Pewne zwycięstwo

Elbląg, Elblążanki pewnie zwyciężyły na własnym parkiecie ze szczypiornistkami chorzowskiego Ruchu

Piłkarki ręczne EB Startu Elbląg bez problemów pokonały na własnym parkiecie chorzowski Ruch 30:19 (13:6). Tylko przez dziesięć pierwszych minut zespół gości nadążał za naszymi piłkarkami.

W pierwszej połowie wyróżniającą się postacią na boisku była bramkarka EB Startu Natalia Charłamowa. Kilkakrotnie Charłamowa popisała się refleksem ratując EB Start od utraty bramki. Zdaniem szkoleniowca EB Startu Jerzego Ringwelskiego Natasza była wyróżniającą się tego dnia zawodniczą na parkiecie.
     W 10 min. był ostatni remis w tym meczu 3:3. Po bramkach Aleksandry Kańduły, Elżbiety Olszewskiej i Katarzyny Szklarczuk EB Start trzy minuty później prowadził już 6:3.
     Przewaga gospodyń rosła do końca meczu. Na trzy minuty przed końcem EB Start miał największą przewagę w tym spotkaniu - prowadził 13. bramkami (30:17).
     Trener Ringwelski był zadowolony z postawy swoich zawodniczek.
     - Po pierwszych dziesięciu słabych minutach poźniej byliśmy zespołem lepszym - podsumował. - Najbardziej cieszy mnie fakt, że zagrały dzisiaj wszystkie moje zawodniczki z pola.
     EB Start: Charłamowa - Kańduła 2, Pazur 4, Pełka 2, Giejda 2, Pałgan 3, Oleniacz, Płaczek 2, Szklarczuk 3, Korowacka 1, Olszewska 7, Radkiewicz 4.
     Ruch: Hołysz, Połkowska - Wąchała 3, Sebrala 4, Sowińska, Mazurek 1, Derlatka 4, Krzemińska 1, Gmyrek 3, Michalik 1, Sojka 1, Sićko 1.