Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 listopada 2020 19:05

W nowym projekcie ustawy jest w art 46b dodany punkt 13 o maseczkach. teoretycznie ustawa jest już podpisana przez prezydenta ALE na stronie sejmu ustawa nie jest ujednolicona z tym podpunktem, czyli jeszcze NIE obowiązuje to. Mam mnóstwo pism napisanych przez prawnika na sprzedawcę, policjanta, dyrektora itp. o nadal obowiązującym braku podstawy prawnej o noszeniu maseczki. Jeśli ktoś chce to zapraszam

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: Eyo (---.centertel.pl)
Data: 05 listopada 2020 21:20

Urodziles sie jako debil,czy to wiedza nabyta ? Jak mozesz w takiej sytuacji namawiac ludzi do czegos takiego ?
Za malo zlomu uzbierales i zabraklo na lpg do Astry to chcesz zarobic na covidzie ?
Pamietaj o jednym,nie kradnij i nie rob przekretow-wladza nie lubi konkurencji.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 listopada 2020 01:15

czemu covidianie są tacy agresywni? to pewnie przez ten ciągły strach :-P jak chcesz to sobie noś maski, ja nie namawiam wszystkich, swojego posta kieruję do osób które myślą inaczej niż ty

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 listopada 2020 01:30

i nie chcę zapłaty, wszystko jest za darmo, na dostępnej dla wszystkich stronie więc ponosi ciebie wyobraźnia :-P
ja szerzę wiedzę dla osób które jej poszukują. Ja się nie udzielam w tematach co mnie nie interesują albo z którymi się nie zgadzam więc poszukaj innych wątków do komentowania

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: Zbanowany (---.25.20.170.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 06 listopada 2020 19:42

Mnie tylko zastanawia czemu dla niektorych założenie maseczki to taki problem. Korona im z głowy spadnie czy obawiaja sie ze uszy beda im odstawac?

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 listopada 2020 22:49

Zupełnie nie o to chodzi. A więc:
1. postępuję zgodnie z prawem (mówię ogólnie, o różnych rzeczach), nie kradnę, nie zabijam itp bo tak czuję, i takie jest prawo. A tu rząd działa niezgodnie z prawem, kłamie o nakazach choć tak naprawdę to nie ma żadnego umocowania w prawie. Nikt nie lubi być okłamywany, więc czemu wam nie przeszkadza że władza was okłamuje? W tym przypadku nie czuję potrzeby respektowania takiego "prawa"
2. mnóstwo autorytetów, dr, hab itp. pisze o tym że maseczki nie są skuteczne, że mają prawie marginalny zakres zatrzymywania wirusa (no chyba że masz super ochronne maseczki za grubą kasę). więc skoro nie działają to po co mam je nosić? chcę respektować prawo, pod warunkiem, że ma ono jakiś sens. A czemu rząd kazał nosić maseczki? Moim zdaniem po pierwsze to pokazówka, liczba zakażonych rośnie to muszą pokazać ludziom że coś robią. No i druga kwestia, kasa, ile ludzi zarobi na takich maseczkach. Oczywiście, na pewno w publicznej telewizji mnóstwo autorytetów mówi że maseczki są potrzebne, no ale oczywiste że nie dadzą kogoś kto powie że są nieskuteczne :-P przypomnij sobie Szumowskiego, który najpierw mówił że nie widzi sensu noszenia maseczek a potem bez słowa wyjaśnienia zmienił zdanie. ale wtedy nie mieliśmy aż tak dużo chorych, no a potem trzeba było się wykazać. Wiesz czemu w Szwecji nie noszą maseczek? Bo wiedzą że to nie ma sensu. I owszem, mają sporo zakażeń, ale tak jak wszędzie, a już na pewno nie wyprzedzają nas pod tym względem. A ile u nas ludzi przestrzega zaleceń co do maseczek, wymiany ileś razy dziennie, dezynfekcji, zakładaniu w odpowiedni sposób, nie brudnymi rękoma? i gdzie je często trzymamy? w kieszeni, w torebce itp. Ile tam musi być bakterii, myślisz że to takie zdrowe nosić taki syf na twarzy?

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: Zbanowany (---.25.12.41.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 07 listopada 2020 10:22

Moj kolega owi ze profesory sa jak k.... mowia/pisza to co placacy chca zaby powiedzieli napisali. I dlatego jest duzo sprzecznych opinii. Twoja opinia zalezy tylko od tego komu uwierzysz. I tak tez jest z maseczkami, jedni mowia ze nic nie daja a inni ze zmniejszaja prawdopodobienstwo zarazenia sie.
P.S. kolega przez pewien czas pracowałna politechnice wiec opinia nie jest wyssana z palca smiling smiley.
Szumowski mowil to co WHO pisało. Pamietaj ze to był poczatek pandemii i wiekszosc osob dopiero zaczynało " poznawać" wirusa wiec nie trudno o błedne teorie.
to ze ludzie nie wyrzucaja jednorazowek to akurat ich bład. I może wlasnie dlatego gonimy Szwecje.
Co do Szwecji: ilosc przypadko na milion mieszkancow :14470
Polska 13052
Moze sie myla ci co mowia ze to cos pomaga a moze nie. Ja nie widze zadnego problemmu z załozeniem maseczki.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 07 listopada 2020 15:33

Zakładanie maseczki tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ewentualnie w większych supiskach ludzkich.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 15:55

Panie Zbanowany, poświęciłam dziś trochę czasu i poszukałam badań co do tych maseczek. A więc oprócz ogólnikowych stwierdzeń w internecie typu "naukowcy stwierdzili" nie znalazłam nic konkretnego, poza badaniem WHO i opublikowanym w czasopiśmie Lancet (bardzo poważane czasopismo medyczne), które potwiedzało efektywność maseczek, TYLE że to badanie zawierało mnóstwo błędów. ZA to znalazłam mnóstwo badań stwierdzających że jest odwrotnie. JA tobie podam tu konkrety, jak będziesz miał czas i ochotę to wejdziesz w artykuły, a za za nimi setki danych potwierdzające to. Badania dotyczyły głównie masek z tkanin i chirurgicznych. Zapewne dopasowane do właściciela, super maski z super tkanin noszone i przechowywane w odpowiedni sposób znacznie zmniejszyłyby ekspansję wirusa ale wiele osób na nie albo nie stać, albo i tak nie obchodziły się z nimi w odpowiedni sposób.
Tu masz badania:
[swprs.org]
A tu o pseudo-badaniu WHO
[swprs.org]

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 16:12

Co do Szwecji i Polski, nie wiem skąd ty bierzesz dane, ja patrzyłam tu
[www.worldometers.info]
i wydaje mi się że to wiarygodne źródło: [www.worldometers.info] Ze strony wynika (dane z 7.11) że pod względem zakażeń i zgonów Polska zajmuje 16 miejsce (ponad 521tyś przypadków i 7tyś zgonów) a Szwecja 38 miejsce (odpowiednio 146 i 6), te dane dotyczą ogółem zachorowań i zgonów. Czy muszę dopowiadać że w Szwecji nadal nie noszą maseczek za to robią prewencję w inny sposób?

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 16:23

1. ta cała epidemia strachu została wywołana przez matematyka (sic!) Fergusona który straszył milionowymi zgonami, w samych USA miało być ponad 2 milona zmarłych a zmarło im się 243tyś. Tu masz o nim:
[www.thetimes.co.uk]
2. Co do zakażeń - ludzie testowani są głównie PCR to od dawna się słyszy że są do kitu, wyniki fałszywie dodatnie albo ujemne. Tu masz strzępek wiedzy napisany przez nie byle kogo, prof. zw. dr hab. Romana Zielińskiego, a artykuł tu:
[politywatory.wordpress.com]

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 16:38

A ja widzę problem z założeniem maseczki, bo są niewygodne, trudniej się w nich oddycha, są nieskutecznie i zmuszanie do ich noszenia jest niezgodne z prawem.
Zmieniając temat, tu bardzo ciekawy materiał na temat lockdawnu, wynika z niego że jest nieskuteczny, że więcej osób umiera przez to niż przynosi pożytku, nie mówiąc już o grubych stratach finansowych które będziemy odczuwać jeszcze przez wiele lat:
[www.youtube.com]

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 17:02

a tu o covidzie i jego skutkach, nie jest taki jak nam mówią w telewizji, a już zwłaszcza bezczelny kłamca Morawiecki
[swprs.org]
Od dawna istniały koronawirusy i większości ludzi nie robią szkody.
I co to w ogóle ma być choroba bezobjawowa? Bzdura jak nie wiem. Można być co najwyżej nosicielem, ale albo się choruje albo nie. Np albo jest się nosicielem hiv, albo się choruje, i to objawowo, na aids. ja mam w swoim organiźmie wirusa opryszczki, i co jakiś czas na nią choruję, idąc tokiem myślenia władz wynika że teraz choruję bezobjawowo.
Co więcej, "mądre" władze, w tym przypadku sowieci, wymyślili schizofrenię bezobjawową by zamknąć niewygodnych dla siebie obywateli, tu masz o tym:
[dziennikpolski24.pl]
Może się mylę, ale w czasie pierwszej pandemii w Polsce jak górnicy chcieli protestować to porobili im testy i wyszło że wiele choruje, ale głównie bezobjawowo.
A tu takie coś znalezione w internecie:
Przepis na udaną pandemię:
1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie.
2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie chorując na to co zawsze myśleli, że to coś nowego.
3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię nawet jak nie chorują.
4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów.
5. Zmuś ludzi żeby na co dzień widzieli coś co kojarzy się z pandemią, np. maseczki.
6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku nie stosowania się do poleceń władz.
7. Wmów ludziom, że stosując się do ograniczeń zachowują się odpowiedzialnie i dbają o innych.
8 .Wykorzystaj celebrytów do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jakiś celebryta powinien publicznie ogłosić, że został zarażony.
9. Zniszcz relacje międzyludzkie. Niech ludzie traktują siebie jak potencjalne źródło zagrożenia.
10. Uzależnij dostęp do podstawowych dóbr (zakupy, podróże komunikacją miejską, dostęp do lekarza) od poddania się restrykcjom.
11. Opracuj "testy" które wykrywają "chorobę" niezależnie od jakichkolwiek objawów lub ich braku.
12. Nieustannie podkreślaj że z niczym takim jeszcze nie mieliśmy do czynienia, więc każdy musi cały czas czuć się zagrożony i nikt nie jest bezpieczny.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 17:22

Tu rozmowa z radcą prawnym na temat maseczek:
[www.youtube.com]
ogólnie polecam kanał tego gościa, prowadzi rozmowy z wieloma znakomitościami

Moim marzeniem jest aby więcej ludzi zamiast oglądać tvp i słuchać BEZKRYTYCZNIE tego co rząd mówi i robi, zaczęli oglądać niezależne media, więcej czytać a przede wszystkim myśleć samodzielnie i wyciągać wnioski

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:15

A, jeszcze co śmiesznych nakazów i zakazów:
książki z biblioteki muszą mieć kwarantannę, dzieci do przedszkola nie mogą przynosić zabawek itp. ALE jakoś nikt nie robi kwarantanny pieniędzy którymi płacimy w sklepie, nikt nie robi kwarantanny przedmiotom w sklepach itp. Udowodniono że nie ma praktycznie przypadków zachorowania przez dotykanie przedmiotów. Do tej pory niektóre place zabaw są zamknięte po poprzednim zakazie (np. ten za księgarnią przy torach na 3 Maja).
Dalej. Pamiętam jak co 2 miejsce w autobusie było zaklejone informacją że nie wolno siadać, widziałam jak co niektóre rodziny siadały tak w autobusie.
Dalej. jeśli ktoś się boi to rozumiem że chce nosić maseczkę, ale jeździć samemu autem i mieć maseczkę? To już chore.
Dalej. Pamiętam jak nakazano odstęp 2 metrów bez wyjątku, nawet dla rodzin. Nawet nie chcę tego komentować.
itd, itp.
Problem w tym że rządzą często ludzie którzy nie słuchają prawdziwych autorytetów, tylko głupców albo pochlebców, a tłum owiec ślepo za tym podąża. jak w bajce Król jest nagi
Jeszcze kilka miesięcy temu nie interesowałam się zbytnio polityką i wirusami, sytuacja zmusiła mnie do tego a że już dawno zauważyłam żeby nie polegać całkowicie rządowi i lekarzom to szukam i czytam. Np. moje 2 leki które przyjmuję na stałe sama sobie wyszukałam dużo czytając, lekarze przepisywali wiele recept ale żadne leki się nie sprawdziły poza tymi dwoma.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: Zbanowany (---.25.23.206.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:24

Duzo czytania... a czasu małosmiling smiley.
Zadam tylko jedno pytanie.
"poza badaniem WHO i opublikowanym w czasopiśmie Lancet (bardzo poważane czasopismo medyczne), które potwiedzało efektywność maseczek, TYLE że to badanie zawierało mnóstwo błędów"
Konkretnie jakie to są błędy?
Przeczytałem pierwszy artykuł.... dotyczacy grypy. I tam rzeczywiscie ejst napisane ze nie stwierdozno znaczacych roznic w zachorowaniu miedzy spolecznosciami noszacymi maski i nie noszacymi.... Zeby wszystko przeczytac to chyba miesiac bym musial nad tym spedzic smiling smiley

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:28

TRZY główne ZALETY MASECZKI!

1) Mniej smogu i kurzu wdychanego do płuc
2) Nie mam kataru, a zawsze miałem o tej porze roku.
3) Nawet jeśli w 5% chroni, będę nosił. Gdyż w niczym mi nie przeszkadza.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: Zbanowany (---.25.23.206.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:33

Porownianie zabawek do pieniedzy to troche strzelenie kula w plot. Jak dzieciaki nie przyniosa zabawek do szkoły to nic sie nie stanie, jak zdnia na dzien wycofamy pieniadze " na kwarantanne" to mamy masakre gospodarcza.
I chyba wlasnie mamy do czynienia z blednym podjesciem do wprowadzanych ograniczen. Nie chodzi o to zeby podjac wszyskti mozliwe dzialania w celu ograniczenia zachorowań tylko zeby ogranicznia były takie ktore nie zabija gospodarki.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 22:45

A tu filmik co się NAPRAWDĘ dzieje w szpitalach, i moim zdaniem nie jest to fake, w odróźnieniu od filmiku robionego w elbląskim szpitalu robionego przez marnego aktorzynę. I to nie była ironia ze słowem aktorzyna, naprawdę jest aktorem
[www.youtube.com]

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 23:37

A tu filmik na 100% prawdziwy, amerykańska pielęgniarka nagrywała to w szpitalu gdzie pracowała ukrytą kamerą. Sprawdziłam, ona istnieje, nawet napisała o tym książkę. A więc np. przyjmują pacjenta, i mimo że 2 razy wynik na covid ujemny to podłączają go do respiratora. 60-90% podłączanych do niego osób umiera. A czemu to robią? 29tyś dolarów dostają na pacjenta z covid. Nie mają szybkich testów więc pacjenci kilka dni czekaja na wynik na sali z zarażonymi pacjentami, żeby ich zarazić. Itp. Brzmi przerażająco, jeśli ktoś znajdzie w necie coś na temat że to nieprawda, to bardzo proszę, aż chciałbym to usłyszeć. Tu filmik, ok 4 minuty opowiada o tym pacjencie
[www.youtube.com]
A tu transkrypt z filmu (czyli napisy, źle je widać na filmie)
[pubmedinfo.org]

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 listopada 2020 00:20

Krótko o niej, to nie byle kto:

Erin Marie Olszewski jest pielęgniarką, która została dziennikarką śledczą, spędziła kilka miesięcy na pierwszej linii frontu koronawirusowej, wewnątrz, w dwóch radykalnie różnych miejscach. Dwa szpitale. Jeden prywatny, drugi publiczny. Jeden na Florydzie, drugi w Nowym Jorku.
To nie był byle jaki szpital publiczny w Nowym Jorku, ale samo &#8222;epicentrum epicentrum&#8221;, niesławny szpital Elmhurst w Queens Donalda Trumpa. W wyniku tych diametralnie przeciwstawnych doświadczeń ma ona najlepsze &#8222;spojrzenie na pandemię&#8221;. Była w miejscach, gdzie odnotowano najwięcej zgonów przypisywanych Covid-19 i gdzie było ich najmniej.
Erin zaciągnęła się do armii amerykańskiej, gdy miała 17 lat. Wzięła udział w operacji Iraqi Freedom w 2003 roku. Część jej obowiązków obejmowała nadzorowanie wydatkowania środków pomocy i ulepszanie obiektów szpitalnych. Otrzymała odznaczenie Army Commendation za zasłużoną służbę. Została ranna w walce. Erin ostatecznie przeszła na emeryturę jako sierżant i została pielęgniarką w cywilu w 2012 roku.
Erin jest zwolenniczką wolności medycznej i świadomej zgody. Jest współzałożycielką Florida Freedom Alliance, ale nie ma już żadnego związku z tą organizacją.



Mam nadzieję że choć jednej osobie pomogłam przejrzeć na oczy i że jeśli ktoś szukał informacji jaka jest prawda w tym wszystkim to tu ją znalazł.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 listopada 2020 00:31

Panie Zbanowany, pod drugim linkiem jest wykład na temat błędów w tamtych badaniu. Co grypy też, zgadza się, ale już w kolejnym badaniu masz o covid, i w chyba wszystkich (nie pamiętam dokładnie) pozostałych też
Co do drugiego postu to oczywiście nie tragedia że dzieciaki nie przyniosą zabawki do szkoły, chodziło mi o to że to kolejny durny pomysł że tu nie mogą bo covid i zarazki a te same zarazki NIBY na pieniądzach, przedmiotach w sklepie i tu jakoś nie ma problemu.

Fo-tel, a daj ci Boże, jeśli czujesz się z tym dobrze to przecież nie musisz tego zmieniać.

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysłane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 listopada 2020 00:35

Zbanowany, miłej lektury :-D



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.