Poniedziałek 16-09-2019, imieniny Korneliusza, Cypriana

Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Babeczka w wojsku
Wysane przez: mirel (---.play-internet.pl)
Data: 17 sierpie 2019 20:51

Hej . Co mysli towarzystwo ktore tu zaglada na temat kobiet w wojsku ..
Czy babeczka ktora ma 40 lat i wyksztalcenie zawodowe ma szanse, by w wojsku sie odnalesc ? Czy sprosta wyzwaniom , da rade czy raczej powinna sobie darowac takie zapedy ?

Re: Babeczka w wojsku
Wysane przez: abek (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 18 sierpie 2019 04:57

nigdy sobie niczego nie daruj, sprbuj. Tu kto Ci powie e dajsespokj a moe nie mie racji, moze wanie odnajdziesz si. Trzeba wszystkiego sprbowa a majc 40 lat masz t przewag nad innymi, ze nie poddasz si za szybko mimo przeciwnoci i masz szersze horyzonty ni maolaty.

Data: 18 sierpie 2019 20:09

Liczylam na wieksze zainteresowanie tematem smiling smileymoody smileymoody smiley

Wysane przez: JASNO (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sierpie 2019 22:57

Kobiety nie nadaj si do wojska.
Jeli s pracowite, sumienne, rzetelne i szybko siucz a nie majukadw (tzw ZIP) to gnij jako szeregowy.
Jeli maj ukady to nie musz robi nic, ewentualnie nogi rozoy komu trzeba, dostaj lepsze posady, mniej s ganiane.
Teraz troch matematyki
kobieta po 40 idzie do wojska i musi przepracowa 25 lat to jest... kosmos, widzisz siebie biegnc za czogiem w wieku 65 lat? nie masz wyksztacenia redniego nie zostaniesz kapralem, tego niestety nie przeskoczysz nawet rozkadajc nogi.

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg

Podwadny powinien przed obliczem przeoonego mie wygld lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszy przeoonego.

aosny starcze, pieniaczu, pamitaj e tacy jak ty yj krcej

Data: 18 sierpie 2019 23:28

Wszystko to prawda ..z tego co obserwuje, wojsko to same uklady .winking smiley mam znajomych , ktorzy pomoga na starcie ,we wszystkim . Etat jest juz zapewniony .

Kwestia wyksztalcenia; zawsze mozna pojsc do szkoly, taki mam plan. poczatki nie beda latwe ale osoba samotna, bez wiekszych zobowiazan domowych znajdzie czas na wszystko a na nauke nigdy nie jest za pozno .

Wlasnie , kwestia wieku 65 lat..za czolgiem..czy za czymkolwiek, nadazyc nie bedzie latwomoody smiley
Troche pozno sie za to wzielam , ale tkwic w miejscu gdzie sie czlowiek nie spelnia, tez mi sie nie usmiecha moody smiley

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2019-08-18 23:33 przez mirel.

Wysane przez: JASNO (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sierpie 2019 23:39

Na pocztek to chyba musisz zacz od szkolenia podstawowego, potem musisz znale etat, zda w-f i inne regulaminy, szkoa - no pewnie jak si uprzesz to zrobisz rednie i matur, dla chccego nic trudnego pamitaj tylko potem e przyjdziesz do wojska i 25 letni podporucznik powie ci e dzisiaj zostajesz po pracy bo trzeba wytrzepa gsienice i nie wyrobiasi do 15 z tym (a ty w tym czasie miaaw planach co innego, np wany egzamin w szkole) Powiem ci e takie robienie pod grk to codzienno i zawsze znajdzie si jakisku... ktry siuwemie na ciebie bo ma takie widzi mi si. Zdarzaj si te ludzie tacy ktrzy jak tylko zobacz e masz kopot to podadz ci rk ale tylko po to by wsadzi w ni granat bez zawleczki.

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg

Podwadny powinien przed obliczem przeoonego mie wygld lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszy przeoonego.

Data: 18 sierpie 2019 23:52

Kilka zdan a ile tresci angry smiley

Jeszcze ze dwa Twoje posty i nikt mnie tam koniem nie zaciagnie moody smiley A bylam juz przygotowana i na sluzbe przygotowawcza i na egzaminy i na wf i na wszystko , przynajmniej psychicznie winking smiley

Data: 19 sierpie 2019 00:05

Moze ktos jeszcze wypowie sie na ten temat, bardzo dla mnie wazny smiling smiley
Mam jeszcze chwile na podjecie ostatecznie decyzji, ale tez nie chcialabym bic sie tygodniami ze swoimi myslami winking smiley

Wysane przez: dino (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 19 sierpie 2019 06:45

Mam podobne zdanie,jak Jasno...Jeste ju babci,bdziesz w subie przygotowawczej ganiana z rwienikami swojej crki.Pniej jeli to przejdziesz musisz by gotowa na cige ponianie si,wykonywanie niezrozumiaych,nie logicznych polece,przygotowana na cige niespodzianki w postaci dodatkowych sub,wstrzymywanych urlopw,nagych wyjazdw subowych ,a za to wszystko i tak bdziesz musiaa z umiechem na ustach podzikowa swojemu przeoonemu...No i mundurek i trepy na co dzie ,nie wane,czy upa 30 stopni,czy mrz,a w stopniu szeregowego to ju cakiem fajnie

Wysane przez: Sandman (91.241.5.---)
Data: 19 sierpie 2019 10:13

Duo zaley od tego, na jakich ludzi trafisz, z ktrymi bdziesz mie bezporednio do czynienia.
Bo spectrum charakterw jest naprawd skrajny.
S tacy, ktrym jak to si mwi wojsko ycie uratowao, jednostki, ktre majc troch wadzy zwierzchniej nad innymi bd si dowartociowywa...dodatkowo motywowani tym, e kto jest od nich...troch starszy.
Nie wiem na ile to si wspczenie zmienio, bo byem ju jaki czas temu (w ZSW),...ale chyba jednak niewiele?
Sam miaem o tyle sporo szczcia, e trafiaem na tzw. czeczych przeoonych, z ktrymi szo si dogada.
Najgorsze jest pierwsze p roku a po roku czowiek jest nieco otrzaskany.
Sama chyba wiesz po sobie ile sama jeste w stanie wytrzyma i znie wszelkiego rodzaju obelg czy poniania(na ktre musisz by przygotowan).
Chyba moi przedmwcy poruszyli ju sedno tematu.
Tak czy inaczej powodzenia jeli si zdecydujesz i w kamasze winking smiley

Data: 19 sierpie 2019 17:19

Z tego co obserwuje po znajomych to w naszym elblaskim wojsku nie jest jakos tragicznie, jednak poki czlowiek sam nie przestapi tych bram, to sie nie przekona .

Zycie mnie nie oszczdzalo i wiele nauczylo..
Wiele potrafie zniesc i brac na miekko , jednak porazki to cos czego nie znosze ..ciezko godze sie z porazka ,wiec chcialabym uniknac ich jesli zdecyduje ubrac mundur &#128524;

Mam ogromny dylemat i mnostwo watpliwosci . Ale cheeci mimo wszystko ogromne ..lubie wyzwania hot smiley

Wysane przez: JASNO (82.160.24.---)
Data: 21 sierpie 2019 20:14

mirel ja mam kolegw w wojsku elblskim takich ktrzy pracujju w nim kilka adnych lat i takich ktrzy pracowali 2 lata (podstawowy kontrakt - ten pierwszy tyle trwa) i nie dali rady twardzi faceci, surwiwalowcy, harcerze i gocie z pasj do wojska idcy ale twardogowie jakie tam panuje i ch pokazania jakim to sie jest kapralem i e szeregowy to przeduenie kija od szczotki sprawio e zrezygnowali, to samo znajdziesz w innych miastach i jednostkach. Pewnie e s teludzie normalni ale trafi si ich kilku na caa jednostk a reszta jw.
Wyl ci priv zaraz.

Wysane przez: Benedykt1 (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 sierpie 2019 10:07

Nie wiem, czy zdajesz sobie spraw z jednej rzeczy -emerytury wojskowej nie dostaniesz. (a czemu- bo w wojsku wg. obecnych przepisw moesz suy do 60 roku ycia, wiec atwo sobie moesz policzy , ze 25 lat nie przesuysz). Ale poprzednicy przedstawili Ci w wikszoci minusy suby w wojsku, jest natomiast wiele pozytyww: praca na miejscu przysowiowo 7-15 (poza powiedzmy 3 subami w miesicu i poligonami (tu ju zalenie od jednostki i etatu), jak na Elblg wysoka i punktualna wypata (na rk ok. 3,5)+ dodatki: trzynastka, nagrody, gratyfikacje urlopowe, itp., jaka moliwo awansu. Natomiast zaczynajc od szeregowego musisz liczy si z tym, e jeste na samym dnie i z wci pozostaym betonem w wojsku bdziesz traktowana niezaciekawie. Jak kto mwi: jak umiesz mwi, e 'pada deszcz jak Ci pluj w twarz', to nie bdziesz mie problemu, inaczej bdziesz musiaa walczy o swoje. Wojsko jednak cay czas si zmienia i za kilka lat moe to wyglda zupenie inaczej.

Wysane przez: JASNO (82.160.24.---)
Data: 22 sierpie 2019 17:37

Benedykt, zmienia si jucigaj do remontu z poligonw wszystkie wystawione tam jako cele T-72 a niebawem wezmsiza T-34 a do lotnictwa wrc AN-2 i wspominajo uzbrojeniu Daru Modziey w armaty ... Zmiany powinny i od gry od "gowy" a jak gowa chora to i zmiany chore...

Data: 22 sierpie 2019 21:22

Sen z oczu spedza mi ta emerytura a raczej jej brak..
Tylko kto zagwarantuje, ze wypracuje ja w pracy w ktorej jestem ..
Wszystko sie zmienia , moze sie jeszcze wszystko zdazyc do tej 60 tki .
Wojsko jawi mi sie jako cos niedostepnego dla wszystkich ..
Napewno praca jest duzo ciekawsza niz w castoramie czy jakiejs brudnej hurtowni ..
Na prace w biurze nie mam szans a to wojsko...zawsze o tym marzylam . Dziecko dorosle , sama bez nikogo..

Mam tylko nadzueje, ze sobie nie pogorsze , bo wbrew pozorom nie mam teraz najgorszej pracy, lubie to co robie ale tutaj tez nie mam szans dotrwac do emerytury winking smiley

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.