Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 01 marca 2011 02:52

[podziemiezbrojne.blox.pl]

[www.zolnierzewykleci.pl]

[niezalezna.pl]

[www.panstwo.net]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

W całym kraju są obchody (nawet kilkudniowe), nawet w Suwałkach - a u nas...?

"nie dajmy zginąć poległym" - Zbigniew Herbert

Ps. dzień ten ustanowiony został z inicjatywy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.play-internet.pl)
Data: 01 marca 2011 09:07

Do Elbląga najwięcej AK-owców oraz innych "żołnierzy podziemia" przybyło po wojnie na "ziemie odzyskane" ale jak mieli wybór więzienie i wyrok (nawet i śmierć) to przyjechali tu w czasie wojny nie było tu żadnych oddziałów, nie kwestionuję że szacunek jakiś i uczczenie ich pamięci się należy, tak tylko przypominam że do końca wojny tu były prusy wschodnie a nie RP

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 01 marca 2011 18:10

ale Żołnierze Wyklęci walczyli nie tylko w czasie wojny ale i długo po wojnie (ostatni z bronią w ręku zginął w latach 60-tych). Walczyli z obydwoma okupantami, najpierw z hitlerowcami, a potem z ruskimi i zdrajcami polski - ubowcami. aha i już kiedyś miś różowy się spierał, że nie było ich na Żuławach, no to mu udowodniłem, że Brygada Łupaszki m.in. działała na warmii i mazurach oraz pomorskiem - więc na naszych ziemiach takze!
Poczytaj choć linki, które wkleiłem, to choć podstawy będziesz o nich wiedział.

[www.naszdziennik.pl]

Dziś bardzo dużo mówili w Radiu Maryja o Żołnierzach Wyklętych.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: bear_41 (---.28.215.59.threembb.co.uk)
Data: 01 marca 2011 19:12

znow pudło Klapek.....
chodzilo mi o to ze nie mogl moj dziadek wydac partyzantow akowcow poniewaz nie posiadal takiej wiedzy kto z nich działał na terenie centralnej i zabużanskiej Polski do 1945 roku...

.a na terenie nowodworszczyzny nie bylo polskich akowcow do 45 roku. Zas po roku 45tym nikt z autochtonow nie posiadal takiej wiedzy kto z przyjezdnych był tymze akowcem....

.i o to mi chodzilo w moim poscie o tolerancji i wzajemnym poszanowaniu w tyglu narodowosciowym ktorym byl teren dawnych Prus Wschodnich ktory zmanipulowales na miare swojego zakutego ograniczonego łba


ps.....poczytaj sobie googlowy geniuszu o pacyfikacji na terenie Pomorza Zuław I Mazur polskiej ludnosci autochtonicznej przez wojska radzieckie i niektorych ciemnych przesiedlenców.Byli przesladowani przez system hitlerowski a potem przez ciemnych zołdakow zza uralu by potem bo oni " uże w Giermanii" ...
by potem jeszcze dostac kopniaki od tych polakow za
ktorych walczyli przez stulecia (tylko dlatego ze mieli niemiecko brzmiące imiona i zniemczone nazwiska )......

i to są fakty...
jak juz wspomniałem wiedza nie boli
a twoje zachowanie na necie utwierdza mnie jeszcze bardziej ze PIS i Narodowcy nie sa tymi za ktorymi kiedykolwiek bym głosował....
i jesli jestem gietki wedlug ciebie bo bez kregoslupa moralnego ....to ty jestes śliskim gadem który wlazłby w doope kazdemu bez wzgledu jakie ma sympatie polityczne aby pomógłby ci wdrapac sie na szczyt.... slusznie ciebie ktoś nazwał "nasz ogólnie nieszanowany kolega Gnida"

a o swoim honorze to zapomnij bo poprostu go nie posiadasz....


.......Ojciec Dyrektorr Radia MaRyja nazwał prezydentowa "starą czarownica" ktorej radził samobojstwo.....wiec pytania dalsze pytania kieruj do Niego.....czy innych twoich sympatyków na HP

" Satrapa Atrapa i Fajtłapa "



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-01 19:13 przez bear_41.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: bear_41 (---.28.215.59.threembb.co.uk)
Data: 01 marca 2011 19:17

JASNOŚĆ Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Do Elbląga najwięcej AK-owców oraz innych
> "żołnierzy podziemia" przybyło po wojnie na
> "ziemie odzyskane" ale jak mieli wybór więzienie i
> wyrok (nawet i śmierć) to przyjechali tu w czasie
> wojny nie było tu żadnych oddziałów, nie
> kwestionuję że szacunek jakiś i uczczenie ich
> pamięci się należy, tak tylko przypominam że do
> końca wojny tu były prusy wschodnie a nie RP


.....dziekuje Jasnosc..... bo o to chodziło mi w moim poscie....skoro ty potrafiłes wyłowic sens mojej wypowiedzi to spox....
http://forumzn.katalogi.pl/5/fotos/14364.gif
********************
...jesli uwazasz ze nie mam
racji patrz punkt ..1szy smoking smiley...

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 marca 2011 19:53

Bear a Pan Hrabia też świętuje Dzień żołnierzy wyklętych, głupi jakiś czy co ? smoking smiley

[www.polskatimes.pl]

##########################

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2012/01/Everyday-i-am-trollining-222x150.jpg

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: bear_41 (---.28.215.59.threembb.co.uk)
Data: 01 marca 2011 20:00

zapytaj pana Hrabiego co mu sie stało..... ja mam inne sympatie....zreszta ty o tym wiesz.....smoking smiley

http://forumzn.katalogi.pl/5/fotos/14364.gif
********************
...jesli uwazasz ze nie mam
racji patrz punkt ..1szy smoking smiley...

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 marca 2011 20:04

No nie mów , że to nie jest Twój prezydent ? grinning smiley

##########################

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2012/01/Everyday-i-am-trollining-222x150.jpg

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: bear_41 (---.28.215.59.threembb.co.uk)
Data: 01 marca 2011 20:28

Taki sam jak i twoj Wer...smoking smiley
http://forumzn.katalogi.pl/5/fotos/14364.gif
*******************
...jesli uwazasz ze nie mam
racji patrz punkt ..1szy smoking smiley...

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 marca 2011 20:57

no tak przynajmniej jest reprezentacyjny winking smiley


http://img820.imageshack.us/img820/3281/komorowskigp.jpg

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 02 marca 2011 12:42

misiu rózowy kolejny raz łżesz jak pies - co dziwne u misiów ale może rózowe tak mają winking smiley

wiele razy powtarzałeś, że na Żuławach nie było partyzantów (ja sobie nie wymyśliłem, Żuław, to ty o nich mówiłeś - ja ci tylko udowodniłem, że byli)
kolejny raz jak ktoś udowodnił lemingowi jego głupotę, to ten rżnie głupa, że niby o czym innym gadał albo zmienia temat np. rusikus "ciepło się robi, niedługo na ryby" grinning smiley

misiu rózowy na nic twoje teraz łgarstwa, ten kto chce to odnajdzie twoje słowa i porówna z tym co teraz chrzanisz grinning smiley (chyba, ze wcześniej admin zabawi się znów w cenzora)

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: UEFA (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 08:08


Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 marca 2011 09:58

UEFA Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> [media.wp.pl]
> osc.html


a komentarz ?

##########################

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2012/01/Everyday-i-am-trollining-222x150.jpg

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 10:21

hm, może UEFA się jakoś ustosunkujesz do Twojego linka (paszkwila postkomunistycznego - spójrz na źródło i autora)? Mam nadzieję, ze choć go całego przeczytałeś.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: UEFA (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 12:43

Hmm ... czuję się urażony pytaniem, czy przeczytałem całość winking smiley
Oczywiście, że tak - ale ja nie mam zamiaru komentować tego artykułu. Dla mnie nie jest aż tak ważne kto napisał, ale co napisał. I jeśli już polemizować to z "zawartością" artykułu, czy jest prawdziwa czy przekłamana. W każdej historii tkwi jakaś prawda, zapewne i w tej też.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: bear_41 (---.40.154.108.sub.mbb.three.co.uk)
Data: 06 marca 2011 12:50

..... no....Uefa. to miłe...

Klapek to klapek i tyle..... nie zastaniawia sie grinning smiley... nie wie co to znaczy wyrobic sobie zdanie na jakis temat w oparciu o rózne żrodła informacji....grinning smiley
czyli typowy przykład wsciekłego zfrustrowanego leminga...grinning smiley

" Satrapa Atrapa i Fajtłapa "

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 13:15

ale zawartość artykułu jest właśnie taka jak jej autor i źródło, wiec ma to ze sobą duży związek

nie mówię, że to nie mogło się stać (nawet Papież co dwa tygodnie się spowiadał) ale zauważ, że pisza o tym ci z którymi Ci żołnierze walczyli i którzy tych żołnierzy w sfingowanych procesach (przy zastraszaniu świadków i fałszowaniu dowodów) skazywali na smierć

pamiętaj też, ze ci sami ubowcy dokonali np. pogromu Żydów w Kielcach, o który potem oskarżyli innych Polaków, wiec kto wie, czy i tutaj sami nie dokonali tych morderstw a potem oskarżyli o nie tych, którzy byli dla nich najwiekszymi i najniebezpieczniejszymi wrogami

dlatego nie wiem po co podałeś takiego paszkwila UEFA?

Ps. misiu rózowy, wiemy, że bardzo jestes w temacie winking smiley tylko czy już wiesz, że na Żuławach też byli Partyzanci? grinning smiley

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: UEFA (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 13:35

Ja wiem, że białe jest białe a czarne czarne. Ale oprócz tego kolory mają swoje odcienie. Tak jak historia, ma swoje meandry, z których po części możemy być dumni, a za inne powinniśmy się wstydzić (chociaż wstyd to nie do końca fortunne słowo).
I tak to się kręci ...

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 13:51

owszem ale czy przy niezmierzonej liczbie przykładów pozytywnych, musiałeś wybrac akurat ten jedyny, który jest ukazany negatywnie i w dodatku z bardzo wątpliwymi dowodami?
szukasz sensacji UEFA?

tak się wszyscy lubują często powoływać na zachód, jak u nich sie robi to czy tamto - jak mamy budować tożsamość i dumę narodową jak zamiast promować niezliczone przykłady udokumentowanych wspaniałych naszych rzeczy, to promujesz wyjątki niechlubne i słabo udokumentowane (w watpliwej prawdziwości dokumentów)?
Nie podałeś UEFA oprócz tego paszkwila ani jednego z ogromu przykładów, gdzie Żołnierze Wyklęci z ogromnym honorem i poświeceniem z "wypisanym na piersi" Bóg Honor Ojczyzna, walczyli o Polskę i ginęli często nie w boju a po wyrokach w sfingowanych procesach ubowców i nkwudzistów

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: UEFA (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 13:55

Ależ po co miałbym to robić, skoro wszystkie potrzebne linki już wkleiłeś? Mam je skopiować i dać jesio raz?
Nie kwestionuję ich zasług, ale mam watpliwości co do całokształtu ich działalności ...

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 marca 2011 14:07

myślę Uefa, że ciężko nam współczesnym oceniać zachowania ludzi często młodych , których świadomość ukształtowała przez wiele lat wojna.

Śmierć i najgorsze możliwe ludzkie patologie były codziennością...

Teraz gdy oglądasz np. na discovery programy, w których obok siebie stoją Niemiec i Amerykanin będący w Normandii w 44 roku i zastanawiający się po co to było ? Dla nas w ocenie jest to proste a oni nie potrafią tego zrozumieć dlaczego brali w tym udział....

PS Tak jak Normans nigdy nie zgodzi się na krzyż pod Pałacem Prezydenckim a niby dlaczego nie ? winking smiley

za 20 lat powie czy warto było to był tylko "głupi krzyż" ? smoking smiley

##########################

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2012/01/Everyday-i-am-trollining-222x150.jpg



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-06 14:08 przez wer....

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: UEFA (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 14:11

Dokładnie, ale w takim razie tym bardziej nie powinniśmy liniowo podchodzić do zagadnienia. Skoro byliśmy i dobrzy i źli, to mówmy o tym.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 06 marca 2011 14:12

to co ja wkleiłem to jest kropla w morzu...

a jakie to konkretnie masz wątpliwości co do całokształtu i czy są to tylko Twoje wyobrażenia, czy masz jakieś dowody (nie mówie o takich paszkwilach jak ten Twój link)?
czy przeczytałeś choć wiadomości na linkach, które ja powyżej wkleiłem?
poza tym nawet przyjmując hipotetycznie, że to o czym tam pisza faktycznie miało miejsce to i tak byłaby tylko przecież kropla w morzu tego co robili Żołnierze Wyklęci, w morzu honorowej walki o suwerenną Polskę



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-06 14:14 przez teraz to.

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 marca 2011 14:35

UEFA Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dokładnie, ale w takim razie tym bardziej nie
> powinniśmy liniowo podchodzić do zagadnienia.
> Skoro byliśmy i dobrzy i źli, to mówmy o tym.


Nie koniecznie...

nie ma w obecnym świecie ( chyba rzeczywiście poza Polską grinning smiley ) historycznej potrzeby przypominania tych złych kart narodu

Niemcy mówią o wypędzeniach...

a o przyczynie tylko napominają winking smiley

Żydzi mocno akcentują swoje krzywdy np ze strony Polaków...

a o bierności społeczności żydowskiej z USA nie wspominając... winking smiley

Ruscy chętnie piszę o swojej roli "zbawczej" w stosunku do Polski, Europy itp

a o okupacji już mniej.... winking smiley

Moje zdanie jest takie ...

zajmijmy się najpierw tym co było dobre :

postawmy pomnik żołnierzom "z Cudu nad Wisłą" a potem niech Komoruski stawia ruskim żołdakom co nie wiadomo po co tu przyszli....

pomnik stodoły w Jedwabnem też mógł poczekać zanim nie powstanie pomnik Kowalskich z Ciepielowa tam można było zaprosić premiera Izraela na odsłonięcie w ten sposób dowiedziałby się świat i.... młodzież na HP grinning smiley

Pan z przytoczonego przez Ciebie artykułu jest lewakiem mocno akcentuje zło wyrządzone przez żołnierzy wyklętych jego prawo !!! ja to znam !!!! byłem tym karmiony 45 lat przez komunę , chce aby dalej czcić manifest PKWN jego sprawa też miałem z tego powodu co roku akademię w szkolę....

ja chcę wraz z PISem aby przypomnieć TERAZ te dobre karty zapisane przez Fieldorfa czy Pileckiego bo o nich nie miałem okazji wiele w życiu słyszeć

te złe ?

no cóż były ale.....

pomijam tak jak Merkel czy Putin lub Sarkozy pakujący swoich francuskich Żydów w wagony do Oświęcimia....

przestańmy się w końcu okładać batem po plecach a pochwalmy się czyś na świecie może Wajda by zrobił film o Ciepielowie ? winking smiley

##########################

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2012/01/Everyday-i-am-trollining-222x150.jpg



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-06 14:38 przez wer....

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: bear_41 (---.40.154.108.sub.mbb.three.co.uk)
Data: 06 marca 2011 15:03

NIech Wajda robi sobie filmy takie jakie chce. kto chce film o Cieplewie niech go nakreci.....niech każdy stawia pomniki komu chce i tyle....

" Satrapa Atrapa i Fajtłapa "

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 08 marca 2011 00:59

http://img823.imageshack.us/img823/2425/8ed5d90f9f.jpg

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: teraz to (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 10 marca 2011 23:08


Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wysłane przez: wer... (---.free.aero2.net.pl)
Data: 30 grudnia 2014 14:35

[wpolityce.pl]

##########################

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2012/01/Everyday-i-am-trollining-222x150.jpg



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.