Punkty spłynęły Pisą

Elbląg, Punkty spłynęły Pisą

Rezerwy Olimpii Elbląg uległy dziś w Elblągu Pisie Barczewo w 11. kolejce IV ligi. Żółto-biało-niebiescy nie znaleźli sposobu na brutalną grę przyjezdnych.

Rezerwy Olimpii Elbląg nie znalazły sposobu, aby zwiększyć swoje konto punktowe w dzisiejszym meczu z Pisą Barczewo. Po dwóch zwycięstwach w dwóch ostatnich meczach coś się u podopiecznych Karola Przybyły zacięło.

Sposób na trzy punkty mieli natomiast goście. Na żółto-biało-niebieskich wystarczyła długimi momentami brutalna gra na granicy żółtych kartek. Raz po raz któryś z Olimpijczyków zwijał się z bólu na murawie. A że sędzia w pierwszej części spotkania kartoników z kieszeni nie wyjmował, wyglądało to czasami mało przyjemnie. W 43. minucie Oliwier Begier zszedł kontuzjowany z boiska. Olimpijczykom w pierwszej części meczu brakowało dokładności. Najlepszym chyba przykładem jest sytuacja z 12. minuty: rajd Łukasza Sarnowskiego, ładne wyłożenie piłki w pole karne... i nikt tego nie kończy.

Bramkę na 1:0 goście zdobyli w 37. minucie. Paweł Rutkowski obronił strzał Sebastiana Krzywickiego, ale wobec dobitki Kacpra Nawrockiego był już bezradny.

W drugiej części meczu Olimpijczycy stworzyli sobie kilka sytuacji na strzelenie wyrównującej bramki. Bramkarz Pisy był jednak na miejscu i żółto-biało-niebieskim nie udało się poprawić swojej pozycji w tabeli. Blisko szczęścia był Oskar Kottlenga w 73. minucie, jego strzał z dystansu sprawił problemy Konstantemu Karkulowskiemu. Tylko odpowiedniego wykończenia zabrakło Łukaszowi Sarnowskiemu w 87. minucie, żeby piłka nie wylądowała w bocznej siatce. I takich sytuacji można wymieniać. A kibice mogą się zastanawiać, dlaczego piłkarze mający na swoim koncie poważne epizody w II lidze nie zrobili w tym meczu różnicy?

W następnej kolejce rezerwy Olimpii na wyjeździe zmierzą się z Polonią Iłowo.

Olimpia II Elbląg – Pisa Barczewo 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 – Nawrocki (37. min.)

Olimpia II: Rutkowski – Sarnowski, Bawolik (46' Kozera), Czernis (55' Zając), Branecki (65' Winiarski), Milanowski, Wierzba, Filipczyk, Kottlenga (74' Szantyr), Pokrywka, Begier (43' Baranowski)