Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 02 listopada 2017 18:34

Można, jak każdemu bezsensownemu trwonieniu publicznych pieniędzy. Szczególnie wtedy, gdy rzeczywiste potrzeby wyłażą (przez zaniedbania Tuska oczywiście) z każdego kąta.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Rycho (---.centertel.pl)
Data: 05 listopada 2017 04:07

admin Napisał(a):
-------------------------------------------------------

>
> A propos Twojej propozycji, to uważam, że jest
> sensowna i nie ma w niej grosza populizmu. Jeśli
> teraz nie zainwestujemy w młodych lekarzy, to
> wkrótce będziemy leczyć się u wiejskich szamanów.


w jakiejkolwiek opcji politycznej i tak jesteśmy skazani na lekarzy z Ukrainy, to chyba nawet "historia ekonomii" pokazuje Irlandczycy czy Włosi milionami emigrowali do USA aż się "dorobili" teraz mają tam Polaków chętnych do pracy za 8 tysięcy my będziemy mieli Ukraińców i Białorusinów, dla których 250 zł miesięcznie to "krajowa stawka" Jedyną patologię jaką tu widzę to jak to Admin podkreśla "BO Z MOICH PODATKÓW PIASEK KOPIĄ" No więc co drugi z tych protestujących rezydentów - jak im to kaczystowski reżim wygrzebał z ich fejsboków - deklaruje zrobić rezydenturę i czmychnąć do Irlandii, Anglii itp No to ja pytam "a co z moją kaską za wykształcenie ? " W Anglii przyszły lekarz musi wziąć taki kredyt, że pierwsze 10 lat jego pracy jest obciążone w takim stopniu, że wynagrodzenie jest raptem niewiele większe od polskiego lekarza, a życie trochę droższe niż w Elblągu grinning smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: HansHans (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 05 listopada 2017 05:25

Moje skromne zdanie jest takie... Ile by ten przekop nie kosztował to warto.... warto aby uniezależnić się od Ruskich.

W dużej mierze inwestycja zwróci się przez pozyskanie bursztynu, którego wykopią przy okazji zapewne w ogromnych ilościach. Chociaż też nieuniknione, że wtedy ceny tego surowca polecą nieźle na łeb.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: HansHans (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 05 listopada 2017 05:44

A co do tego co ktoś napisał, że nie chce finansować przekopu ze swoich podatków aby komuś zagrać na nosie. To ja odpowiem, że mi też się nie uśmiecha na jakie rzeczy idą moje podatki, i to o wiele bardziej niż np. przekop. Dla przykładu takie 500+. Ja dzieci nie mam i nie dostaje 500+ i z jakiej racji mam łożyć na lepsze życie innych? Ja od państwa nigdy grosza nie dostałem i na każdy grosz sam zapracować musiałem. Nikt obcy mi nigdy nic za darmo nie dał, a więc czemu ja mam dawać?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-11-05 05:45 przez HansHans.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: +ski (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 13 grudnia 2017 13:24

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> admin Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Zbanowany Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Z tym wszystko inne latwiej i szybciej to bym
> > > polemizowal...
> >
> > No to dawaj. Chętnie poczytam. Odczuwam poważny
> > deficyt argumentów za przekopem. Może go
> > wyrównasz?
>
>
> Np Korpus turbiny. Latwiej statkiem niz
> podczołgówka w nocy sie wlec. A jeszcze jak jest
> załądunek w Hamburgu to masakra., trzeba
> przeladowac na statek w Gdansku potem znowu w
> Hamburgu.

Ostatnio taki ponad gabaryt turbina była transportowana drogą lotniczą . Poleciała w częściach a za nią ekipa monterów. Zmontowano na miejscu w kontrahenta w Tajlandii. Koszt porównywalny , czas dużo krótszy .... tak więc może lotnisko ? ;-)

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 14 grudnia 2017 23:12

Ja bym wolał kosmodrom. Jak szaleć, to szaleć.

Idź do strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.