Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 sierpnia 2017 21:25

Widzę taki oto kontrowersyjny tekst:
W życiu i Internecie nie ma nic za darmo. Nasza gazeta utrzymuje się z reklam. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

Czy można zrobić dostęp płatny, absolutnie bez reklam? Wolę tak, niż migoczący psujący wzrok obraz na monitorze.
Zasłaniające ekran reklamy (dlatego powstał adblock) Ile taki dostęp mógłby kosztować na usera?

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 05 sierpnia 2017 22:16

Nie zgodzę się, że jest to kontrowersyjny tekst. Stwierdza tylko oczywistą oczywistość smiling smiley
Chętnie przeszedłbym na płatny dostęp ale to się nie sprawdzi. Zdaję sobie sprawę z tego, że reklamy są lekko uciążliwe, ale nikt jeszcze nie wymyślił lepszego sposobu na finansowanie takich przedsięwzięć jak wydawanie gazety sad smiley

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 sierpnia 2017 09:46

Nie mogę się zgodzić. Reklama internetowa to bardzo uciążliwa reklama. W telewizji, czy radiu można to przeczekać, wyciszyć dźwięk, coś zrobić (kawę). Tutaj mamy "w obowiązku" przeciskanie się przez gąszcz prowadzących w niechciane miejsca min (banerów). Wchodzi nam się na honor, że nic za darmo. No ale...płacę, i to sporo za internet, za prąd, za komputer - to wcale nie za darmo. Dlatego docelowo wolę unikać stron, które wykrywają adblocka (ublocka) i wypisują umoralniające hasła. Myślę jednak, że niedrogi (koszt gazety papierowej) płatny (jako opcja) dostęp dla takich jak ja świrów, byłby pożyteczny. admin zastanów się na spokojnie nad tym. Ja nie chcę za darmo, ja chcę bez reklam i tyle.

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 06 sierpnia 2017 09:55

Rozumiem, że płacisz za prąd i internet, ale te łobuzy nie chcą się z nami dzielić tą kasą.
Z kolei takich użytkowników jak Ty, którzy są skłonni płacić jakiś abonament jest garstka zaledwie. Gazeta Wyborcza chwali się, że ma ich kilkadziesiąt tysięcy. W naszym przypadku wyszłoby kilkuset. Nie starczy nawet na utrzymanie jednego dziennikarza.

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 sierpnia 2017 10:12

Nie rozumiesz mnie sad smiley Strona normalnie pozostaje taka jak jest, lecz po zalogowaniu usera byłaby możliwość wyboru - normalna i bez reklam (prawie bez) (płatna). Kwestia przebudowy strony i wilk syty, a owca też cała smiling smiley

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 06 sierpnia 2017 10:25

Ok, tylko co mam powiedzieć reklamodawcom? Ogłaszajcie się u nas ale i tak nie wszyscy zobaczą wasze reklamy? To byłby strzał w stopę sad smiley

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: Twój_stary (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 sierpnia 2017 13:47

Skoro administrator uważa że "W Internecie nie ma nic za darmo" to dlaczego nie wprowadzi płatnego dostępu do artykułów?

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: HansHans (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data: 06 sierpnia 2017 14:59

A broń Boże mi ludziska z takimi pomysłami! To byłaby jakaś katastrofa. Na co dzień wchodzę na około 15 różnych stron internetowych. I co miałbym za każdą oddzielnie płacić na jakieś tam konta? Wchodzę na stronę... oo, nie opłacone na czas, dostęp zablokowany, trzeba przelać pieniądze. Bajzel byłby niezły.

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: Dinaeel (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 sierpnia 2017 15:56

Wystarczy że reklamy nie są wkur....mi popupami na całą stronę które ciężko zamknąć, to idzie jeszcze je jakoś przełknąć. Jednak jeśli coś próbuje wyskakiwać, drażnić - blok reklam albo poszła strona w cholerę.

Z globalnego starcia socjalizmu z kapitalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: waldisobon (91.241.5.---)
Data: 09 sierpnia 2017 15:16

fo-tel Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie mogę się zgodzić. Reklama internetowa to
> bardzo uciążliwa reklama. W telewizji, czy radiu
> można to przeczekać, wyciszyć dźwięk, coś zrobić
> (kawę). Tutaj mamy "w obowiązku" przeciskanie się
> przez gąszcz prowadzących w niechciane miejsca min
> (banerów).

Z dwojga złego wolę się przeklikać, niż czekać aż się reklamy skończą...


> Wchodzi nam się na honor, że nic za
> darmo. No ale...płacę, i to sporo za internet, za
> prąd, za komputer - to wcale nie za darmo.

Co ma piernik do wiatraka?

> Dlatego
> docelowo wolę unikać stron, które wykrywają
> adblocka (ublocka) i wypisują umoralniające hasła.

Więcej energii tracisz na te "unikanie" niż to warte.

> Myślę jednak, że niedrogi (koszt gazety
> papierowej) płatny (jako opcja) dostęp dla takich
> jak ja świrów, byłby pożyteczny. admin zastanów
> się na spokojnie nad tym. Ja nie chcę za darmo, ja
> chcę bez reklam i tyle.

Już widzę jak tłumy walą na płatną wersję Portelu, hue hue...

> dla takich jak ja świrów

A tu się akurat zgodzę :-P

Re: AdBlock - wróg największy?
Wysłane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 sierpnia 2017 17:16

Nie skomentuję....



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.