Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 
Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Elblag's prom cosmodrome
Wysłane przez: satelitek (---.centertel.pl)
Data: 15 luty 2018 12:58

[whatsupmagazine.pl]

Jak tak dalej pojdzie to Polacy zaczna wynosic kosmiczne obiekty z Elblaga , bo skad ? nikt nie słyszał żeby gdzieś mieli to zrobic . No moze z amerykanami w ramach odstrzelenia meteoru. Natomiast zbiera sie sporo roznych przedsiewziec. W przyszlym roku na niebie ma znalezc sie nowa Polska sonda . umieszczona zostanie za tys.8$ przez interOrbitala (pozaziemskiego przewoznika jesli mozna tak okreslic) . By przesylka do kosmodromu nie przewyzszyla wylot w gore grupy takiej w sumie tanszej ekspedycji, lepiej mieć na miejscu taki port dla drobniejszych gabarytow . Chocby do prototypow testowo-badawczych , nie wymagajacych miedzyplanetarnych predkosci\wysokosci.
Dzielo krakowskich technikow, zas wkrotce inzynierow to KRAK . Poza detektorami i systemem komunikacji, chca zastosowac w nim magnetyczne sterowanie . Ale jak wiadomo tego typu drezyna powietrzna nie posiada radycyjnego napedu , a porusza sie sila rozpedu , wiec to bardziej stabilizator polozenia . Sluzacy do korekcji tak jakby orientacji poniekad. Zamiast kola zamachowego poruszanego zasilaniem ze slonca uzyja "cieklokrystalicznej" substancji namagnesowanej (tzn.paramegnetyk) zwanej naukowo ferrofluidami (metalo tudziez zelazo cieczy). Jej czula podatnosc na polaryzacje wykorzystuje sie w sztuce , gdzie forma zmienia sie w zaleznosci od drugiego innego pola ( koszt 65zł 10ml ) . Nowoczesniejsze glosniki estradowe moga zawierac maz o takich wlasciwosciach. W wiekszej objetosci (bez wiekszego przyrostu ciezaru ) utworzonych z magnetytu w np.wodzie lub nafcie. Naturalnie dostepny (ze skal magmowych tj.bazalt - sporo tego kruszywa na ksiezycu) skladnik (oprocz tlenkow~zelazowych) moze posiadac domieszki magnezu, manganu, wanadu, tytanu, chromu . Spotykany niejednorazowo m.in. w okolicach Suwalk . Zbierany glownie jako kamien ozdobniczy przy terapiach lub kolekcjonerski. Zjawisko magnetyczne zachodzi w nim najlepiej w niskich temperaturach. W przeciwienstwie do podobnego pirotynu wystepujacego czesciej w Polsce (w zylach hydrotermalnych), jest pospolitszy - nie zawiera siarki (FeS), niklu, kobaltu, platyny, zlota.
Projektanci z wydzialu automatyki i robotyki maja zamiar tym nie tylko umozliwic , przyblizyc kosmos w przyszlosci dzieki nanotechnologicznemu rozwojowi (waga w gramach) . Przede wszystkim to poszerzy wiedze o wszechswiecie i upowszechni . Bedzie przeprowadzac pomiary indukcyjnosci miedzy ziemia i ksiezycem, natezenie pasma swiatla widzialnego etc. Obniżone nakłady to jedno, a jesli sie sprawdzi zwiekszy niezawodnosc urzadzen w przestrzeni kosmicznej . Do tej pory to pierwszy w pelni polski pojazd bez udzialu konsorcjum miedzynarodowych . Zostaje tylko zagraniczny lot - silniki do jego popchania odpala w ameryce . Moze wkrotce bedziemy pomagac tak tu innym krajom .

https://www.kraksat.pl/space/wp-content/uploads/2017/11/komputer-pokladowy3.png

Re: Elblag's prom cosmodrome
Wysłane przez: satelitek (---.centertel.pl)
Data: 16 luty 2018 08:44

w ESA koncepcje ,,promykow,, - wynoszenie ich samolotem lub balonem
[m.esa.int]
nie liczac tych ze stopniami rakiet z odzyskuSzanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.