UWAGA!

Znęcał się nad rodziną

 Elbląg, Znęcał się nad rodziną
fot. nadesłana

Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował tymczasowo na 3 miesiące 58-letniego Włodzimierza G. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją córką oraz byłą żoną.

Sprawca po rozwodzie mieszkał z kobietą w jednym mieszkaniu. Dochodziło w nim do awantur i przemocy. Kobiety przerwały milczenie. Teraz domowy oprawca czas do rozprawy spędzi „za kratkami”. Za znęcanie się nad rodziną może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
       Policjanci z Elbląga prowadzący sprawę ustalili, że 58-latek mógł się znęcać nad byłą żoną nawet od kilkunastu lat. Gdy kobiety przerwały milczenie okazało się, że można szybko zebrać materiał dowodowy i odizolować agresora od ofiary. Tak stało się gdy zaczęły rozmawiać z policjantami. Z zeznań kobiet i świadków wynikało, że 58-latek wielokrotnie je wyzywał, groził pozbawieniem życia a także poniżał. W mieszkaniu dochodziło także do rękoczynów. Jako, że zachodziła obawa iż sprawca spełni swoje dotychczasowe groźby policjanci wnioskowali wraz z prokuratorem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku dodatkowo uzasadniając swą decyzję tym, iż 58-latek może próbować nakłaniać świadków do zmiany zeznań. Teraz czas do rozprawy Włodzimierz G. spędzi w areszcie. To jednak nie koniec. To sąd zadecyduje o wymiarze kary dla niego. Za znęcanie się Kodeks Karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Znęcanie się nad rodziną to niestety nie tylko problem w środowiskach patologicznych czy tych z & #8222; marginesu społecznego& #8221; . Coraz częściej w tzw. & #8222; dobrych domach& #8221; pojawia się przemoc psychiczna i agresja jako skutek frustracji czy obniżonej odporności na stresy i konieczności ciągłej rywalizacji na polu zawodowym. Z roku na rok rośnie liczba interwencji policji w sprawie przemocy domowej. Jednak ciągle brakuje odpowiednich przepisów, chroniących ofiary przed domowym tyranem. Jak manifestuje się przemoc w rodzinie? Czy kary cielesne można uznać za surowe wychowanie, czy to już patologia rodzicielstwa?
Reklama