Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 15 maja 2020 13:05

Tu dyskutujemy na temat flagowego konkursu fotograficznego portElu.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 maja 2020 02:01

a może na temat zbawcy njszej naszej rzczypospolitej ?

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 maja 2020 02:07

taka byłby nasza fotka

to byłby kabarte ?

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: mat (---.182.247.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 maja 2020 10:47

kar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> taka byłby nasza fotka
>
> to byłby kabarte ?


chłopie nie pij więcej

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: mat (---.182.247.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 maja 2020 10:48

a wracając do tematu, to fotka miesiąca jest super, codziennie tam zaglądam

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: Loqs (---.dynamic-2-waw-k-3-3-0.vectranet.pl)
Data: 24 maja 2020 12:11

Chyba nie za dużo osób jest zainteresowanych dyskusją na temat tego konkursu winking smiley chyba, że za bardziej adekwatne miejsce uważają wpisy pod moimi zdjęciami smiling smiley Co mogę powiedzieć ja od siebie i czy ktoś się z tym zgodzi nie wiem. Ktoś może zarzucić, że w konkursie pojawiłem się niedawno więc nie wiele jeszcze mogę wiedzieć smiling smiley ale jakieś wnioski już wyciągnąłem winking smiley i swoją opinię wyrobiłem smiling smiley a mianowiciesmiling smiley

To co najbardziej mnie zastanawiało od samego początku to fakt tych gwiazdek, są to są i nie ma co dyskutować tylko dają one potężną przewagę bo osoby które mają 3 gwiazdki nie mówiąc o 4 mogą wywindować zdjęcie ale także je położyć już na etapie poczekalnismiling smiley 3 czy 4 takie osoby to nieraz połowa ocen jakie zdjęcie ma w ogóle jak nie wyjdzie z poczekalni i pewnie 1/3 jeśli nawet mu się uda wyjść sad smiley

To wiąże się pewnie z inną sytuacją która mnie frapuje smiling smiley pewnie nikt nikogo nie zmusi bo po co i jak, ale jak już jestem w tej galerii to oceniam wszystkie zdjęcia które w niej akurat się znajdują, a z tego co widzę część osób chyba ocenia tylko zdjęcia znajomków smiling smiley bo jak wytłumaczyć sytuacje 5 zdjęć pojawia się 1 dnia miesiąca, 1 ma po 2 dniach 15 głosów pozostałe po 2-3? Dla mnie to nie ma sensu w ogóle.

Kolejną rzeczą jest komentowanie anonimów smiling smiley wydaje mi się, że 75-85% komentarzy to jednak osoby które mają konto i publikują zdjęcia w tym konkursie, więc dziwi mnie cała masa wpisów anonimów bądź pod nickami z żopy smiling smileyjak już komentuje zdjęcie to się pod nim podpisuje tak żeby wiadomo było, że to ja. Nie wiem z czego to wynika z braku odwagi? czy z przekonania, że anonimowo można pisać wszystko, a później udawać, że to nie ja przecież to jakiś niemiły troll winking smiley

Kolejna rzecz którą zaobserwowałem to, że ludzie zaczęli robić z siebie ekspertów fotograficznych smiling smiley rozumiem i szanuje jeśli zdjęcie nie trafia w gust i ktoś pisał by, że mu się nie podoba, że coś, że sroś smiling smiley ale często padają komentarze ekspertów, a po prośbie o sprecyzowanie zapada cisza, umiesz więcej podziel się tą wiedzą, niech inni też się czegoś nauczą smiling smiley tak mi się przynajmniej wydaje, było by właściwiej winking smiley

Tyle na tą chwilę winking smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: Loqs (---.dynamic-2-waw-k-3-3-0.vectranet.pl)
Data: 27 maja 2020 20:33

Hmmm chłopie masz racje przecież jest tak jak piszesz nie inaczej smiling smiley bo jak by było inaczej to przecież ktoś by Ci tu cokolwiek odpisał smiling smiley a nie ciągle anonimowo wrzucał Ci pod Twoimi zdjęciami smiling smiley

Adminie chyba ten wątek jednak nie ma sensu skoro i tak nikt tu nic mądrego nie pisze na temat, jak to Pan nazwał: "flagowego konkursu fotograficznego portElu.". Chyba wszystkim pasuje to jak to wygląda obecnie smiling smiley więc po co tu cokolwiek się rozwodzić czy tym bardziej zmieniać smiling smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 27 maja 2020 22:51

Loqs Napisał(a):
>
> Adminie chyba ten wątek jednak nie ma sensu skoro
> i tak nikt tu nic mądrego nie pisze na temat, jak
> to Pan nazwał: "flagowego konkursu fotograficznego
> portElu.". Chyba wszystkim pasuje to jak to
> wygląda obecnie smiling smiley więc po co tu cokolwiek się
> rozwodzić czy tym bardziej zmieniać smiling smiley


Na to wychodzi smiling smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: Loqs (---.dynamic-2-waw-k-3-3-0.vectranet.pl)
Data: 17 czerwca 2020 01:11

Hmm, a jednak nie wszystkim pasuje smiling smiley widzę, że moja wygrana namieszała trochę smiling smiley i nagle okazało się, że jednak przydało się coś zmienić smiling smiley Jeśli chodzi o głosy na moje zdjęcie, wymknęło się to nawet z pod mojej kontroli winking smiley co by tu dużo nie mówić mój błąd, że tego nie powstrzymałem aczkolwiek w połowie stwierdziłem, że może być zabawnie smiling smiley co do Pana systemu, Panie Adminie jest w nim wiele luk niestety, dopuszczenie głosowania 2 razy dziennie z jednego ip jeszcze bym rozumiał bo tak jak pisaliśmy w mailach czasem z jednego ip korzysta więcej niż jedna osoba, ale że z jednego ip można założyć nieskończenie wiele kont na stronie to już trochę nierozważne, ciekawe jest to, że tego akurat bym nie sprawdził jeśli bym nie usłyszał, że część z akademików ma po kilka kont winking smiley co do głosowania z maili chwilowych z zagraniczną domeną to blokowanie tego nie wiele zmieni bo niektóre mają domenę w Polsce i krajach europejskich więc mniej podejrzanych smiling smiley
Przepraszam wszystkich, których kosztem się pobawiłem ale jakoś nie mogłem sobie podarować szczególnie, że wstrzymano nagrody i to była dobra okazja smiling smiley Niestety uważam, że trochę w tym konkursie źle się dzieje, a że jakoś nikt nic z tym nie robi i w dalszym ciągu nie mogę zrozumieć dlaczego sad smiley to taka mała zabawa z mojej strony jako akt protestu smiling smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 17 czerwca 2020 08:35

Nie było żadnej wygranej. Oszustwo to nie wygrana.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: Loqs (---.dynamic-2-waw-k-3-3-0.vectranet.pl)
Data: 17 czerwca 2020 12:53

Nie zmienia to faktu, że miałem nadzieję, że to coś zmieni winking smiley "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" winking smiley tylko ciężko stwierdzić czy rzuca jedna osoba czy więcej bo niewiele się w dalszym ciągu chce podpisać smiling smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: NI! (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 21 sierpnia 2020 12:33

Panie Adminie, co się odjaniepawla w tym konkursie? W zeszłym miesiącu system nie dodał kilku oddanych głosów pod zdjęciami. Wiem to od osób, które te oceny dodawały. Trza to sprawdzić, bo może i w tym są jakieś babole w systemie zliczającym. Głosy były oddawane z kompów, z których nikt inny nie loguje się do FM, także nie ma opcji podrabiania głosów.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: Zbanowany (---.8.44.140.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 21 sierpnia 2020 13:23

Głosy nie zostały przyjete bo " Twój ból jest wiekszy niz mój" winking smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: NI! (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 21 sierpnia 2020 15:52

Ciąg dalszy historii jest taki, że w tym miesiącu znowu nie są zliczane głosy. Dziś sprawdzone.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: redruM (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 sierpnia 2020 09:50

System jest tak szczelny, że nawet żona nie może zagłosować na moją fotkę ;-)

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 22 sierpnia 2020 17:45

redruM Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> System jest tak szczelny, że nawet żona nie może
> zagłosować na moją fotkę ;-)


Super, o to właśnie chodziło żeby to były w miarę obiektywne oceny.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: poziomka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 26 sierpnia 2020 02:36

Też miałam nadzieję na szerszą dyskusję i jakąś zmianę po założeniu tego wątku.Panie Sebastianie pisząc pod pana zdjęciem :5:40 (Braniewo) (fotka kwietnia) miałam wątpliwości co do zgodności z regulaminem fotki :
Droga Mleczna nad jeziorem. (Warmińsko-mazurskie.). Opis lokalizacji wydał mi się niezgodny z regulaminem jednak nie mogłam zapytać autora o jakie jezioro w byłym woj.elbląskim chodzi bo autor zablokował komentarze a admin do tej lokalizacji nie miał zastrzeżeń.Po ogłoszeniu wyników tym bardziej byłam zdziwiona gdyż ten autor wcześniej komentarzy nie blokował.Więc pozostał jakiś niesmak. Proponowałam wtedy również dyskusję nad rozszerzeniem w regulaminie terytorium obok byłego elbląskiego obecne warmińsko-mazurskie. Myślę że jest całkiem niedaleko wiele fajnych miejsc które się nie łapią (np Szymbark) a dały by powiew świeżości i pozwoliły autorom na szersze penetrowanie okolic.
Kolejną nurtującą mnie sprawą jest naliczanie głosów i jak się okazało ich uznawanie lub nie nie wiadomo wg jakich kryteriów. Admin uważa ,że jest super kiedy np żona lub kolega nie może ocenić zdjęcia które wyszło z poczekalni a nie widzi nic złego kiedy osoba mająca 4 gwiazdki (Adam1965) ocenia ciągle zdjęcia głównie tylko jednej osoby z poczekalni (z małym wyjątkiem) lub kiedy pod jednym zdjęciem są cztery oceny wystawione przez jedną osobę -np "w krainie paproci (Piele)"-fotka lipca. To są te obiektywne oceny wg admina Uważam że posiadanie gwiazdek samo w sobie jest prestiżowe. Do tego tylko akademicy mają możliwość oceniania zdjęć z poczekalni.Wiadomo ,że w śród akademików są tzw kręgi (zwyczajnie utrzymują normalne kontakty towarzyskie) i wiadomo że oceniają swoje zdjęcia dając dobre oceny.Ale niech to będzie 1x6 a nie 4X6 czy oceniając "obce"zdjęcie 3x1 bo to wg mnie jest patologiczne.I nie daje równego startu zdjęciom z poczekalni. Łatwo bowiem można wywindować jakieś zdjęcie lub je uwalić .Do tego dochodzi sprawa wystawiania ocen. Cały czas uważam ,że akademicy powinni mieć obowiązek oceny 50-70% zdjęć a nie tylko swoich znajomych lub żadnych.Postawa typu robię dobre zdjęcia i więcej mnie nie obchodzi jest żenująca.Korzystasz z tego,że ktoś ocenił twoje zdjęcie to oceń też innych-obiektywnie.Tak jest uczciwie.A widać w poczekalni jak niektóre zdjęcia mają mało głosów. Niech z niej nie wyjdą bo mają słabe oceny (może też warto podwyższyć próg) a nie bo mało osób oceniło.Oczywiście z małą liczbą głosów wychodzą też ale to są te przypadki mnożonych 6. (Cały czas nie bardzo rozumiem te 20% ?-może konkretnie podać liczbę np 20 pojedynczych głosów i wymaganą średnią ocenę np 3,5 bo te 20% to nie wiadomo czy to pomnożony głos x3 czyli jeden akademik a jak Bóg w trzech osobach bo na to wygląda z moich obserwacji ) No i dochodzimy do punku w którym nie dodawane są oceny po wyjściu z poczekalni. Śledząc zeszły miesiąc i obecny wiem że admin znalazł sposób żeby nikt znajomy autora nie głosował na niego ( tzn ludzie głosują ale głosy i oceny nie są dodawane) . Rykoszetem dostają osoby obce którym się wcześniej dobrze oceniło zdjęcie i teraz trafiło na tego samego autora.A więc kwestią czasu jest to ,ze nikt z poza akademików nie będzie oddawał głosów. Bo skoro nie mogę ocenić ;swojego" to po co mam oceniać cudze zdjęcia. No chyba,ze dając im słabe oceny chcąc pogrążyć zdjęcie (a przecież nie o to chodzi chyba).
I to na razie tyle w sprawie :"flagowego konkursu fotograficznego portElu."

Be*

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 26 sierpnia 2020 14:04

Tak na gorąco - ten poczwórny głos na "krainie paproci" był wyświetlany, ale nie był zliczany. Poprawiłem.
Też jestem za tym żeby akademicy głosowali na wszystkie zdjęcia, które pojawiają się w konkursie , ale nie jestem w stanie tego wymusić. Możemy tylko do nich o to apelować. Co do zasady, że głos trzygwiazdkowy liczony jest potrójnie, to cóż - zasada jak zasada. Mnie ona wydaje się sensowna.
To nie jest tak, że skoro znajomy, żona, brat, kuzyn nie może wystawić kolejnej szóstki swojemu faworytowi, to nie wystawi też trójki czy piątki innemu zdjęciu. Bez tego ograniczenia też by się nie pofatygował.
Z tymi kręgami wzajemnej adoracji wśród akademików bym nie przesadzał. Ci ludzie najczęściej wzajemnie się nie znają. Nie wywodzą się przecież z jednej klasy w liceum. Są jakieś pojedyncze znajomości, ale nie mają znaczenia dla całości konkursu.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: redruM (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sierpnia 2020 09:34

Główną bolączką konkursu jest moim zadaniem, od dłuższego czasu malejąca ilość głosów oddawanych na fotki. Po wprowadzeniu obostrzeń systemowych spadła jeszcze bardziej ;-) Moja propozycja dla Admina, to może wymyśl jakąś nagrodę, drobiazg, kubek, gadżet reklamowy co miesiąc do rozlosowania wśród głosujących. Ale aktywnie głosujących na wszystkie zdjęcia. W tym momencie mam wrażenie, że gotujemy się we własnym sosie. I zlikwiduj poczekalnie. Nie ma aż tylu fotek, żeby konieczna była jakaś wstępna selekcja. Dodatkowo ucięłoby to podejrzenia, że jakieś tajne koło decyduje o dopuszczeniu do konkursu. Pozdrawiam fanów konkursu, r

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: mat (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 30 sierpnia 2020 02:24

nie, niech będzie poczekalnia, bo można zobaczyć inne fotki

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: redruM (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sierpnia 2020 09:38

mat Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nie, niech będzie poczekalnia, bo można zobaczyć
> inne fotki

Zlikwidowanie poczekalni oznacza dopuszczenie wszystkich wstawianych zdjęć od oceny przez ogół.

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 31 sierpnia 2020 13:52

Z cyklu nie znam się ale się wypowiem...
Ja bym zrobił tak, żeby pozostawić poczekalnię i głosować w niej mogą tylko akademicy, ale są w niej zdjęcia bez podpisu, przechodzą przez sito to dopiero mogą głosować wszyscy zalogowani na portelu.
Za ten rewelacyjny pomysł mojego autorstwa należy mi się kubek portelu z najnowszej kolekcji, dozgonna wdzięczność  oraz mały etacik winking smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 31 sierpnia 2020 14:06

Pomysł jest rewelacyjny. Został wdrożony kilkanaście lat temu smiling smiley

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 31 sierpnia 2020 21:01

admin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pomysł jest rewelacyjny. Został wdrożony
> kilkanaście lat temu smiling smiley


Tak wiem, nie musicie dziękować ale co z tym kubkiem smiling smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: poziomka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 01 września 2020 01:45

Admin-chyba nie do końca zrozumiałeś moje intencje odnośnie kręgów. Oczywiście są to niewielkie grupki pasjonatów fotografii którzy się znają (normalne kontakty towarzyskie) ,czasem razem fotografują i wzajemnie wspierają się w ocenach. I nie jest w tym nic złego ale wg mnie było by lepiej gdyby były to pojedyncze głosy (nie mnożone przez gwiazdki) i dotyczyły oprócz zaprzyjaźnionych osób również pozostałych zdjęć zwłaszcza z poczekalni. Przykro mi się też patrzy kiedy Akademicy tak łatwo dają jedynki (i pomnożone znów przez gwiazdki) zdjęciom, które wydaje mi się na nie nie zasługują (co potwierdza się przez oceny innych)..A zwykle oglądam oceny pod zdjęciami bo z tych ocen coś też można się dowiedzieć.
I teraz dochodzimy do możliwości oceniania przez zaprzyjaźnione osoby zdjęć po wyjściu z poczekalni. Podobno była jakaś niemiła sytuacja w maju czy czerwcu po której zostały zmienione zasady głosowania.Wczytując się w pkt 24.Organizator może wycofać z konkursu zdjęcie w przypadku stwierdzenia zorganizowanego zawyżania jego oceny. -nie bardzo wiem jak żona czy kolega mogą być pod ten punkt podciągnięci.Dwa czy trzy zaprzyjaźnione głosy a już to ma być zorganizowane zawyżanie? No jest jeszcze pkt23. Organizator usunie wszystkie głosy tych Czytelników, którzy celowo zaniżają lub zawyżają oceny zdjęć.-wynika z tego,że powinno się oceniać na 3-4 bo tylko takie głosy mogą być uznane za bezpieczne. A teraz przykład jak to działa. Pan X zwykle głosował na zdjęcia swojego kolegi pana Y oczywiście dając mu 6. Zaglądając do Fotki przeglądał przy okazji pozostałe zdjęcia i te które mu się podobały oceniał zwykle w skali 4-6. Teraz zrobił to samo tylko że ilość głosów przy zdjęciu kolegi nie wzrosła o ten jeden punkt. Ocenił zdjęcie nieznanego mu autora-jeden punkt się dodał, ocenił następne nieznanego autora-głos się nie dodał, następne- ta sama sytuacja,brak doliczonego głosu.Nawet ekscytująca sytuacja- policzy się mój głos cz nie. I ta niepewność czy wybieram teraz przypadkowo kolejno zdjęcia jakiegoś autora np pana Z czy może już wcześniej kiedyś na niego zagłosowałem dając dobrą ocenę i teraz już mój głos się nie liczy.Wniosek-w następnym miesiącu nie zagłosuję na żadne zdjęcie bo szkoda mojego czasu. Autentyczna scenka. Czy Adminie naprawdę jesteś z tego zadowolony.
Fotka Miesiąca jest fajną inicjatywą.Widać jak na przestrzeni lat podniósł się poziom prezentowanych zdjęć i jak też ulepszał się warsztat większości autorów-amatorów.Może więc warto np przeprowadzić ankietę wśród Akademików proponując zmiany .Padł pomysł likwidacji poczekalni, nie wiem czy dobry czy nie, ale to mogło by być jednym z pytań w ankiecie. Zasady już były zmieniane choć też pewnie z trudem (np podpisy pod zdjęciami, możliwość głosowania na własne zdjęcie) i to były zmiany w dobrym kierunku .Czas może na nowe.

Be*

Re: Fotka Miesiąca
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 01 września 2020 13:41

Problem jest w tym, że pan X zawsze dawał panu Y 6 niezależnie od tego jak dobre lub złe było zdjęcie Y. Jeśli takich panów(pań) X było kilkanaście lub nawet jak chyba w maju więcej, to konkurs tracił sens.



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.