Rewelacyjna forma (łyżwiarstwo)

Elbląg, Marcin Gralla i Aleksandra Przeor
Marcin Gralla i Aleksandra Przeor

12 medali podczas mistrzostw Polski na dystansach i rozgrywanych równolegle młodzieżowych mistrzostwach Polski zdobyła dwójka łyżwiarzy Orła Elbląg: Aleksandra Przeor i Marcin Gralla.

Mistrzostwa Polski na dystansach rozegrane na torze Stegny w Warszawie były pierwszą poważniejszą imprezą dla łyżwiarzy Orła. Wypadli rewelacyjnie. Na mistrzostwach Polski na dystansach zdobyli pięć krążków, a na młodzieżowych mistrzostwach Polski - siedem.
     Najwięcej medali zgromadził najbardziej doświadczony spośród trójki elblążan reprezentujących Orła w Warszawie Marcin Gralla. Swój start w mistrzostwach Polski zakończył z trzema medalami (wszystkie brązowe z biegów na 500, 1000 i 1500 metrów). Lepiej mu szło w klasyfikacji młodzieżowych mistrzostw Polski, w których okazał się najlepszy na dystansie 1000 m oraz zdobył jeszcze srebrne medale na 500 i 1000 m oraz brązowy na 5000 m.
     Niewiele gorszym dorobkiem z MP może się pochwalić Aleksandra Przeor, która w Warszawie wywalczyła pięć medali: srebro na 500 m i brąz na 1000 m na mistrzostwach Polski oraz srebro na 500 i brązowe na 1000 i 1500 m na młodzieżowych mistrzostwach Polski.
     Szkoleniowiec elbląskich łyżwiarzy Ewa Białkowska była zadowolona również ze startu najmłodszego z całej trójki 17-letniego Grzegorza Gwiazdowskiego, który co prawda medalu nie zdobył, ale m.in. poprawił swój rekord życiowy na dystansie 1000 m.