Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Auto - zawieszenie
Wysłane przez: waldek7 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sierpnia 2017 23:02

Hejka, szukam fachowców od zawieszenia samochodu w Elblągu. Dwóch mechaników proponuje mi wymianę części i to takich, które rok temu wymieniałem :-). Z góry dzięki za pomoc.

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.play-internet.pl)
Data: 23 sierpnia 2017 10:41

Waldek czym jeździsz ? i jakie części ci proponują ja np w "psujsacie" średnio raz do roku wymieniałem wielowahacze i nie ważne czy były "markowe od niemca" czy chińszczyzna żywotność ich na polskich drogach jest krótka, poza tym tuleje wszelakie też szybko siadają chyba że jeździsz tylko w niedzielę do kościoła i trzymasz auto w ogrzewanym garażu wtedy bym się zastanowił czy nie próbują naciągnąć.

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: waldek7 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 sierpnia 2017 20:31

Chodzi o pasla B6 Coś z przodu stuka.

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 25 sierpnia 2017 06:45

Podejrzewałem że to psujsat one mają lichą zawiechę grinning smiley myślę że nie próbują cie wyrolować ale jeśli chcesz mieć pewność to podjedź na stację diagnostyczną niech fachowiec rzuci okiem to koszt 100-200 zł

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: mariusz605 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 września 2017 20:37

Mam audi a4 które chodzi na takim zawieszeniu. Wymieniam sobie wszystko sam i mam już ją 10 lat. Pierwsze zawieszenie które kupiłem kosztowało 650zł (cały zestaw). Po półtora roku dolny sworzeń wahacza wyskoczył mi przy skręcie koła i koło odjechało w bok. Końcówka drążka kierowniczego za 75 zł (średnia półka) po 3 miesiącach na przeglądzie wykryto że stuka SAM SIĘ ZDZIWIŁEM NO ALE WIDZIAŁEM NA WŁASNE OCZY.
WIĘC JAK SIĘ G.WNO KUPUJE TO TAK SIĘ MA I MECHANICY ZACIERAJĄ RĘCE BO PŁACISZ PODWÓJNIE ZA WYMIANE a to nie ich wina że wolisz taniochę.
Następnie postanowiłem zainwestować w dobry komplet firmy meyle hd. Koszt około 1300zł i wytrzymał mi 5 lat przy mojej dość ostrej jeździe. Nie dawno wymieniłem sobie znowu na meyle hd i już 2 lata latam.

MORAŁ Z TEGO TAKI: Wielowachaczowe aluminiowe zawieszenie nie jest takie złe jak mówią pod warunkiem, że kupuje się porządne.
Polecam zobaczyć ten film: [www.youtube.com]

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: yoe (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 05 września 2017 21:21

Panowie, aby możliwie konkretnie móc określić wytrzymałość danych części np. w zawieszeniu to podstawową sprawą jest ilość zrobionych km a nie lat. Ważne jest też czy są to trasy czy głównie miasto, czy jazda mieszana. Oczywiście dość istotnym elementem jest też styl jazdy tak więc z większości postów nic nie wynika, może troszkę mariusz605 dał troszkę optymizmu smiling smiley

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: mariusz605 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 września 2017 19:29

Masz rację Yoe. Tak więc precyzując ja robię około 12tys. km rocznie jazda mieszana dodatkowo 30% po bezdrożach jumbach i innych szrutówkach (jestem wędkarzem :-) ) Więc wychodzi że na zawieszeniu za 650zł zrobiłem około 15tys km i mogło by dojść do wypadku. Na tym Mayle HD 60tys i w zasadzie dolne banany zaczęły stukać bo one najszybciej siadają więc wymieniłem całość.

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: waldek7 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 września 2017 20:41

Dzięki za pomoc.
pozdrawiam

Re: Auto - zawieszenie
Wysłane przez: Wypuscic kul (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 01 listopada 2017 18:54

Warsztat Zygmunt &Damian Markowscy ul Rawska kolo ronda uczciwi fachowcy za rozsadna cene szrzerze ich polecam



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.