Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Centrale TP
Wysłane przez: radlop (---.163.245.19.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 03 kwietnia 2018 14:46

Witam.
Czy może ktoś orientuje się gdzie znajdują się w Elblągu jeszcze centrale telefonii stacjonarnej TP a obecnie Orange? Z tego co wiem to oprócz Polnej są również na Robotniczej ale czy gdzieś jeszcze?

Re: Centrale TP
Wysłane przez: yoe (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 03 kwietnia 2018 16:29

Nie jestem pewien ale kiedyś na Zawadzie był koncentrator dla centralki, czy dalej ta konfiguracja istnieje nie mam pojęcia ...

Re: Centrale TP
Wysłane przez: radlop (---.163.245.19.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 03 kwietnia 2018 17:04

No wlasnie. Strasznie malo informacji jest na ten temat w necie. A ja tak jakos sie zainteresowalem tym tematem bo Orange juz praktycznie nie inwestuje w te technologie i wycofuje sie powoli z niej.

Re: Centrale TP
Wysłane przez: yoe (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 04 kwietnia 2018 08:45

Technologie central to już przeżytek. Ten sam efekt uzyskuje się przez technologię m.in. VOIP, zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Tak naprawdę wielcy operatorzy telekomunikacyjni już od wielu lat powiększyli zakres swoich usług np. TV, internet i wiele innych. Oprócz tego tworzą swoje sieci i szkielety światłowodowe które następnie mogą dzierżawić innym odbiorcom biznesowym którzy wykorzystują to do swoich potrzeb i z tego właśnie są zyski i duże pieniądze. Telefonia stacjonarna to tylko mały dodatek do zysku. To tak w dużym skrócie smiling smiley

Re: Centrale TP
Wysłane przez: radlop (---.163.228.70.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 04 kwietnia 2018 11:46

Doskładnie smiling smiley

Re: Centrale TP
Wysłane przez: radlop (---.163.228.70.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 04 kwietnia 2018 13:25

Hmmm. Okazuje się , że główny węzeł jest tylko na Polnej

[www.orange.pl]

Re: Centrale TP
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 04 kwietnia 2018 18:43

yoe Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Technologie central to już przeżytek. Ten sam
> efekt uzyskuje się przez technologię m.in. VOIP,
> zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Tak naprawdę
> wielcy operatorzy telekomunikacyjni już od wielu
> lat powiększyli zakres swoich usług np. TV,
> internet i wiele innych. Oprócz tego tworzą swoje
> sieci i szkielety światłowodowe które następnie
> mogą dzierżawić innym odbiorcom biznesowym którzy
> wykorzystują to do swoich potrzeb i z tego właśnie
> są zyski i duże pieniądze. Telefonia stacjonarna
> to tylko mały dodatek do zysku. To tak w dużym
> skrócie smiling smiley

A w jeszcze więszym skrócie TPSA a obecnie orange ssie tak g..nianej sieci w PL nie było i nie będzie nie są w stanie doprowadzić do Gronowa Górnego które jest rzut berem od Elbląga 2 MB internetu ale wydzwaniają co i rusz i proponują nieświadomym ludziom taką usługę a potem są problemy, net się wiesza, rwie bo centrala nie ma przepustowości ale durne tępe cipy z marketingu nie sprawdzą tylko kłamią ci że taka opcja jest
Tak NIENAWIDZĘ TEPSY i ORANGE !

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Centrale TP
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 04 kwietnia 2018 21:03

Kiedyś spytałem pewnego ważnego pana z lokalnej TP SA o kabel, który prowadził z centrali przy Pocztowej w interesującym mnie kierunku. Mało brakowało, a doniósłby na mnie do prokuratury. I pomyśleć, że to nie było wcale tak dawno.

Re: Centrale TP
Wysłane przez: yoe (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 04 kwietnia 2018 21:35

Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz hehehe



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.