierzających do zatrzymania sprawcy włamania przydzielono psa tropiącego. Pies podjął trop i po przejściu ok. 1,5 km doprowadził do miejsca, gdzie zauważono uciekającego mężczyznę. 10 minut później Denis A., trzeci ze zbiegów z zakładu karnego w Bagrationowsku, trafił w ręce funkcjonariuszy.
     Zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, we współdziałaniu z innymi osobami tj. o czyn z art. 264 § 2 kk. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą też za inne czyny przestępcze, których dopuścili się podczas ucieczki. Obecnie w stosunku do wszystkich trzech sprawców przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom stosowany jest areszt tymczasowy.
     Przed konferencją prasową odbyło się spotkanie Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bezledach, Komendanta Komendy Powiatowego Policji w Bartoszycach oraz przedstawicieli Komendy Oddziału z mieszkanką Bartoszyc, która rozpoznała we włamywaczu do swojej altanki jednego z poszukiwanych uciekinierów i powiadomiła o tym fakcie Policję. Kobieta tym samym przyczyniła się do zatrzymania ostatniego ze zbiegów, a za swoją postawę od Komendanta W-MOSG otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych.
     W trakcie konferencji Komendant PSG w Bezledach podziękował społeczeństwu powiatu bartoszyckiego za pomoc i wyrozumiałość w trakcie prowadzonej akcji. Bardzo pozytywnie odniósł się do udziału mediów w błyskawicznym i rzeczowym przekazywaniu bieżących informacji.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO