Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--<<...3738394041424344454647...>>-->
Bieżąca strona: 42 z 56
Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 02 lutego 2017 21:24

Piwo Sheep Szit z Browaru Birbant typu Smoked Extra Stout
19,1 BLG 7% ALK. 33 IBU
Piwo zakupione w Alkohole Winoteka ul.Hetmańska 15


Witam wszystkich bardzo serdecznie. W dzisiejszych czasach nasi browarnicy co rusz eksperymentują i zaskakują nas różnymi piwami. Nie inaczej jest w przypadku Sheep Szit. Już sama jego nazwa jest podejrzana. Do uwarzenia tego trunku użyto, uwaga słodu wędzonego owczym gównem. Tak tak nie przesłyszeliście się. Jako ciekawostkę dodam, że wędzenie mięsa lub ryby nad ogniem z odchodów owiec jest tradycyjnym i popularnym sposobem konserwacji żywności w Islandii. Dosyć gadania. Przejdźmy do konkretów. Z butelki unosi się przyjemny, intensywny, wędzony, oscypkowy aromat. Nie zabrakło też nut bandaży, asfaltu i przypalonych kabli. Po przelaniu do szkła tworzy średnio obfitą, drobno pęcherzykową pianę koloru beżowego. Po kliku chwilach redukuję się ona do cienkiej warstewki. Trunek barwy ciemno-brunatnej. W smaku gładkie, aksamitne, mega palone, czekoladowe, delikatnie likierowe i kwaskowe. Wysycenie mogłoby być odrobinę niższe. Subtelnie zaakcentowana goryczka. Dobra pijalność. Podsumowując. Kupy nie poczułem. I całe szczęście. Przed jego zakupem miałem pewne obawy. No przecież nie będę pił piwa z "wkładką". Całe szczęście pomyliłem się. Panowie z Browaru Birbant przygotowali smaczny i aromatyczny trunek. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/wxWF4Dw.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 04 lutego 2017 12:50

Piwo Pożegnanie Korporacji z Browaru Piwowarownia typu Russian Imperial Stout
24 BLG 10,3% ALK. 75 IBU
Piwo zakupione w sklepie "Wódki i Wina" na ul. Studziennej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziś degustacja piwa, które zostało uwarzone z okazji pierwszych urodzin Browaru Piwowarownia. Przed wami Pożegnanie Korporacji. Z butelki unosi się przyjemny, czekoladowy, kawowy, pralinowy, likierowo-wiśniowy aromat. Na finiszu pojawiają się nuty pumpernikla. Po przelaniu do szkła piany brak. Trunek barwy czarnej niczym noc. W smaku gładkie, zawiesiste, mega czekoladowe, pralinowe (wiśnie w likierze), kawowe. Dobrze ukryty alkohol. Jakoś nie czuć tych 75 IBU. Niskie wysycenie. Podsumowując. Dobry RIS, ale tylko dobry. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/0ZLKRYY.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 05 lutego 2017 10:47

Piwo Bałwan z Browaru Artezan typu Pale Ale
11 BLG 4,5% ALK.
Piwo zakupione w sklepie "Wódki i Wina" na ul. Studziennej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziś zaczynamy od czegoś lightowego. Przed wami Bałwan z Browaru Artezan. Do dzieła. Z butelki wydobywa mega przyjemny, słodki, owocowy, cytrusowy i żywiczny aromat. Po przelaniu do szkła tworzy obfitą, średnio i drobno pęcherzykową warstwę piany. Plus za jej trwałość i ładną koronkę. Trunek barwy mleczno-bursztynowej. Zmętnione i opalizujące. W smaku lekkie, orzeźwiające, cytrusowe i żywiczne. Solidna goryczka o grejpfrutowym profilu. Wysycenie w sam raz. Bardzo dobra pijalność. Podsumowując. Co tu dużo pisać. Bardzo dobre piwo, którego degustacja sprawa wiele przyjemności. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/2XU7Jta.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 05 lutego 2017 12:13

Piwo Risnieft z Browaru Browars typu Russian Imperial Stout
22 BLG 8% ALK.
Piwo zakupione w sklepie "Wódki i Wina" na ul. Studziennej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Kolejna zaplanowana na dziś degustacja. Tym razem będzie ciemniej i mocniej. Po prostu RISowo smiling smiley. Przed wami Risnieft z Browaru Browars. Z butelki wydobywa przyjemny, czekoladowy (czekolada w płynie), pralinowy, likierowy, kawowy aromat. Po przelaniu do szkła tworzy skromną warstwę piany, która po dosłownie kilku chwilach redukuję się do postrzępionych skrawków. Trunek barwy czarnej. W smaku WOW. Jakbym pił likierową czekoladę w płynie. Piwo jest gęste. Oblepia nam całe podniebienie. Na finiuszu pojawiają się lekko kwaskowe wiśnie. Fajne ukryty alkohol. Subtelnie zaakcentowana goryczka. Wysycenie takie jak lubię. Podsumowując. Jeden z lepszych RISów jakiem miałem okazję degustować. Idealne w te jakże chłodne dni. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/I0PTL3H.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 lutego 2017 11:28

Piwo Puola Polska z Browaru Humalove & Wąsosz typu Finnish Export Stout
19 BLG 8,5% ALK.
Piwo zakupione w sklepie ebrowarium
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Bardzo lubię kooperacje browarów. W większości przypadków otrzymujemy coś dobrego. Sprawdźmy więc jak wyszła współpraca Polski i Finlandii. Do dzieła. Z butelki unosi się mega przyjemny, kawowy,czekoladowy aromat. Płatki z beczki po sherry zrobiły tutaj robotę, bo jest mnóstwo nut wiśni i wanilii. Na finiszu pojawiają się akcenty sosu sojowego. Póki co borówki nie wyczuwam. Po przelaniu do szkła tworzy ogromną czapę piany koloru beżowego. Bardzo ładnie utrzymuje się i zdobi TeKu. Trunek barwy ciemno-brunatnej. W smaku aksamitne, kawowe, czekoladowe, popiołowe. Tu nuty wiśni stają się jeszcze bardziej wyraziste. Pojawia się też nasza borówka. Dobrze ukryty alkohol. Fajna ziołowa goryczka. Niskie wysycenie. Podsumowując. Współpraca Humalove i Wąsosza jak dla mnie wyszła znakomicie. Otrzymujemy aromatyczne, smaczne i złożone piwo. Brawo. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/4vQ2VmH.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: rusikus (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 08 lutego 2017 16:44

BeerAmateur Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Piwo Porter Warmiński z Browaru Kormoran typu
> Porter Bałtycki
> 21 BLG 9% ALK.
> Piwo zakupione w sklepie " Alkohole GIN" na ul.
> Rzeźnickiej
> [www.facebook.com]
> s
>
>
> Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wielkimi
> krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Porteru
> Bałtyckiego 2017 (21-01-2017). Trzeba to oblać smiling smiley.
> Przed wami Porter Warmiński z Browaru Kormoran. Do
> dzieła. Z butelki unosi się mega przyjemny,
> czekoladowy i palony aromat. Nie zabrakło też nut
> pumpernikla. Po przelaniu do szkła tworzy mizerną
> warstwę piany koloru beżowego. Po kilku chwilach
> redukuję się ona do zera. Trunek barwy czarnej
> niczym smoła. W smaku tak jak w aromacie. Dużo
> czekolady i paloności. Na dalszym planie doszukać
> się możemy suszonych owoców. Bardzo dobrze ukryty
> alkohol, co nie znaczy, że go nie czuć. Występuje
> on w postaci likerowości + delikatnie nas
> rozgrzewa. Niskie wysycenie. Dobra pijalność.
> Podsumowując. Jeden z lepszych porterów jakie
> miałem okazję degustować. Polecam. Wasze zdrowie.
> Pozdrawiam.
>
>
> [i.imgur.com]
> "Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"


Najlepszy porter jaki piłem

ale ale BeerAm wiesz gdzie to dostać?



https://blog.slowianskibestiariusz.pl/wp-content/uploads/2016/03/ko%C5%82owr%C3%B3t-300x300.png

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: bierman (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 08 lutego 2017 17:14

Już raczej nie dostaniesz, chyba,że na pewnym portalu aukcyjnym. Ale tam ceny są zaporowe...

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.static.elblag.vectranet.pl)
Data: 09 lutego 2017 10:11

@rusikus co to Portera Warmińskiego to dziś będę robił eskapadę po sklepach mogę się popytać. Co do Imperium Prunum mam jedną butelkę na sprzedaż (1-szą warkę). Pozdrawiam.


"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: rusikus (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 10 lutego 2017 11:53

... i cena pewnie kolekcjonerska winking smiley

https://blog.slowianskibestiariusz.pl/wp-content/uploads/2016/03/ko%C5%82owr%C3%B3t-300x300.png

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.static.elblag.vectranet.pl)
Data: 10 lutego 2017 12:29

@rusikus zaproponuj coś. Pewnie się dogadamy. Mój mail ''.phorum_html_encode('caschvip@wp.pl').''. Pozdrawiam.


"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 10 lutego 2017 21:04

Bardzo dobra AIPA z Browaru Profesja. Owocowa, cytrusowa, orzeźwiająca i maga pijalna. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/ffUZsvF.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 11 lutego 2017 14:54

Piwo z Browaru Przystanek Tlen typu India Pale Ale
16,5 BLG 6,8% ALK.
Piwo zakupione w sklepie "Wódki i Wina" na ul. Studziennej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. IPA z Browaru Przystanek Tleń. Nie piłem żadnego piwa od Nich a dziś mam okazję. Do dzieła. Z butelki wydobywa przyjemny, słodki, owocowy, kwiatowy, ziołowy i leśny aromat. Po przelaniu do szkła tworzy obfitą, średnio i drobno pęcherzykową warstwę piany. Plus za jej trwałość i ładny lacing. Trunek barwy ciemnego bursztynu. Zmętnione i opalizujące. Już po pierwszym łyku uderza w nas grejpfrutowa goryczka. Dalej mamy sporo owoców, karmelu i żywicy. Całość jest wytrawna. Wysycenie ok. Dobra pijalność. Podsumowując. Aromat i smak nie wyróżnia się spośród masy IP dostępnych na rynku. Jest poprawie i tyle. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/cBZ9wNf.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 12 lutego 2017 12:50

Piwo Clockwork Orange z Browaru Raduga typu Orange TeaPA
14 BLG 5,7% ALK. 30 IBU
Piwo zakupione w sklepie "Wódki i Wina" na ul. Studziennej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Będąc w sklepie i widząc na półce nowe piwo z Radugi nie mogę się oprzeć. Kupuje je z miejsca. Przed wami Clockwork Orange.

Aromat: Cytrusy (dużo pomarańczy), czarna herbata, iglaki.

Barwa i piana: Ciemny bursztyn. Delikatnie zmętnione i opalizujące. Piana w szkle utrzymuje się przez kilka ładnych chwil.

Smak: Bardzo fajne połączenie czarnej, pomarańczowej herbaty z IPą. Całość jest lekka i orzeźwiające. Przyjemna goryczka.

Podsumowując: Raduga to Raduga. Bardzo smaczne i lekkie piwo, które ze szkła zniknęło w mgnieniu oka. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/yfFd4Tf.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 13 lutego 2017 17:51

Kolejne bardzo dobre piwo z Browaru Nepomucen. Może aromat nie jest jakiś super intensywny, za to smak nadrabia wszystko. Jest tu mega przyjemna paloność i popiołowość. Sporo kawy. Mniej czekoaldy. Nie zabrakło rumowych akcentów. Po prostu pycha. Polecam. Wasze zdrowie.

Ps. Piana i jej trwałość w tym piwie to mistrzostwo świata.


http://i.imgur.com/YVO4MQP.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 15 lutego 2017 18:31

Fajna PIPA, znaczy się Polish India Pale Ale z Browaru Browars. Aromatyczna, soczysta, owocowa i bardzo orzeźwiająca. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/kv9swRR.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lutego 2017 23:24

BeerAmateur Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @rusikus co to Portera Warmińskiego to dziś będę
> robił eskapadę po sklepach mogę się popytać. Co do
> Imperium Prunum mam jedną butelkę na sprzedaż
> (1-szą warkę). Pozdrawiam.
>
>
> "Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"


Prywatna wiadomosc masz ode mnie w tej sprawie smiling smiley

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: aszczerbik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 lutego 2017 16:10

A w Warszawie polecicie coś?

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 lutego 2017 20:33

@aszczerbik a w Warszawie co polecacie?. Chodzi Ci o dobre sklepy z piwem czy multitapy?


"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 18 lutego 2017 13:43

Piwo Black Mathis z Browaru Jana typu Double Belgian Black India Pale Ale
20,5 BLG 9,2% ALK.
Piwo zakupione w sklepie "Alkohole ze świata" na ul. Gen. Bema 43


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jak to się mówi "dzień bez degustacji to dzień stracony" smiling smiley. Jestem ciekawy tego piwa, gdyż jest to mariaż Belgii i Czarnej IPy. Przyznam się bez bicia, że jeszcze nie miałem okazji pić takiego trunku. Przed wami Black Mathis. Aromat z butelki zdominowany jest przez cytrusy, delikatną naftę, palone słody i prażony słonecznik. Dopiero na samym końcu pojawiają się subtelne akcenty bananów, drożdży i goździków. Po przelaniu do szkła tworzy obfitą, drobno pęcherzykową czapę pianę koloru beżowego. Plus za jej trwałość i ładną koronkę. Trunek barwy ciemno brunatnej. W smaku tak jak w aromacie. Sporo ciała, palności, cytrusów i prażonego słoneczka. Belgia walczy, ale jednak ustępuje IPe. Niestety całość psuję wyczuwalny alkohol. Goryczka ziołowo-łodygowa. Zalegająca. Średnie wysycenie. Podsumowując. Mogłoby być trochę więcej tej Belgii, ale i tak uważam, że piwo jest dobrze zbalansowane i smaczne. No może poza alkoholem, który psuję całokształt. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/TGdZf7w.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 19 lutego 2017 13:50

Piwo Czyli Czorne z Browaru Piekarnia Piwa typu Wędzony Chili Stout
16 BLG 6,1% ALK. 40 IBU
Piwo zakupione w sklepie "Alkohole ze świata" na ul. Gen. Bema 43


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Leniwą niedziele trzeba trochę rozruszać. Nie piłem jeszcze piwa z Piekarni smiling smiley a dziś to się zmieni. Przed wami Czyli Czorne z Browaru Piekarnia Piwa. Do dzieła. Z butelki unosi się palny, kawowy i odrobinę czekoladowy aromat. Oprócz tego fajne wkomponowane są akcenty wędzonej szynki. Po przelaniu do szkła tworzy średnio obfitą, drobno pęcherzykową czapę pianę koloru beżowego. Po kilku chwilach redukuję się ona do cienkiej warstewki. Trunek barwy czarnej. W smaku gładkie, palone, kawowe i delikatnie kwaskowe. Dodatek papryczek chili i habanero daje o sobie znać. Na podniebieniu i w gardle pozostaje delikatnie pieczenie. Wysycenie średnio-niskie w kierunku do niskiego. Podsumowując. Jestem pozytywnie zaskoczony tym piwem. Nie spodziewałem się, że tak dobrze będzie mi się je degustowało. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/T7iyRCY.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 23 lutego 2017 21:11

Skiron z Browaru Olimp. Całkiem przyjemna IPA. Dużo kwiatów, ziół, karmelu i nut miodowych. Przyzwoita goryczka. Dobra pijalność. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/CZMm1Fk.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 24 lutego 2017 20:13

Piwo Mocna Góra z Browaru Piekarnia Piwa typu American India Pale Ale
16 BLG 6,6% ALK. 76 IBU
Piwo zakupione w sklepie " Alkohole GIN" na ul. Rzeźnickiej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Weekend czas zacząć. Dziś degustacja kolejnego piwa z Browaru Piekarnia Piwa. Przed wami Mocna Góra. Z butelki wydobywa się średnio intensywny, cytrusowy, owocowy, karmelowy i żywiczny aromat. Po przelaniu do szkła tworzy obfitą średnio i drobno pęcherzykową czapę piany. Plus za jej trwałość i ładną koronkę. Trunek barwy ciemnego bursztynu. Delikatnie zmętnione i opalizujące. W smaku dominuje solidna podbudowa słodowa. Dalej mamy sporo cytrusów. Na dalszym planie karmel i nuty biszkopta. Goryczka całkiem, całkiem (łodygowa, delikatnie zalegająca). Średnie wysycenie. Dobra pijalność. Podsumowując. Powiem tak. Piłem lepsze AIPy, ale piłem teź gorsze. Gdyby tylko w smaku i zapachu było mniej karmelu a więcej soczystych cytrusów bym był bardziej usatysfakcjonowany z degustacji. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/RcUj3SC.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 lutego 2017 18:59

Piwo Bass Reeves z Browaru Faktoria Piwa typu Black India Pale Ale
15,1 BLG 6,5% ALK. 65 IBU
Piwo zakupione w sklepie Tesco Dzierzgoń


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Weekend cały zabiegany. Dobrze, że znalazła się mała chwilka na degustację. Przed wami Bass Reeves z Browaru Faktoria. z butelki wydobywa się średnio intensywny aromat prażonego słonecznika, palonych słodów, cytrusów i żywicy. Po przelaniu do szkła tworzy obfitą, drobno pęcherzykowa warstwę piany koloru ecru. Plus za jej trwałość i ładny lacing. Trunek barwy ciemno brunatnej. W smaku przeplata się paloność z cytrusami. Dalej mamy przypalony karmel, biszkopt, kawę i popiołowość. Goryczka na plus. Dobra pijalność. Podsumowując. Faktoria przyzwyczaiła mnie do solidnych pozycji. W tym przypadku najbardziej brakuje mi ciała, przez co piwo wydaje się zbyt wodniste. Szkoda. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/1EIgOOM.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 01 marca 2017 08:24

I coś na szybko. West Coast IPA z Browaru HedgeHog. Jestem pozytywnie zaskoczony tym piwem. Jest tu sporo cytrusów, tropików i odrobinę karmelu. W smaku cytrusy, słody i żywica. Duży plus za goryczkę. Polecam. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/JHF6GeJ.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 01 marca 2017 18:33

Piwo Ostatni dzień grawitacji z Browaru Absztyfikant typu Session India Pale Ale
11 BLG 4,3% ALK. 40 IBU
Piwo zakupione w sklepie Farma Chmielu ul. Jana z Kolna 5 Pruszcz Gdański


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mała wycieczka poza miasto i oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątki smiling smiley. Przed wami Ostatni dzień grawitacji z Browaru Absztyfikant. Do dzieła. Z butelki unosi się średnio intensywny aromat cytrusów (głównie grejpfrut, cytryna). Dalej pojawiają się akcenty ziół i lasu. Po przelaniu do szkła tworzy mega obfitą warstwę piany, która pozostaje z nami przez całą degustację. Trunek barwy słomkowo-bursztynowej. Delikatnie zmętnione. W smaku cytrusy i dość mocna goryczka. No i może by się jakaś żywica znalazła. I to tyle. Jest mega pijalne ale też wodniście i i trochę pustawo. Podsumowując. To piwo ma racę bytu w dwóch przypadkach. Po pierwsze z nieba leje się żar a my chcemy ugasić pragnienie. Po drugie. Mamy już dość "Risów" czy innych "Barley Winów" i chcemy coś wypić bez zagłębiania się ile wymiarów smakowych i zapachowych ma piwo. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/ldzqzdp.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 04 marca 2017 12:36

Piwo Ris In Peace z Browaru AleBrowar typu Russian Imperial Stout (zimowa edycja z cynamonem, goździkami i skórką pomarańczy)
24 BLG 9,8% ALK.
Piwo zakupione w sklepie "Wódki i Wina" na ul. Studziennej
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Choć za oknami mamy już przedwiośnie to według kalendarza jest zima. Dzisiejsza degustacja będzie w klimatach świąteczno-zimowych. A jak smiling smiley. Z butelki bucha intensywny i mega przyjemny aromat cynamonowych ciasteczek, czekolady, goździków i pralinek. Na szarym końcu pojawia się pomarańcza. Całość spowija likierowa alkoholowość. Piwo nalewałem agresywnie ale piana powstała coś na wzór tej z pepsi. Szybko powstała i szybko zniknęła. Trunek barwy czarno-brunatnej. Mimo 24 plato trochę tu wodniście ale tragedii nie ma. W smaku zdecydowanie bardziej wyczuwalne są pomarańcze. Dalej mamy cynamon, czekoladę, praliny. Wszystko to okraszone sporą ilością alkoholu w likierowej postaci. Z początku wysycenie odrobinę za wysokie. Po kilku chwilach i delikatnym ogrzaniu wraca do normy. Podsumowując. Nie powiem smaczne piwo, które przywołuje świąteczną aurę. Natomiast coś mi w nim brakowało. I chyba stawiam na ogólną treściwość i ciało. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/WVrjgR3.jpg
[www.facebook.com]
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 05 marca 2017 11:29

Piwo Szkuta z Browaru Okrętowego typu Malzwein (wino słodowe)
20 BLG 8,3% ALK.
Piwo zakupione w sklepie Farma Chmielu ul. Jana z Kolna 5 Pruszcz Gdański
[www.facebook.com]


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziś degustacja piwa w stylu Malzwein (wino słodowe). I jeżeli pamieć mnie nie myli to nie miałem jeszcze przyjemności pić niczego podobnego. Do dzieła. Z butelki unosi się średnio intensywny aromat słodów, czerwonych owoców, wina, ziół, przypraw i czegoś co przypomina jakby kardamon. Po przelaniu do szkła tworzy skromną ale za to miłą dla oka warstwę piany. Po kilku chwilach redujuję się ona do postrzępionych skrawków. Trunek barwy rubionowo-miedzianej. Zamglone i opalizujące. W smaku mega specyficzne. Sam nie wiem jak to opisać. Jest słodko-kwaśno, ziołowo, przyprawowo i winnie. Całość jest gęsta i zawiesista. Niskie wysycenie. Podsumowując. Nie wiem za bardzo jak powinno smakować wino słodowe, więc ciężko mi je ocenić. Powiem tak, to nie jest moja bajka, ale swoich fanów pewnie znajdzie. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/yh2fSCC.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2017 17:12

Podgórz / Szałpiw Szał Ciał
Dawno nie piłem tak cytrusowego i owocowego piwa jak to. Pycha. Oczywiście pozycja obowiązkowa dla każdego. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/cJzw4St.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: BeerAmateur (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 09 marca 2017 19:15

Kassiopeya Topinambur Milk Stout z Browaru Raduga.
Pycha. Zresztą to Raduga, więc nie ma co się dziwić. Palone, kawowe z nutą prażonego słonecznika. Wasze zdrowie. Pozdrawiam.


http://i.imgur.com/9TFH9nT.jpg
"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo"

Re: Jeżeli lubisz piwo...
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 marca 2017 22:33

Tenczynek Pigwa

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel (Lubelski, Marynka), sok z pigwy

Alk. 5,0% Ekstr. 12,1%

Tak jak lubiłem piwa od BRJ tak to jest fatalne.

Słodki płyn do naczyń. Smakowałem naturalny sok z pigwy jak i nalewki z pigwy i ten rzekomy pigwowy sok w piwie to nawet koło pigwy nie stał. Wali sztucznością na kilometr. Dwója jak nic i to z dwoma minusami.

http://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/s480x480/e35/14240926_175618479532925_802210728_n.jpg?ig_cache_key=MTMzMjAxMTgyNTc5MzA0MzQwNA%3D%3D.2

Idź do strony: <--<<...3738394041424344454647...>>-->
Bieżąca strona: 42 z 56


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.