Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Elblążanie na Instagramie
 • 2018-11-18 Elbląskie drogi do niepodległości

  Elbląg. Elbląskie drogi do niepodległości

  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wiemy, Elbląg i region elbląski znalazł się ponownie w granicach Polski 27 lat później. O historii powrotu tych ziem do macierzy ipisze Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK. Dzisiaj odcinek piąty.

 • 2018-11-18 Kalendarium elbląskie: 19-25 listopada (odc. 22)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 19-25 listopada <em> (odc. 22) </em>

  Co wydarzyło się w Elblągu na przestrzeni wieków pomiędzy 19 a 25 listopada? Jak Zygmunt III zmusił elblążan do oddania kościoła św. Mikołaja katolikom? Dlaczego przed 200 laty wybrany burmistrz musiał uzyskać aprobatę pruskiego króla? Z jaką częstotliwością przed 120 laty jeździły elbląskie tramwaje i jak elbląska szkoła muzyczna świętowała swoje 20-lecie? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka naszego kalendarium.

 • 2018-11-17 Dawno temu w Elblągu... sprzątano przydworcowe zieleńce

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... sprzątano przydworcowe zieleńce

  Ponieważ pogoda sprzyja, trwa sprzątanie tutejszych zieleńców przydworcowych. Stare krzewy ozdobne, które z biegiem lat się nazbyt rozrosły, zostały wykarczowane, a w ich miejsce posadzono małe krzewy, dzięki którym zieleniec jest bardziej przejrzysty (AZ, piątek, 18.11.1892 r.).

 • 2018-11-11 Kalendarium elbląskie: 12-18 listopada (odc. 21)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 12-18 listopada <em> (odc. 21) </em>

  Co wydarzyło się w Elblągu na przestrzeni wieków pomiędzy 12 a 18 listopada? Jakie były losy pomnika Schichaua? Dlaczego zwlekano z poświęceniem kościoła w Kadynach? Który z wieszczów nie ma ulicy w Elblągu i ile miasto kosztowała Modrzewina? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka elbląskiego kalendarium.

 • 2018-11-11 Kręte drogi do niepodległości

  Elbląg. Kręte drogi do niepodległości

  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wiemy, Elbląg i region elbląski znalazł się ponownie w granicach Polski 27 lat później. O historii powrotu tych ziem do macierzy pisze Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK. Dzisiaj odcinek czwarty.

 • 2018-11-10 Dawno temu w Elblągu... na niebie można było dostrzec łunę

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... na niebie można było dostrzec łunę

  Wczoraj wieczorem o godz. 21 w północno-wschodniej części miasta na niebie widać było łunę, która utrzymywała się do północy. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że paliły się wszystkie budynki gospodarcze landrata Birknera z Kadyn (niem. Cadinen). Udało się uratować, poza jedną jałówką i koniem, bydło i konie. Spłonął niestety cały inwentarz i całe tegoroczne zbiory. Jeden z zaproszonych na dzisiejsze polowanie gości podczas prób ratowania dobytku o mało nie stracił życia. Przyczyny pożaru nie są znane (AZ, wtorek, 08.11.1892 r.).

 • 2018-11-04 Kalendarium elbląskie: 5-11 listopada (odc. 20)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 5-11 listopada <em> (odc. 20) </em>

  Co wydarzyło się w Elblągu na przestrzeni wieków pomiędzy 5 a 11 listopada? Jak w średniowieczu świętowano dzień 11 listopada i kiedy po raz ostatni w polskim już Elblągu czczono odzyskanie niepodległości? Jakie były początki futbolu w naszym mieście? Co o pokoju na wiecu wyborczym w Elblągu mówił Adolf Hitler i w jakich okolicznościach spłonęła elbląska synagoga? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka naszego kalendarium.

 • 2018-11-04 Elbląskie ślady w drodze do niepodległości

  Elbląg. Elbląskie ślady w drodze do niepodległości

  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wiemy, Elbląg i region elbląski znalazł się ponownie w granicach Polski 27 lat później. O historii powrotu tych ziem do macierzy pisze Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK. Dzisiaj odcinek trzeci.

 • 2018-11-03 Dawno temu w Elblągu... wśród dzieci grasowały choroby

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... wśród dzieci grasowały choroby

  W naszym mieście notuje się coraz więcej zachorowań na zakaźne choroby. W niektórych klasach szkolnych brakuje w związku z tym połowy uczniów. Niezadowalająco przedstawia się także liczba związana z umieralnością dzieci. W ostatnim tygodniu w tutejszym urzędzie stanu cywilnego zgłoszono 36 zgonów, a tylko 21 urodzeń. 25 z tych zgonów dotyczy dzieci w wieku sześć lat i mniej (AZ, wtorek, 01.11.1892 r.).

 • 2018-10-28 Drogi do niepodległości

  Elbląg. Drogi do niepodległości

  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wiemy, Elbląg i region elbląski znalazł się ponownie w granicach Polski 27 lat później. O historii powrotu tych ziem do macierzy w trzech odcinkach pisze Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK. Dzisiaj odcinek drugi, obejmujący lata 1794 – 1815.

 • 2018-10-28 Kalendarium elbląskie: 29 października – 4 listopada (odc. 19)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 29 października – 4 listopada <em> (odc. 19) </em>

  Co wydarzyło się w Elblągu na przestrzeni wieków pomiędzy 29 października a 4 listopada? Jak zabiegano o przywrócenie portu morskiego w Elblągu? Kto i kiedy postawił krzyże katyńskie na elbląskich cmentarzach? Czy w naszym mieście była kiedyś skocznia narciarska i jakie były losy elbląskich artystów - tego i innych ciekawostek dowiecie się z kolejnego odcinka kalendarium elbląskiego.

 • 2018-10-27 Dawno temu w Elblągu... świętowano 34. urodziny Cesarzowej

  Elbląg. Dawno temu w Elblągu... świętowano 34. urodziny Cesarzowej

  Cesarzowa Augusta Wiktoria [(ur. 22 października 1858 roku w Dłużku, zm. 11 kwietnia 1921 w Doorn w Holandii) – królowa Prus i cesarzowa niemiecka jako żona Wilhelma II ostatniego władcy Prus i Niemiec – Wikipedia] kończy dziś (22 października) 34 lata. Niech będzie dane Wielmożnej Pani przez długie lata stać u boku męża i tworzyć dzieła miłości i miłosierdzia dla dobra kraju. Na budynkach użytku publicznego i na niektórych prywatnych domach pojawiły się flagi (AZ, niedziela, 23.10.1892 r.).

 • 2018-10-21 Kalendarium elbląskie: 22-28 października (odc. 18)

  Elbląg. Kalendarium elbląskie: 22-28 października <em> (odc. 18) </em>

  Co wydarzyło się w Elblągu na przestrzeni wieków pomiędzy 22 a 28 października? Kto chrystianizował Prusów przed Krzyżakami? Ile lat trwała budowa Kanału Elbląskiego? Jak zbudowano wieżę kościoła św. Mikołaja? Tego i innych ciekawostek możecie się dowiedzieć z kolejnego odcinka kalendarium elbląskiego.

 • 2018-10-21 Historia okolic Elbląga: Tym razem o niepodległości (odc. 131)

  Elbląg. Historia okolic Elbląga: Tym razem o niepodległości <em>(odc. 131)</em>

  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wiemy, Elbląg i region elbląski znalazł się ponownie w granicach Polski 27 lat później. W najbliższych trzech odcinkach naszego cyklu przybliżymy historię powrotu terenów, na których mieszkamy, do macierzy.

Google
Rek

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Reklama