Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-07-15 Kalendarium elbląskie: 16-22 lipca (odc. 4)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 16-22 lipca <em>(odc. 4)</em>

  Co w Elblągu i okolicach wydarzyło się na przestrzeni wieków pomiędzy 16 a 22 lipca? Gdzie znajdowała się elbląska synagoga, jak stalinowskie władze wykorzystały wypadek do prześladowania elblążan i kiedy Elbląg odznaczono orderem? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka „Kalendarium elbląskiego”, przygotowywanego wspólnie z telewizją Truso.tv

 • 2018-07-15 Historia okolic Elbląga: Tychnowy (odc. 117)

  Elbląg. Historia okolic Elbląga: Tychnowy <em>(odc. 117)</em>

  Powstała rok wcześniej niż Elbląg, w czasach zaborów była ostoją polskości. Dzisiaj w naszym cyklu „Historia okolic Elbląga” zapraszamy na wycieczkę do wsi Tychnowy w gminie Kwidzyn, która w ltach 1975-98 należała do województwa elbląskiego. O ciekawostkach z nią związanych opowiada Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK.

 • 2018-07-14 Dawno temu w Elblągu... mieszkańcom organizowano imprezy

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... mieszkańcom organizowano imprezy

  Niedziela zapowiada się ciekawie, zaplanowano wiele atrakcji. Wielki koncert na Schillingsbruecke, koncert w Bażantarni, rejsy statkiem do Krynicy Morskiej (niem. Kahlberg) [...] (AZ, niedziela, 09.07.1892 r.).

 • 2018-07-08 Kalendarium elbląskie: 9-15 lipca (odc. 3)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 9-15 lipca <em>(odc. 3)</em>

  Co w Elblągu i okolicach wydarzyło się pomiędzy 9 a 15 lipca na przestrzeni wieków? Kiedy założono Towarzystwo Ogniowo-Ratunkowe, w jakich okolicznościach powstał kurort w Krynicy Morskiej i jak szwedzki król zajął Elbląg? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka Kalendarium Elbląskiego, przygotowywanego przy współpracy z telewizją Truso.tv

 • 2018-07-08 Historia okolic Elbląga: Od Rakowic do Rozpędzin (odc. 116)

  Elbląg. Historia okolic Elbląga: Od Rakowic do Rozpędzin <em>(odc. 116)</em>

  Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK, jak co tydzień zaprasza Czytelników portEl.pl na wędrówkę po miejscowościach byłego województwa elbląskiego. Dzisiaj jesteśmy w gminie Kwidzyn, odwiedzając Rakowice, Szałwinek i Rozpędziny.

 • 2018-07-07 Dawno temu w Elblągu... na targu rządziły węgorze

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... na targu rządziły węgorze

  Ostatnio udał się połów węgorzy, dało się to odczuć przedwczoraj, wczoraj i dziś na targu rybnym. Dostawy pochodziły z samego Stobca (niem. Stobbendorf) [wieś w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna na obszarze Żuław Wiślanych – Wikipedia] (AZ, czwartek, 07.07.1892 r.).

 • 2018-07-01 Kalendarium elbląskie (odc. 2)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie <em>(odc. 2)</em>

   Co w Elblągu i okolicach wydarzyło się pomiędzy 2 a 8 lipca na przestrzeni wieków? Kto ważny urodził się w 1848r.? Kiedy i w jaki sposób miasto powiększało swoje terytorium? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka „Kalendarium elbląskiego”, przygotowywanego przy współpracy z telewizją Truso.tv

 • 2018-07-01 Historia okolic Elbląga: Podzamcze i Rakowiec (odc. 115)

  Elbląg. Historia okolic Elbląga: Podzamcze i Rakowiec <em>(odc. 115)</em>

  Kontynuujemy wędrówkę po miejscowościach gminy Kwidzyn, która w latach 1975-98 należała do województwa elbląskiego. O ciekawostkach związanych z Podzamczem i Rakowcem opowiada Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK.

 • 2018-06-30 Dawno temu w Elblągu... grad narobił szkód

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... grad narobił szkód

  Wczorajszy grad spadł z tak wielką siłą, że narobił wiele szkód w Bażantarni (niem. Vogelsang), w okolicach Plebanki (niem. Pfarrhäuschen), na polach Wittenfelde, gdzie spadły kule ogromnej wielkości (AZ, czwartek, 23.06.1892 r.).

 • 2018-06-24 Kalendarium elbląskie (odc. 1)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie <em>(odc. 1)</em>

  Co w Elblągu i okolicach wydarzyło się 25 czerwca ponad 700 lat temu? Komu i w którym roku 26 czerwca Rada Miejska w Elblągu przyznała honorowe obywatelstwo miasta? Tego możecie się dowiedzieć z najnowszego cyklu, który od dzisiaj w każdą niedzielę będziemy publikować przy współpracy z telewizją Truso.tv Dzisiaj przedstawiamy wydarzenia, które miały miejsce w dniach 25 czerwca – 1 lipca na przestrzeni wieków.

 • 2018-06-24 Historia okolic Elbląga: Od Ośna do Pawlic (odc. 114)

  Elbląg. Historia okolic Elbląga: Od Ośna do Pawlic <em>(odc. 114)</em>

  W naszym niedzielnym cyklu kontynuujemy wędrówkę po miejscowościach gminy Kwidzyn, która w latach 1975-1998 należała do województwa elbląskiego. O ciekawostkach związanych z takimi miejscowościami jak Ośno, Pastwa i Pawlice opowiada Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK

 • 2018-06-23 Dawno temu w Elblągu... uczennice wybrały się na wycieczkę na Dębicę

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... uczennice wybrały się na wycieczkę na Dębicę

  Staromiejska Szkoła dla Dziewcząt wybrała się wczoraj po południu przy ładnej pogodzie na wycieczkę na Dębicę (niem. Dambitzen). Udział w niej wzięli także krewni uczennic i byłe uczennice. Zebrało się tam ponad 2 tys. osób. Krótko po godz. 18 niebo się zachmurzyło, zaczęło grzmieć, błyskawice przeszyły niebo i wielkie potoki wody spłynęły na miasto. Lało tak aż do późnej nocy. Weranda i sala muzyczna nie mogła pomieścić tak wielkiej liczby osób, więc spora część publiczności musiała zostać na dworze.

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Reklama