Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: maniek2612 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 marca 2017 14:38

Witam, chciałbym się zorientować jakie są ceny garaży murowanych w mieście? Dokładnie mam na zbyciu garaż przy Szarych na Zawadzie. Jak się kształtują ceny w tej okolicy? chciałbym nadmienić iż nie jest to oferta sprzedaży smiling smiley

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 marca 2017 15:18

[www.portel.pl]

Duzo tego nie ma w tej kategorii ale mozna pogrzebac zorientowac sie jakie ceny sa i byly. Zawsze mozna dodac ogloszenie drozej jak nie bedzie zainteresowania to stopniowo obizac smiling smiley

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 20 marca 2017 16:06

Wszystko zależy czy chcesz sprzedać czy sprzedawać garaż, to tak jak z autem, można ustawić cenę zaporową i bujać się miesiącami a można szybko pozbyć się wózka smiling smiley a cena dla jednych będzie za wysoka a jak komuś się okaże za niska to i tak będzie psioczył że za wysoka

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: yoe (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 20 marca 2017 19:54

Ponad rok temu garaż w okolicy nowego sądu ( płk. Dąbka ) sprzedano bez najmniejszego problemu za 32 tyś., w okolicach ul. Słonecznej krzyczą ponad 30 tyś., okolice ul. Saperów między 25-30 tyś. Na ul. Krakusa ceny zdecydowanie niższe.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: Zbanowany (---.146.14.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 marca 2017 22:41

No chyba cie pogielo z tymi cenami. Zazwyczaj chodza po okolo 20 tys smiling smiley. 25 to juz super hiper z nowiutkimi drzwiami taki był 2 lata temu na sprzedaz na gwiezdenej. Znam 2 przypadki kupna garazu ponizej 20 tys. jeden za 16 drugi za 17 tys smiling smiley. Wszystko okolice centrum, choć dojazd po klepisku smiling smiley. Ja kupilem za 19 grinning smiley



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-03-20 22:42 przez Zbanowany.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 20 marca 2017 23:03

W Gronowie Górnym (na osiedlu) garaże po 10-12 tys, ciekawe ile kosztuje garaż na Grunwaldzkiej w tym wielkim garażowisku vis a vis rejonu dróg (czyli na końcu świata) i na Malborskiej (róg Skrzydlata)

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: yoe (---.free.aero2.net.pl)
Data: 21 marca 2017 07:52

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No chyba cie pogielo z tymi cenami

albo Ciebie.

Opieram się na stanie faktycznym. Sam mam garaż w jednej z tych lokalizacji i chętnych nie brakuje za 30 tys.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: Zbanowany (---.146.142.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 21 marca 2017 18:10

No to jacys frajerzy kupili smiling smiley. Sam bylem swiadkiem jak sasiad sprzedawala garaz gdy zaspiewal 21 tys tamten powiedzial gora 14. targowali sie i w koncu klient mowi ze za tyle nie kupi i zaczal odchodzi, a sasiad zan nim krzyczal 16 tyysiecy grinning smiley i wtedy tamten zawrocil... i tak mam nowego sasiada na garazach. NW okolicach slonecznej moj ojciec ma. Tam rzeczywiscie jest drozej, nawet był czas gdy nowe bloki poswstawały to ludize chodzili i si pytali.... ale te czsy juz minely. Ostatnio chodza po okolo 23-25 tys

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: yoe (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 21 marca 2017 18:28

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No to jacys frajerzy kupili smiling smiley. Sam bylem
> swiadkiem jak sasiad sprzedawala garaz gdy
> zaspiewal 21 tys tamten powiedzial gora 14.
> targowali sie i w koncu klient mowi ze za tyle
> nie kupi i zaczal odchodzi, a sasiad zan nim
> krzyczal 16 tyysiecy grinning smiley i wtedy tamten zawrocil...
> i tak mam nowego sasiada na garazach. NW okolicach
> slonecznej moj ojciec ma. Tam rzeczywiscie jest
> drozej, nawet był czas gdy nowe bloki poswstawały
> to ludize chodzili i si pytali.... ale te czsy juz
> minely. Ostatnio chodza po okolo 23-25 tys


Jak już wcześniej wspomniałem, zależy to od lokalizacji. Za ok 14 tys to na Lotniczej, nie w tych punktach o których wcześniej pisałem ( Gwiezdna, Słoneczna itp. )
Zwróć uwagę że miejsca parkingowe poddziemne u deweloperów wahają się od min. 20 tys do 25 tys więc to tez jest pewien odnośnik do cen garaży na rynku w dobrych lokalizacjach.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: Zbanowany (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 marca 2017 16:10

16 tys 300m od gwiezdnej

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: PLATAN (---.centertel.pl)
Data: 23 marca 2017 22:57

jestem zainteresowany Twoim garażem
Tylko mus go Oblukać
Jak by co zajrzyj na priv.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: HansHans (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 25 marca 2017 04:47

Jeśli ktoś zna się na murowaniu (odjęcie kosztów robocizny dla budowlańców) to garaż można wybudować sobie nawet za 3000-4000 zł. Gdzieś coś tak słyszałem. Chociaż nie wiem jak z potrzebną ilością i cenami materiałów budowlanych. Być może i za 2000 zł idzie wybudować. Garaż to prosta, mało skomplikowana konstrukcja.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: yoe (---.free.aero2.net.pl)
Data: 25 marca 2017 05:15

HansHans Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jeśli ktoś zna się na murowaniu (odjęcie kosztów
> robocizny dla budowlańców) to garaż można
> wybudować sobie nawet za 3000-4000 zł. Gdzieś coś
> tak słyszałem. Chociaż nie wiem jak z potrzebną
> ilością i cenami materiałów budowlanych. Być może
> i za 2000 zł idzie wybudować. Garaż to prosta,
> mało skomplikowana konstrukcja.

Ale zgodę, projekt, odbiór trzeba już mieć ( to też kosztuje ).

Myślę że koszty zdecydowanie wyższe z uwagi na ceny materiałów. W tamtym roku zleciłem naprawę tylko dachu w garażu murowanym ( 16m2 ) i koszt pokrycia całości najgrubszą papą termozgrzewalną z tego co pamiętam wyniósł 700 PLN z gazem ( plus robocizna chyba 250 PLN ).

Tak naprawdę w przypadku postawienia garaży to nie chodzi o koszt lecz o lokalizację stąd takie ceny. W Elblągu ciężko jest postawić garaż murowany z uwagi na brak zgody w dobrych punktach miasta, nawet w tych gorszych to nie taka prosta sprawa ( problemy administracyjne ). Te czasy już minęły.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: HansHans (---.centertel.pl)
Data: 25 marca 2017 16:07

Nie wiem w przypadku prostego garażu jak to wygląda ze sprawami biurokratycznymi. Ale wydaje mi się, że nie jest chyba gorzej jak z budową murowanych altanek na działkach. Do 25m2 jedynie trzeba zgody, nie trzeba mieć projektów, inżynierów budowy, itd.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: yoe (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 25 marca 2017 18:36

HansHans Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie wiem w przypadku prostego garażu jak to
> wygląda ze sprawami biurokratycznymi. Ale wydaje
> mi się, że nie jest chyba gorzej jak z budową
> murowanych altanek na działkach. Do 25m2 jedynie
> trzeba zgody, nie trzeba mieć projektów,
> inżynierów budowy, itd.

Kilka lat temu nie było to takie proste
[muratordom.pl]
nie wiem jaki stan prawny jest na dziś. Była w zeszłym roku nowelizacja ustawy łagodząca tego typu kwestie ale z tego co pamiętam dotyczyło to tylko budowy bez pozwolenia takich obiektów ( m.in garaży, wiat, altanek ) na swojej posesji a my cały czas rozmawiamy w tym wątku o garażach gdzie jest dzierżawa wieczysta lub grunt wykupiony na własność ale tylko pod garaż ( nie posesja ) i ogólnie o cenie garaży już stojących.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: Zbanowany (---.146.76.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 marca 2017 19:05

Jak masz dom jednorodzinny to pewnie nie bedzie problemu na dzialce obok postawic garzu. Ale jak chcesz kupic dizalke tylko pod garaz to zapomnij, musi byc zgodne z planem zagospodarowania przestrzenego. Teraz praktycznie ni buduje sie garazy wolnostojaych, moda jest raczej na halae garazowe.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: yoe (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 25 marca 2017 19:15

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jak masz dom jednorodzinny to pewnie nie bedzie
> problemu na dzialce obok postawic garzu. Ale jak
> chcesz kupic dizalke tylko pod garaz to zapomnij,
> musi byc zgodne z planem zagospodarowania
> przestrzenego. Teraz praktycznie ni buduje sie
> garazy wolnostojaych, moda jest raczej na halae
> garazowe.

Dokładnie, stąd te wysokie ceny garaży gdyż jest to "towar" deficytowy i schodzi na pniu.

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: PLATAN (---.centertel.pl)
Data: 27 marca 2017 22:38

jakieś pare miesięcy wcześniej gość chciał sprzedać garaż z nowymi drzwiami z kanałem z wykupionym gruntem za 25 tys na Szarych Szeregów i miał problem
Chyba do tej pory jeszcze się z nim buja

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: Zbanowany (---.146.14.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 marca 2017 22:55

No to c mowie ze te po 30 sie nie sprzedaja smiling smiley. W "moich" garazach byl wystawiony za 36 ale to byla wersja podwyzszona dla bagazowki. Ogloszenie wisialo chybaze 3 lata smiling smiley. Ale najlepszy był koles z gwiezdnej. jak zadzwonilem do niego to miszczeka opadla grinning smiley Strzelil 49 tys. Pytam sie go czy sie nie pomylił, a on mi zaczyna wyliczac brama na pilota kafelki na podlodze i na scianie, kanal , elektrycznosc ( tak jakby to byl jakis ewenement) ....

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.play-internet.pl)
Data: 29 marca 2017 09:07

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No to c mowie ze te po 30 sie nie sprzedaja smiling smiley. W
> "moich" garazach byl wystawiony za 36 ale to byla
> wersja podwyzszona dla bagazowki. Ogloszenie
> wisialo chybaze 3 lata smiling smiley. Ale najlepszy był koles
> z gwiezdnej. jak zadzwonilem do niego to miszczeka
> opadla grinning smiley Strzelil 49 tys. Pytam sie go czy sie
> nie pomylił, a on mi zaczyna wyliczac brama na
> pilota kafelki na podlodze i na scianie, kanal ,
> elektrycznosc ( tak jakby to byl jakis ewenement)
> ....


Gdyby dorzucił jeszcze roczny zapas piwa w lodówce i dziwkę tańczącą na rurze to może bym się skusił hot smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: ceny garaży w Elblągu
Wysłane przez: maniek2612 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 kwietnia 2017 17:04

Dziękuję za wszelkie info te przydatne i te mniej przydatne &#128521;



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.