Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: *Kobi* (91.228.113.---)
Data: 22 marca 2019 12:52

Poradźcie drodzy HydeParkowicze smiling smiley

Mam obecnie internet domowy (wifi) z Netii
ale w ostatnim czasie jestem z tego coraz bardziej niezadowolona

Internet się rozłącza, długo "mieli" otwierane strony
czasami np. na telefonie pokazuje że niby jest pełny dostęp
ale brak wskaźników przepływu
i przy otwieraniu aplikacji/strony www pokazuje się komunikat
że jestem offline

Sprawę zgłaszałam już kilka razy do Netii
otrzymuję z a każdym razem info że zmieniają ustawienia
ale właściwie nic się nie zmienia

Mój blok został podłączony do Orange światłowód
i widzę że sąsiedzi są popodłączani.

Zaczynam się zastanawiać nad przejsciem do Orange z internetem domowym
zwłaszcza że niedługo kończy mi się umowa z Netią
a mam telefony z sieci Orange

Co Wy wiecie w tym temacie ?
Warto przejść na Orange ?

_________________________________________________________
Kobi-eta jest arcydziełem wszechświata
G. LESSING

Kobieta pochodzi z toskańskiego dialektu od słowa conbitta,
co dosłownie znaczy
istota lubiąca się przytulać

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMJL-ExxMFm2_uCiD7sgC3_56mXlLE3thaiwqA8aCLsFfYpi0T_3C_zLdf

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: mat (---.182.247.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 22 marca 2019 14:53

ja bym przeszedł do Ornage...eye popping smiley....smileys with beer

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 22 marca 2019 20:16

Hej Kobi a skont kLiKaSh grinning smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.183.74.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 23 marca 2019 00:52

Mialem Netie ale nie światłowód. Bylem zadowolony z jakosci. Przeszedłem najpierw Na LTE ( i to byla najgorsza z mozliwych decyzji. Potem zapragnałem miec swiatlowod. Okazalo sie ze w netii nie ma mozliwosc podlaczeni. mimo ze w przeszlosci mialem zle doswiadczaniea jeszcze z telekomunikacja polska to zaryzykowalem orange swiatlowod i... jestem bardziej zadowolny niz z netii., choc to nie jest rowne porownanie bo netia nie byla po swiatlowodzie. Swaitlowod pinguje mi 1 do 5 ms, normlany kabel pingowal 20-40 ms.

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: *Kobi* (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 marca 2019 19:26

mat - qrcze każdemu się może zdarzyć literówka grinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smiley


Jasność
okolice zajezdni tramwajowej
czy to ma znaczenieconfused smileyconfused smileyconfused smiley

_________________________________________________________
Kobi-eta jest arcydziełem wszechświata
G. LESSING

Kobieta pochodzi z toskańskiego dialektu od słowa conbitta,
co dosłownie znaczy
istota lubiąca się przytulać

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMJL-ExxMFm2_uCiD7sgC3_56mXlLE3thaiwqA8aCLsFfYpi0T_3C_zLdf

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.play-internet.pl)
Data: 23 marca 2019 19:55

Nie, tak tylko chciałem zagadać :p

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: *Kobi* (91.228.113.---)
Data: 25 marca 2019 14:49

Wiecie co Panowie

bardzo "pomocni" jesteście w przedstawionej sprawie sad smiley((

_________________________________________________________
Kobi-eta jest arcydziełem wszechświata
G. LESSING

Kobieta pochodzi z toskańskiego dialektu od słowa conbitta,
co dosłownie znaczy
istota lubiąca się przytulać

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMJL-ExxMFm2_uCiD7sgC3_56mXlLE3thaiwqA8aCLsFfYpi0T_3C_zLdf

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: bonifacy (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 25 marca 2019 20:13

Gdybyś prosiła o pomoc w doborze stanika to dopiero byłaby jazda...Panowie by pisali jeden przez drugiegosmiling bouncing smileysmileys with beer

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: daxx (---.cable.dynamic.v4.ziggo.nl)
Data: 07 kwietnia 2019 10:58

Kobi, twój problem może wynikać z problemów z routerem WiFi.

Osobiście Netii nie polecam nikomu a nawet odradzam ale jak masz ileś tam lat i działało?

Ja zmieniłem TP SA (jeszcze nie Orange) na VECTRE kilka lat temu i nie narzekałem... do czasu.

Ale w moim przypadku był to problem routera. Jaki tam masz router, sama kupowałaś (kiedy) czy dostałaś go od operatora czyli Netii?

U mnie problem był taki, że pojawiło się w domu zbyt dużo urządzeń obsługujących WiFi. No wiesz, ja 2 smartfony plus laptop, komputer, jedno dziecko telefon i komputer a potem drugie dziecko telefon i tablet no i w końcu żona na smartfona się przesiadła i jeszcze jej laptop, i jeszcze smart TV i jedna konsola do gier i druga i ... Naliczyłem chyba z 15 urządzeń i do tego czasem sprzęt klientów do domu przynosiłem do naprawy/sprawdzenia i zaczęły się problemy.

Jak chcesz to podeślę ci namiary na kolegę informatyka (ja dalej za granicą).

Może skończyć się też tak, że przejdziesz na światłowód od Orange (jak chcesz mieć też TV od nich to nie oszczędzaj na prędkości światłowodu) plus jakiś dobry router 5GHz (o ile masz urządzenia to obsługujące) plus jakiś WiFi Range Extender - nie wiem jak tam wygląda twoje mieszkanie. Do tego odpowiednia konfiguracja urządzeń, bo może się okazać, że sąsiedzi używają WiFi na tych samych kanałach i sieci nachodzą się na siebie. Ważne jest też, czy twój syn gra on-line itp. Absolutnie nie rozmawiaj z konsultantami z sieci na ten temat - on ma prowizję od sprzedaży i koło ch. mu lata co u ciebie się sprawdzi - on ma cennik i wie ile na czym zarobi.

Trochę wypadłem z obiegu i nie znam się ile teraz co kosztuje.



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.