Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Bezpieczne grzybobranie
Wysłane przez: Miszkurka2000 (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 03 września 2021 10:03

Bezpieczne grzybobranie - Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
[www.lasy.gov.pl]

Instrukcja do pobrania
[www.lasy.gov.pl]

Re: Bezpieczne grzybobranie
Wysłane przez: Marim (---.205.204.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 września 2021 10:41

Od dziecka chodzę na grzyby i zbieram przede wszystkim pewne okazy takie jak borowiki, podgrzybki, zajączki, maślaki i kurki. Grzyby głównie marynuje i suszę na zimę. Bardzo lubię grzyby w śmietanie, sos grzybowy polecam: [ania-gotuje.pl] i zupę grzybową. A na grudniowe święta koniecznie kwaśnica na bazie suszonych borowików.

W powiatowych sanepidach są powołane osoby do badania grzybów. Jeśli macie wątpliwości to udajcie się tam ze swoimi grzybami. Z popularnymi borowikami czy podgrzybkami nie ma problemów. Pojawiają się przy takich gatunkach jak kania czy kurka. Bardziej od trujących grzybów obawiam się kleszczy (borelioza), które są ostatnio plagą w polskich lasach.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2021-09-15 10:44 przez Marim.Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.