UWAGA!

Pora poplit

 Elbląg, Pora poplit

W dniach od 23 do 25 kwietnia odbędzie się Festiwal „4 pory książki” w sali „U św. Ducha". Druga część festiwalu poświęcona będzie literaturze popularnej. W programie imprezy spotkania autorskie, panel dyskusyjny oraz przedstawienie teatralne „Grzech" na motywach powieści Francoisa Mauriac'a w wykonaniu Teatru Rondo ze Słupska. Na wszystkie imprezy festiwalowe wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki na przedstawienie można odebrać w bibliotece głównej i wszystkich filiach na terenie Elbląga.

Program Poplit-u:
     23 kwietnia (czwartek)
     godz. 18 - „Pisarz, co człowiekowi rozjaśnia w głowie” – wieczór autorski Zygmunta Miłoszewskiego. Prowadzący: Jacek Nowiński.
      
     24 kwietnia (piątek)
     godz. 18 - „Zbrodnia na prowincji” – wieczór autorski Gai Grzegorzewskiej. Prowadzący: Jacek Nowiński.
     19.40 – Spektakl „Grzech” w wykonaniu Teatru Rondo ze Słupska.
      
     25 kwietnia (sobota)
     17 – „Prognozy literatury kryminalnej” – panel dyskusyjny z udziałem Mariusza Czubaja (prowadzący), Irka Grina i Piotra Bratkowskiego.
      
     4 Pory Książki to pomysł na całoroczną promocję czytelnictwa i współczesnej literatury polskiej, a także najciekawszych zjawisk literatury światowej. Charakter festiwalu pozwala na wyprowadzenie książki w przestrzeń publiczną, umożliwiając jej dotarcie nawet do odbiorców przypadkowych. Dzięki cykliczności festiwalu dyskusja o literaturze i życiu literackim ma miejsce w mediach kilka razy do roku.
     4 Pory Książki są również jedynym polskim festiwalem literackim nie zawężającym swoich zainteresowań do jednego wyłącznie gatunku literackiego i mającym przy tym charakter międzynarodowy. Głównym elementem festiwalu są spotkania autorskie. Towarzyszą im imprezy okołoliterackie, przygotowywane z myślą o tych, którzy na co dzień nie uczestniczą w sposób czynny w życiu literackim. W ten sposób problematyka współczesnej literatury pokazywana jest w szerszym kontekście kulturalno-społecznym.
     Imprezy festiwalowe odbywają się równocześnie w kilku miastach Polski i organizowane są we współpracy z partnerami lokalnymi – bibliotekami, księgarniami, centrami kultury i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni publicznej. Festiwal realizowany jest przez cały rok w czterech odsłonach: Pora Poezji (marzec), Poplit (kwiecień), Pora Prozy (październik) i Pora Reportażu (listopad).
      
     Zadanie współfinansowane przez Instytut Książki.
Oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama