Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kaliningrad: Wspominają Jana Pawła II

Od momentu śmierci Jana Pawła II katolicy spotykają się w kaliningradzkich świątyniach, w tym w budowanym kościele św. Wojciecha-Adalberta.

Tutaj szczególnie wspomina się zmarłego papieża, jego miłość do Kościoła, wszystkich ludzi. Część katolików nadbałtyckiego regionu ze szczególnym wzruszeniem i rozrzewnieniem wspomina swój udział na nabożeństwie czerwcowym w obecności Jana Pawła II na lotnisku w Elblągu. W kaliningradzkim kościele św. Wojciecha prezentowane są także na telebimie filmy ukazujące postać Ojca Świętego. Dużo mówi się o jego nauczaniu, które jest ciągle aktualną spuścizną zamkniętego pontyfikatu.
     W Konsulacie Generalnym RP w Kaliningradzie do wyłożonej księgi pamięci wpisało się wielu mieszkańców grodu nad Pregołą. Słowa szczerego bólu i pamięci pochodzą także od wyznawców innych religii.
     Z kolei gubernator obwodu kaliningradzkiego Władimir Jegorow wysłał kondolencje do arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza w Moskwie i księdza prałata Jerzego Steckiewicza. Podobny telegram z kondolencjami otrzymał również Jarosław Czubiński – konsul generalny RP w Kaliningradzie.
     Jegorow napisał, że wyznawcy wszystkich religii najbardziej wysuniętego na zachód skrawka Rosji szanowali i cenili działalność Jana Pawła II skierowaną na drogę społecznej zgody, rozwoju dialogu między kościołami za zasadach humanizmu i solidarności, umocnienia duchowych i moralnych źródeł życia każdego człowieka.
     W komentarzach miejscowej prasy padają jednak stwierdzenia, iż pomimo zabiegów i usilnych starań nigdy w ciągu swojego pontyfikatu Jan Paweł II nie stanął na rosyjskiej ziemi, chociaż bardzo o tym marzył. Przypominane jest też słowiańskie pochodzenie zmarłego papieża, który żywo interesował się rosyjska kulturą. Często przytaczane są myśli Ojca Świętego, uważającego, że dialog z prawosławnym Wschodem może stać się jednym z najbardziej skutecznych środków walki z sekularyzacją życia i świata.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Obrazy na alupanelu
Fototapety z mostami
Fototapety ze sportami