Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: HansHans (---.ip-customer.net)
Data: 20 czerwca 2020 00:48

Nic nie dostajesz? No to dalej nic nie dostaniesz!

No i stało się. Rząd oficjalnie przyjął bon turystyczny (500 zł na każde dziecko) przysługujący tylko obywatelom pobierającym 500+. A więc łapie się na niego około 6,5 mln. Polaków. Jeszcze podpis prezydenta, ale to tylko formalność bo długopis wszystko podpisze na rozkaz prezesa. Bo przecież jedno jego skinienie palcem i długopis odejdzie w niebyt z którego to niebytu prezes jednym skinieniem palca uczynił go prezydentem.
Bon turystyczny- Super, pięknie, co prawda jednorazowy (hehe...na razie) ale kolejny socjal na który będę się zrzucał w podatkach dla innych swoją ciężką pracą. Dlaczego jako bezdzietny mam się na te wszystkie socjale zrzucać? Dlaczego mnie się kara? To nie tak, że zazdroszczę tym co dostaną, niech sobie mają i się darmową kasą demoralizują. Tylko, że prezes powinien za to zapłacić z własnej kieszeni a nie z kieszeni obywateli... Powinien, ale wiadomo... nie zapłaci bo choć ma władzę absolutną to tyle kasy nie posiada. On za swoje co najwyżej kota utrzymuje...Choć pewnie tez nie bo najwięksi fani prezesa zapewne wysyłają podarki dla prezesa i przy okazji dla kota.
Bon turystyczny przelał czarę goryczy. Pracowałem do tej pory zagranicą kontraktowo dla Polskiej firmy i odprowadzałem tym samym podatki (spore) w Polsce. Niedługo przechodzę na własną działalność w kraju w jakim wyjeżdzam na kontrakty i zrzucać się więcej na tą błazenadę nie będę. Niech jeszcze wprowadzą w Polsce bykowe (z PiSem dalej u władzy będzie to prędzej czy później gwarantowane) czyli extra podatek płacony przez kawalerów i bezdzietnych.. to już w Polsce zostaną tylko nieroby i dziecioroby, ale wtedy przy braku ciężko pracujących bezdzietnych to nie wiem skąd kasę na socjal wezmą. Chyba z kosmosu.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 20 czerwca 2020 03:08

PiS
odsuną od władzy nie ludzie, którzy byli zawsze antypisem.
Ich od władzy odsuną osoby, które głosowały na nich ale się zawiodły.
Czuję, tak jak wielu, że nasz głos będzie decydujący.

Czy aby na pewno ??

To się okaże

Jaka ma być i będzie nasza Polska winking smiley

O to jest pytanie

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: HansHans (46.253.78.---)
Data: 20 czerwca 2020 08:15

Idealnie ten bon turystyczny wyjaśnił wczoraj w sejmie poseł Artur Dziambor z Konfederacji, że ludzie pobierający 500+ już przyzwyczaili się do tego i traktują jak normalne należne od państwa świadczenie. A więc... Swój elektorat trzeba ponownie czymś przekupić aby było świeże: "Huraaa PiS". DługoPiS znowu wygra, ale strach się bać jakie socjale (czytaj łapówki) zaproponuje PiS przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi. Ja już na szczęście dokładał się na to nie będę.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: mat (---.gdansk.vectranet.pl)
Data: 22 czerwca 2020 07:18

też mnie wkurzyli tym, jak już dzieci ma się odchowane i płaci się podatki to olewka, mają 500+, mają 300+ i zasiłki i jeszcze mało, kiedyś nie było tyle kasy na dzieci

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: HansHans (---.ip-customer.net)
Data: 30 czerwca 2020 13:55

Pamiętajcie... Głosując 12 lipca przeciwko cienkoPisowi głosujecie na kandydat może nie takiego jakbyśmy chcieli ale takiego który przynajmniej będzie wetował kolejne podnoszenie socjalu PiS. A PiS na szczęście nie ma takiej aż takiej większości w sejmie aby odrzucić weto prezydenta. Pamiętajcie, że te wybory 12 lipca są wbrew pozorom mega ważne!

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: bonifacy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 czerwca 2020 20:13

mat Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> też mnie wkurzyli tym, jak już dzieci ma się
> odchowane i płaci się podatki to olewka, mają
> 500+, mają 300+ i zasiłki i jeszcze mało, kiedyś
> nie było tyle kasy na dzieci


i uważasz że jestem zadowolony skoro dostaję 500???? przecież dostaję to z własnych ciężko wypracowanych pieniędzy,wierz mi lub nie ale wolałbym nie dostawać tych pieniędzy a tylko lepiej zarabiać i wtedy starczałoby by mi na wszystko.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: mat (---.gdansk.vectranet.pl)
Data: 01 lipca 2020 07:42

chłopie nie wiem ile zarabiasz bo nie zaglądam Ci w portfel, ale uważam że ten bon powinni dostać też ludzie pracujący, którzy mają już dzieci odchowane, powinni chyba też dostać emeryci ale tylko ci z niższymi emeryturami

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: mat (---.gdansk.vectranet.pl)
Data: 01 lipca 2020 07:43

HansHans Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pamiętajcie... Głosując 12 lipca przeciwko
> cienkoPisowi głosujecie na kandydat może nie
> takiego jakbyśmy chcieli ale takiego który
> przynajmniej będzie wetował kolejne podnoszenie
> socjalu PiS. A PiS na szczęście nie ma takiej aż
> takiej większości w sejmie aby odrzucić weto
> prezydenta. Pamiętajcie, że te wybory 12 lipca są
> wbrew pozorom mega ważne!

sorry ale jakoś nie wierze temu Trzasowskiemu

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: HansHans (---.ip-customer.net)
Data: 01 lipca 2020 09:32

Ja też. Ale niech przynajmniej będzie jedynie od wetowania tego PiSowskiego socjalu. Bo oni będą dalej podnosić socjal tym co już dostają. I o jeszcze jednym mało kto myśli... Pieniędzy na socjal nie daje Święty Mikołaj. Po wyborach gdy wygra Duda zacznie się niezłe podnoszenie podatków i wymyślanie nowych aby skądś mieć te pieniądze na większy socjal. Oczywiście teraz przed wyborami tego Ci nie powiedzą aby wyborców nie zrazić. W PiSowskiej Polsce jesteś karany jeśli nie masz dzieci albo już odchowałeś. A jeśli jesteś w trakcie wychowywania dzieci to po prostu zwracają to co wcześniej zabrali. Takie przekupstwo. Zabiorę Ci Twój portfel a potem Ci go oddam o ile będziesz mnie wspierał.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 01 lipca 2020 20:05

Hans
Platforma od pięciu lat nie przedstawiła, żadnego alternatywnego programu, wobec Pisu.
Jak można głosować na Rafała, który powtarza, że najważniejsze to odsunąć Pis od władzy.
Pis od władzy odsuniemy, ale co dalej ?.
Mam się podniecać tym, że PO zlikwiduje telewizję publiczną albo, że przywróci emerytury ubeckie ?
Przecież to są jakieś żarty.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2020-07-01 20:07 przez kar.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.197.125.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 01 lipca 2020 20:07

Telewizja publiczna juz jest zlikwidowana.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: HansHans (---.ip-customer.net)
Data: 02 lipca 2020 10:52

Skrót TVP można by zostawić, ale trzeba go odczytywać jako Telewizja Propagandowa. Ewentualnie zmienić skrót na TVK-Telewisja Kurskiego/Kaczyńskiego. Albo po prostu popularne TVPiS- Telewizja Prawa i Sprawiedliwości. TVP jest tak Polską telewizją jak Korea Północna republiką ludowo-"demokratyczną".

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 02 lipca 2020 11:12

Likwidacja TVP spowoduje, że problemy znikną
i będziemy odtąd żyli w szczęśliwym kraju ? A wszystkie media będą już obiektywne ?

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 02 lipca 2020 11:59

kar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Likwidacja TVP spowoduje, że problemy znikną
> i będziemy odtąd żyli w szczęśliwym kraju ? A
> wszystkie media będą już obiektywne ?


Oczywiście, że nie. Ale bez wątpienia zniknie jedno, które z dziennikarskim obiektywizmem nie ma nic wspólnego.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.209.160.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 02 lipca 2020 18:42

kar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Likwidacja TVP spowoduje, że problemy znikną
> i będziemy odtąd żyli w szczęśliwym kraju ? A
> wszystkie media będą już obiektywne ?


Ale przynajmniej budżet zaoszczędzismiling smiley i telewizja nie bedize udawałą ze jest publiczna.... a prawda jest ze jest publiczna tak jak prostytutka.... kto przy władzy temu daje.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierających 500+
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 02 lipca 2020 22:28

TVP to oczywisty dramat.

Ja się pytam gdzie jest program wyborczy PO, jaka jest altenatywa wobec 500+

Co z podatkami ?

Jak powinna wyglądać służba zdrowia itd?

Czy po prostu - żeby było, tak jak wcześniej.

Czy teraz PO będzie się bratało z faszystami i organizatorami marszu niepodległości ?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2020-07-02 22:31 przez kar.



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.