UWAGA!

Porozmawiajmy o książkach - „Lewą ręką przez prawe ramię”

 Elbląg, Porozmawiajmy o książkach - „Lewą ręką przez prawe ramię”

Biblioteka Elbląska zaprasza 16 marca (wtorek) o godz. 18 do Sali Klubowej (Spatium Novum) na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem rozmowy będzie książka „Lewą ręką przez prawe ramię” Selmy Lonning Aaro.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt Instytutu Książki adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
       Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia - od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. Klubami w obrębie jednego województwa opiekuje się koordynator wojewódzki. W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje już 29 klubów i wciąż przybywają nowe. W ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki odbywają się spotkania, na których dyskutuje się o książkach, a także spotkania z pisarzami i krytykami literackimi.
       O książce:
       Mężczyzna stoi na chodniku i całuje kobietę. Pozornie bez powodu wybiega na ulicę i zostaje potrącony przez samochód. Kim jest ten mężczyzna? Co nim kierowało? I czy jest ktoś, kto go naprawdę zna? Lewą ręką przez prawe ramię to wzruszająca i zarazem wstrząsająca opowieść o tym, jak niewiele wiemy o swoich najbliższych i o samotności w tłumie.
      
       Selma Lonning Aaro - norweska pisarka i felietonistka. Studiowała teatrologię, literaturę oraz media. Zadebiutowała w 1995 roku powieścią Den endelige historien (Ostatnia opowieść), za którą otrzymała nagrodę Wydawnictwa Cappelen dla najlepszej debiutantki. Wydała sześć powieści dla dorosłych i jedną dla młodzieży Fortvilet kreps'72 (Zrozpaczony rak '72). W 2007 ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci Reidar og den store magen (Reidar i duży brzuch). Jej powieść Vill ni aka mera?(Jeszcze jedna runda?), którą uznano za przełomową w jej karierze, została nominowana do prestiżowej nagrody Brageprisen.
      
       Informacji na temat Klubu udziela:
       Aleksandra Buła, Dział Literatury dla Dorosłych ul. Zamkowa 1, tel.: (55) 611-31-86, mail: literacka@bibliotekaelblaska.pl
      
Arkadiusz Kowalczyk, Biblioteka Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama