UWAGA!

Pół-Karpia. Wystawa fotografii i spotkanie poetyckie

 Elbląg, Pół-Karpia. Wystawa fotografii i spotkanie poetyckie
fot. nadesłana

Centrum Sztuki Galeria EL oraz Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza 7 lutego o godz. 18 do Krużganka na wernisaż wystawy fotografii Tomasza Karpińskiego. Wernisaż będzie połączony ze spotkaniem poetyckim, podczas którego będzie można także posłuchać wierszy Tomasza Karpińskiego.

Tomasz Karpiński (ur. w 1977 roku w Grudziądzu). Z wykształcenia jest ekonomistą. Fotografią cyfrową zajmuje się od 5 lat. Na swoim koncie ma dwie wystawy: we wrześniu 2011 roku w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu nad Wisłą i w czerwcu 2012 roku w Tucholskim Ośrodku Kultury. 
       Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „BikeShot” w Jeleniej Górze oraz dwóch lokalnych konkursów fotograficznych. Jego prace prezentują: Galeria Waldemara Gizy i Galeria Luna.
       Obecnie pracuje w Straży Miejskiej w Świeciu nad Wisłą. Jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt. 
       Pisaniem zajmuje się – z przerwami – od kilkunastu lat. Jest członkiem Grona Literackiego „Zielony Kot”, które działa przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Swoje prace publikował w „Wierszpudle” i lokalnych mediach. Prezentował je podczas ubiegłorocznej wystawy fotograficznej w Tucholi oraz w czasie świeckiej „Jesieni Poetyckiej” w 2012 roku. Jest finalistą i laureatem konkursów poetyckich w Chojnicach i Raciborzu.
       Mariusz R. Fryckowski: "Fotografie Karpińskiego budzą niepokój, to jakby próba ukazania samego twórcy, który wydobywa się na powierzchnię ze świata bardzo szarej rzeczywistości. Skąd my to znamy? To prawie swobodna interpretacja na wzór bohaterów Dołęgi-Mostowicza, a może i samego Prusa! Kwestią czasu będzie ta chwila, kiedy artysta uwierzy w swój blask, a jego fotografie wręcz eksplodują fetą kolorów.
       Przeciętny odbiorca z pewnością zastanowi się nad tym, jak on to robi, że każdy pomysł przelany na matrycę, stanowi zamkniętą całość, a jednocześnie wręcz kipi podtekstami. Ten rodzaj prac jest spotykany wyłącznie u twórców z małych środowisk, u twórców, którzy żyją w zgodzie z naturą. Tylko pozazdrościć siły perswazji artystycznej i niezwykłego smaku."
      
       Wystawa będzie czynna do 14 marca. Kurator: Karina Dzieweczyńska. Informacje: Beata Branicka, beata.b@galeria-el.pl, tel. 55 232 53 86, 55 625 67 80.
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama