Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
#SchowajNewsweek
Wysłane przez: Mariuszsz (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 21 stycznia 2017 15:07

Ty też możesz zwalczać antypolską propagandę.
Film z wydarzenia wrzuć na twittera pod hasztagiem
#SchowajNewsweek



https://68.media.tumblr.com/5cb4da2b5e80b058cfc8f2e222dabf9c/tumblr_n3mm4oYIAm1s656v8o1_500.gif

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 21 stycznia 2017 19:08

Dlatego z listy programów już dawno usunięty TVPiS a na szmatławce reżimowe typu GazPol, GPC itp rydzykowe dzienniki nawet nie spojrzę. thumbs up

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 21 stycznia 2017 22:52

antywolska != antypolska

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 21 stycznia 2017 23:29

Pewnie zabolało smoking smiley

http://static.300polityka.pl/media/2017/01/C2sE5OjWgAEobk_-640x840.jpg

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Mariuszsz (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 stycznia 2017 12:12

Tu chyba bardziej chodzi o artykuł który ukazał sie tam

[wpolityce.pl]

https://68.media.tumblr.com/5cb4da2b5e80b058cfc8f2e222dabf9c/tumblr_n3mm4oYIAm1s656v8o1_500.gif

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 22 stycznia 2017 13:02

No cóż, historii nie zmienisz. To co napisał Newsweek jest prawdą, wystarczy trochę zainteresować się historią Polski z lat 40-50. Oczywiście nie palono i nie gazowano tam Niemców ale faktem jest, że stały się na krótki czas więzieniami dla Niemców i kolaborantów. Drogi Mariuszku, to, że o czymś Gazeta Polska nie pisze, nie oznacza, ze to nie miało miejsca. smiling smiley

Zresztą przeczytaj sobie : [histmag.org]

Co ciekawe, to nie jest świeży art, a z lipca 2008 roku. Jakoś wtedy środowiska tzw prawicy słowa nie powiedziały, a na Newsweeka kij zawsze się znajdzie, no nie ?

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Mariuszsz (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 stycznia 2017 13:13

Przeczytałem i widzę że piszą że to manipulacja, bo nie Polskie a zakładane przez NKWD.

Nie będę się sprzeczał bo historykiem nie jestem. Za to uważam że powinno sie ograniczać niepolski kapitał w mediach bo widac co z tego wychodzi.





https://68.media.tumblr.com/5cb4da2b5e80b058cfc8f2e222dabf9c/tumblr_n3mm4oYIAm1s656v8o1_500.gif

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: mimi63 (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 22 stycznia 2017 13:49

Ruszają tematy zastępcze, gospodarka się sypie.

-------------------------------------------------------
François-Marie Arouet de Voltaire:
Tyl­ko szar­la­tani są pew­ni swo­jej sprawy.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 22 stycznia 2017 16:43

Mariuszsz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Przeczytałem i widzę że piszą że to manipulacja,
> bo nie Polskie a zakładane przez NKWD.
>

Manipulujesz, zakładane były wspólnie przez NKWD i polskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego a więc Polaków. Oczywiście, że można teraz użyć pisowskiej nowomowy i stwierdzić, że obozy nie były polskie a ubeckie, ale nie zmienia to meritum.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 stycznia 2017 17:20

Nie manipuluje, prawda jest taka i każdy historyk to powinien wiedzieć, że w szczególności lata 44-50 to okres w którym cały aparta terroru w Polsce zdominowany jest przez sowietów NKWD i SMIERSZ, a Polacy guzik do powiedzenia mieli

Trzeba dodać i ciekawy jestem czy zrobił to Nesweek, że 25-35 % obsady aparatu represji w tych latach stanowili Żydzi, a jednym z komendantów takiego obozy był ten pan [pl.wikipedia.org]

i czy redaktorzy Nesweeka dodali, że brat pewnego naczelnego wydawał wyroki kierujące Polaków do takich obozów.

W polsce w tej chiwli mamy śmieszną sytuację, można powiedzieć, że mamu pluralizm w mediach
TVP stało się telewizją rządową, a TVN i Polsat opozycyjną
Należy ubolewać, że w dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak obiektywne media.

Eld sobie szydzi i takie jego prawo, mnie martwią np. słowa takiego Sławomira Sierakowskiego, który powiedział, że ma w nosie dotacje od Kaczyńskiego bo i tak jego i jego środowiska działalność finansowana jest w 90% ze środków zagranicznych.
A o czym to świadczy to niech już sobie każdy sam dopowie

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 22 stycznia 2017 19:33

kar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie manipuluje, prawda jest taka i każdy historyk
> to powinien wiedzieć, że w szczególności lata
> 44-50 to okres w którym cały aparta terroru w
> Polsce zdominowany jest przez sowietów NKWD i
> SMIERSZ, a Polacy guzik do powiedzenia mieli
>
> Trzeba dodać i ciekawy jestem czy zrobił to
> Nesweek, że 25-35 % obsady aparatu represji w tych
> latach stanowili Żydzi, a jednym z komendantów
> takiego obozy był ten pan
> [pl.wikipedia.org]
>
> i czy redaktorzy Nesweeka dodali, że brat pewnego
> naczelnego wydawał wyroki kierujące Polaków do
> takich obozów.
>
> W polsce w tej chiwli mamy śmieszną sytuację,
> można powiedzieć, że mamu pluralizm w mediach
> TVP stało się telewizją rządową, a TVN i Polsat
> opozycyjną
> Należy ubolewać, że w dzisiejszych czasach nie ma
> czegoś takiego jak obiektywne media.
>
> Eld sobie szydzi i takie jego prawo, mnie martwią
> np. słowa takiego Sławomira Sierakowskiego, który
> powiedział, że ma w nosie dotacje od Kaczyńskiego
> bo i tak jego i jego środowiska działalność
> finansowana jest w 90% ze środków zagranicznych.
> A o czym to świadczy to niech już sobie każdy sam
> dopowie

Litości Kino... weź przeczytaj a potem komentuj, ok? No chyba, że lubisz komentować artykuły, których nie czytałeś.. smiling smiley

''każdy historyk powinien to wiedzieć'' może skończ historię, przeprowadź jakieś badania, napisz kilka książek, zrób doktorat a potem pouczaj historyków, ok? Kazdy Polak powinien znać historię swojego kraju i narodu... tą chlubną ale też tą haniebną. Przemilczanie pewnych spraw nie sprawi, że fakty historyczne się zmienią. Wbrew działaniom obecnego rządu kłamstwo powtarzane tysiąc razy, nie stanie się prawdą...

Martwi Cie Sierakowski...mnie martwi prezydent podpisujący wszystko, co mu podsuną, dzielący Polaków na lepszych i gorszych , martwi mnie minister, trójkowy magister prawa bez aplikacji, pouczający sędziów...martwi mnie polityk pisu mówiący, że pary starające się o dziecko z in vitro powinny zbadać się u psychiatry, martwią mnie aparatczycy komunistyczni z ciepłymi posadkami w partii rządzącej, martwi mnie już bilion pln długu publicznego. Martwi mnie prokurator od 8 miesięcy badający sprawę głosowania na dwie ręce w sejmie, mimo, że są nagrania a także potwierdzenie samej sprawczyni. Martwi mnie też kolejny prokurator który ocenia swastykę jako symbol szczęścia a nie faszyzmu. Martwi mnie cisza nad oświadczeniem majątkowym ministra środowiska, gdzie ''zapomniał'' o stodole za setki tysięcy złotych ale to Nowak z zegarkiem za 10 tysi był strasznym przestępcą i oszustem. Martwi mnie podejrzane głosowanie nad budżetem, gdzie nikt nie wie, kto i jak głosował. Martwi mnie dwudziestosześcioletni dzieciak po liceum rozstawiający generałów po kątach...

No, ale Ciebie martwi Sierakowski ...

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 stycznia 2017 20:49

nikogo nie zamierzam pouczać,

Oczywiście, że każdy Polak powinien znać historię swojego kraju i narodu nawet tą bolesną.

Problem polega na tym jak przedstawiamy fakty historyczne.

Po wojnie było mnóstwo takich obozów w całej Europie.

I kłamstw, proszę nie wypominać tylko prawicy.

Wspominasz, że przemilczanie spraw nie sprawi, że fakty historyczne się zmienią. Jakie fakty masz na myśli ?
Wszystkie czy tylko te, które wam są wygodne. ?

Prezydent podpisuje wszystko ? Zapytam, a co ma robić? Chłop wywodzi się ze środowiska PiS, a jeżeli się nie myle to właśnie ta partia rządzi, dziwne żeby wetował ustawy przygotowywane przez środowisko polityczne z którego się wywodzi.

Jego poprzednik Komorowski podczas swojej kadencji podpisał 900-950 ustaw przygotowanych przez PO z którego się wywodził z czego zawetował chyba 4.
To jak jest Eld nie martwiło to cię wtedy ? że Komorowski wszystko podpisuje

A mnie nie martwi, pouczanie sędziów, niech Ziobro robi porządek z towarzystwem wzajemnej adoracji.

Byli aparatczycy komunistycznie też mnie drażnią i tu PiS robi sam sobie kuku

Co do Misiewiczów to zawsze oni byli i będą niestety w polityce

Ja tam wolę ludzi sterowanych przez prezesa Kczyńskiego, przynajmniej wiem, że reprezentują interesy Polski i Polaków, a nie ludzi pokroju Tuska, którzy są marionetkami Merkel i tak na prawdę nie widomo czyje interesy reprezentują.
Fakt, że zdecydowana większość rynku medialnego i prasowego pozostaje w rękach obcego kapitału jest po prostu niebezpieczny z punktu widzenia interesów naszego kraju.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-01-22 20:51 przez kar.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 stycznia 2017 20:55

A i jeszcze jedno, ja nie jestem werem i nie będę bronił wszystkiego co robi PiS, część rzeczy, które robią jest po prostu niepotrzebna.

Problem polega na tym, że na dzień dzisiejszy ja nie widzę alternatywy dla PisU, bo jeżeli ma to być PO albo Nowoczesna to ja to skwituje tak grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-01-22 20:56 przez kar.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 22 stycznia 2017 21:19

Ludzie sterowani przez Kaczyńskiego reprezentują interesy Kaczyńskiego, a nie Polaków. Słyszałeś zapewne wypowiedź prezesa, ze będzie dążył do spełnienia swojej wizji Polski za cenę wzrostu gospodarczego? Muszę Ci tłumaczyć co to oznacza? Stałeś chociaż raz w kolejce za srajtaśmą tylko dlatego, że komuniści spełniali swoją wizję Polski za cenę dobrobytu jej obywateli ?

Misiewicze byli są i będą, ale na miły Bóg, dlaczego sprawami kadrowymi w dowództwie Wojska Polskiego zajmuje się koleś, który do tej pory pracował w aptece ??? Znasz taki przypadek za tej strasznej peło ?

A wracając do tematu.... proste przykłady zaciemniania historii przez tzw prawicowe środowiska to choćby Jedwabne, pogrom Żydów w Kielcach, zbrodnie wyklętych, np Łupaszki. Są w Polsce regiony, gdzie na samo wspomnienie o wyklętych można dostać po mordzie, bo wciąż żyją ludzie pamiętający bandy ''patriotów'' mordujących ludność cywilną tylko dlatego, że nie chcieli wydać żywności albo koni. Siostrę mojego dziadka zamordowali wyklęci dlatego, że była nauczycielką w szkole. Ale tego nie usłyszysz w TVpis ani w publicznym radiu, a jeśli napisze o tym Newsweek albo Wyborcza, to zaraz znajdują się Mariusze dobrej zmiany ze swoimi dobrymi radami. Nie wiesz, dlaczego tak jest ?

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 23 stycznia 2017 06:42

Nie sądzę żeby tak było, pewnie słowa Kaczyńskiego zostały wyrwane z szerszego kontekstu, a jeżeli nawet to co, uważasz, że wzrost gospodarczy, PKB ma być celem samym w sobie czy czemuś albo komuś ma to służyć, czasami trzeba być może poświęcić pół punktu procentowego wzrostu w imię jakieś idei, która służyć będzie zwykłem ludziom, a nie tylko wąskiej uprzywilejowanej grupie.

dla mnie tak jak dla ciebie wszystko nie jest jednoznaczne
W Jedwabnym zbrodnie dokonali Polacy inspirowani przez Niemców, skandalem były przeprosiny w imieniu narodu polskiego Kwaśniewskiego, wskazuje to na udział państwa w tym akcie bandytyzmu, a przecież w momencie popełnienia tego czyny państwo Polskie nie istniało i było okupowane przez Niemców. To tak jakby oczekiwać przeprosin premiera Izraela za zbrodnie Żydów, którzy pracowali w aparacie represji w latach 44- 56 - po prostu nonsens.
pogrom Żydów w Kielcach też został wykonany przez Polaków, tylko trzeba przy tej okazji wspomnieć o okolicznościach tej zbrodni, która jest ewidentną prowokacją UB, NKWD, mającą na celu pokazać światu, że Polacy to antysemici itp.

Jakoś nie słyszałem przeprosin amerykańskiego prezydenta albo premiera UK za to, że nie potrafili zbombardować torów biegnących do obozów utrudniając masowe mordy, a dobrze wiedzieli co się dzieje, jakoś nie słyszę krytyki prezydenta USA, który nie zgadza się na wpuszczenie statku z Europy wypełnionego po brzegi uciekającymi Żydami, skazując ich tym samym na pewną śmierć.


Dlaczego mamy się w ciąż kajać za zbrodnie i czyny popełnione przez zdecydowany mały odsetek społeczeństwa. Przecież państwo POLSKIE wtedy nie działało, pokaż mi drugi kraj w którym jest tylu sprawiedliwych 2wsród narodów świata. Te filmy niemieckie szkalujące AK, czemu mają służyć ? lepszemu samopoczuciu Niemców ?, że nie tylko oni byli zbrodniarzami ? Tak się składa, że to właśnie AK wydawało wyroki śmierci na szmalcowników itd., a to że wśród takiej rzeszy żołnierzy AK czy naszego społeczeństwa zdarzył się akty bandytyzmu nie oznacza, że jesteśmy współwinnymi zbrodni.
A taki przekaz chcą narzucić określone środowiska, w jakim celu ?
To Niemcy rozpoczęły II wojnę i to Niemcy są odpowiedzialne za ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej, żadne głupkowate filmy ani artykuły tego nie zmienią.

Co do Żołnierzy wyklętych oczywiście temat jest trudny, ja znam inne relacje i mam inne doświadczenia rodzinne niż Ty, uważam, że część mordów jest niesłusznie przypisywana ŻW i jak historia uczy często to zbrodnie popełnione przez NKWD,UB itp. szły na ich właśnie konto, przykładem niech będzie Korczyński i jego banda, którego część zbrodni przypisywana jest ŻW.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: BadMan (---.net-el.pl)
Data: 23 stycznia 2017 09:17

kar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W Jedwabnym zbrodnie dokonali Polacy inspirowani
> przez Niemców, skandalem były przeprosiny w
> imieniu narodu polskiego Kwaśniewskiego, wskazuje
> to na udział państwa w tym akcie bandytyzmu, a
> przecież w momencie popełnienia tego czyny państwo
> Polskie nie istniało i było okupowane przez
> Niemców.

Skandal? Dlaczego więc żądamy przeprosin i potępienia banderowców przez prezydenta Ukrainy, której wtedy też nie było? Coś mi się wydaje, że zaczyna Ci się język rozdwajać winking smiley

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 23 stycznia 2017 10:49

BadMan Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> kar Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > W Jedwabnym zbrodnie dokonali Polacy
> inspirowani
> > przez Niemców, skandalem były przeprosiny w
> > imieniu narodu polskiego Kwaśniewskiego,
> wskazuje
> > to na udział państwa w tym akcie bandytyzmu, a
> > przecież w momencie popełnienia tego czyny
> państwo
> > Polskie nie istniało i było okupowane przez
> > Niemców.
>
> Skandal? Dlaczego więc żądamy przeprosin i
> potępienia banderowców przez prezydenta Ukrainy,
> której wtedy też nie było? Coś mi się wydaje, że
> zaczyna Ci się język rozdwajać winking smiley

Barman to może doprecyzuje, chodzi o to, że państwo polskie wtedy nie istanialo i nie może brać odpowiedzialności za coś na co nie miało wplywu. Organizacje polskiego państwa podziemnego, AK nigdy nie wydalo rozkazu nakazujacego mordowac i eksterminowac Zydów, mało tego potepiala i wydawała wyroki śmierci na osoby wydające Zydów.
A organizacje UPA i OUN walczące o powołanie UKrainy otwarcie nawoływał i popieraly fizyczna likwidacje i wysiedlenia Polaków. Teraz chyba widzisz różnice.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-01-23 10:52 przez kar.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: Robin (---.centertel.pl)
Data: 23 stycznia 2017 20:31

Lepiej schowajcie tego, no jak mu tam... no... dumę Macierewicza:

http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201701/1485189075_wkk8gn_600.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto - Wł. Bartoszewski

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: mimi63 (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 23 stycznia 2017 21:03

kar Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Barman to może doprecyzuje, chodzi o to, że...

kar, o czym ty myślisz? Gdzie masz Barmana?

-------------------------------------------------------
François-Marie Arouet de Voltaire:
Tyl­ko szar­la­tani są pew­ni swo­jej sprawy.

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 24 stycznia 2017 06:13

Badman stary ocenie wybacz winking smiley

Re: #SchowajNewsweek
Wysłane przez: BadMan (---.net-el.pl)
Data: 24 stycznia 2017 09:20

smileys with beer grinning smiley



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.