Bez goli na A8

Elbląg, Bez goli na A8

Olimpia Elbląg bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki w dzisiejszym meczu II ligi. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, ale bramkarze zachowali czyste konta. Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0. Zobacz zdjęcia.

To był ciężki i trudny mecz dla obu zespołów. Przed spotkaniem można było mieć obawy jak Olimpia zaprezentuje się przed rywalem, który dotychczas na wyjeździe zdobył 22 punkty na 27 możliwych. I dziś żółto-biało-niebiescy dołączyli do rezerw Lecha Poznań i Błękitnych Stargard, które spadkowiczowi z I ligi nie pozwoliły na zdobycie u siebie kompletu punktów.

Bardzo duża w tym zasługa Andrzeja Witana, który kilkakrotnie uchronił zespół gospodarzy od straty bramki. Goście najlepszą sytuację mieli w 60. minucie i wtedy bramkarz Olimpii pokazał zimną krew wyjmując piłkę spod nóg Kamila Adamka. Wigry kilkakrotnie poważnie zagroziły bramce Olimpii. W 12.minucie Cezary Sauczek głową posłał piłkę nad poprzeczkę, w 35. minucie ten sam zawodnik strzelił, jednak bramkarz Olimpii nie miał problemu ze złapaniem piłki. Ze strony Olimpii warto zwrócić uwagę na rajd Dawida Jabłońskiego w 19. minucie. Pomocnik gospodarzy poradził sobie po drodze z rywalami, ale ostatecznie musiał podawać komuś z kolegów z linii końcowej. I strzegący bramki Wigier Hieronim Zoch złapał piłkę. Olimpijczycy próbowali strzałów z dystansu, ale piłka po próbach Klaudiusza Krasy i Tomasza Sedlewskiego mijała bramkę rywali.

Pierwsza połowa meczu nie była pięknym widowiskiem. Więcej emocji dostarczyło drugie 45 minut. Olimpijczycy postraszyli rywala już na początku, kiedy Tomasz Lewandowski, do podaniu Marcin Bawolika próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem głową. Chwilę później zrobiło się gorąco pod olimpijską bramką, kiedy Wojciech Zyska faulował tuz obok pola karnego. Potem była wspomniana wyżej interwencja Andrzeja Witana, na którą Olimpia odpowiedziała kolejnym strzałem głową – tym razem Kamila Wengera.

W ostatnich minutach meczu obie drużyny rzuciły się do ataku i optycznie to Wigry miały przewagę. Ale Olimpia miała Andrzeja Witana w bramce. W drugiej minucie doliczonego czasu groźnie strzelał Kamil Adamek, dwie minuty później uderzył Denis Gojko. Dobre interwencje elbląskiego bramkarze zapewniły gospodarzom cenny punkt.

Kolejny mecz podopieczni Jacka Trzeciaka rozegrają w czwartek (11 marca). W Lublinie zmierzą się z tamtejszym Motorem.

Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki 0:0

Olimpia: Witan – Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Kiełtyka, Zyska Krasa, Jabłoński (74' Ressel), Kamiński (86' Sobiecki), Bawolik (74' Kordykiewicz), Surdykowski (90+2' Burzyński).

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Olimpii Elbląg, na drugim Wigry Suwałki)

posiadanie piłki: 44 proc. : 56 proc.

strzały celne: 4:3

strzały niecelne 5:8

ataki: 63:87

niebezpieczne ataki: 40:52

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 2:6

niebezpieczne rzuty wolne: 1:1