Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Vectra czy Orange - Internet plus Telewizja lub DVBT
Wysłane przez: daxx (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 27 stycznia 2021 12:25

Cześć.

Od kilku lat przebywam w naszym mieście tylko kilka tygodni w roku. Z uwagi, że przyjechałem na dłużej, muszę poczynić zmiany w Internecie/Telewizji.

Lokalizacja - Zawada bloki 10-piętrowe. Dawno temu zamieniłem TPSA na VECTRĘ bo ceny były korzystniejsze ale czas biegnie i w tym temacie muszę coś poprawić.

Mam 100 MBit internetu plus 2 dekodery HD z nagrywaniem. Na chwilę obecną potrzebuję - szybszego internetu (Netflix, nauczanie zdalne itd) i nie koniecznie tyle dekoderów TV. Obecnie tylko jedna osoba w domu potrzebuje telewizji, z nagrywaniem byłoby miło. Pomyślałem, że na chwilę obecną potrzebuję
- internet 300-600 Mbit
- jeden dekoder HD z nagrywaniem
- drugi TV podpięty byłby do DVBT (nigdy nie korzystałem z naziemnej telewizji - może ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat odbioru naziemnej).
Przydałby się dobry zasięg WiFi, router z Vectry ma zasięg taki sobie. Mam dodatkowy extender ale tylko na 2,4 GHz ale dalej są problemy w niektórych pokojach (mieszkanie 4-ro pokojowe). Miałem dawno temu kable sieciowe pociągnięte po mieszkaniu w podłogach ale podczas remontów "fachowcy" poprzewiercali mi kable i jadę od dawna na bezprzewodowej. Kiedyś było ok ale teraz KAŻDY na około ma Wifi i sieci wzajemnie się zakłócają.

Vectra klasycznie - w momencie, gdy nie przedłużyłem umowy to podniosła ceny (kiedyś wynegocjowałem u nich dobrą ofertę, którą mi po którymś nie przedłużeniu umowy zmienili). Z uwagi na to, że głównie przebywam za granicą to nie dopilnowałem momentu przedłużenia umowy. Do skrzynki wrzucają ulotki, z których wynika, że można mieć taniej i więcej niż mam teraz ale na miejscu oferują więcej za większą cenę niż mam obecnie. Dlatego postanowiłem zrezygnować z umowy u nich. Stosują identyczną politykę jak operatorzy komórkowi, tam też przedłużając umowę miałbym wyższe ceny za to samo co mam obecnie lub za mniejsze pieniądze mocno okrojoną ofertę, więc zrobiłem "pa pa T-Mobile".

Zastanawiałem się nad światłowodem z Orange ale jak zaczynam analizować ich ofertę to wychodzi drożej niż w Vectrze.

Kilka lat temu na hasło "geopromocja" była dla Elbląga korzystniejsza oferta w Orange. Może jest teraz coś podobnego.

Podpowiedzcie coś proszę. Może być na priv. Do końca lutego muszę się zdecydować.

Re: Vectra czy Orange - Internet plus Telewizja lub DVBT
Wysłane przez: Zbanowany (---.25.14.25.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 27 stycznia 2021 16:30

Moge sie wypowiadac tylko na temat Internetu.
Miałem na poczatku Vectre ( około 2005 ) roku i to była jedna wielka porazkka.
Poem miałem Dialog, a po przejeciu dialogu NEtie. - Ogólnie byłem zadowolony.
Potem zaxchciało mi sie przejsc na LTE w domu i to ez była porazka.
Teeraz ( od prawie 4 lat) mam Orange światłowod i to jest najlepszy internet jak i miałem. Łacze jest stabilne i zawsze działa z maksymalna predkościa. Pingi sa zazwycza 2+/-1. Raz widziałęm 5 ms grinning smiley. Oczywiscie mowie o połaczeniu na kablu. Internet działą tak jakby był na sieci lokalnej.
Ja mam jeszce 100 Mbit ale teraz najmniejsza predkosc jest 300mbit. Jest tez 600 Mbit i 1 Gbit.
Zasieg rutera oim mieszkaniu 55 m2 nie stwarza zadnych problemów.



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.