Kacper wicemistrzem Polski juniorów

Elbląg, Kacper Lewalski (z lewej) podczas HMPJ w Toruniu
Kacper Lewalski (z lewej) podczas HMPJ w Toruniu (fot. nadesłana)

Elblążanin Kacper Lewalski zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w weekend w Toruniu.

18-letni Kacper Lewalski, którego trenerem jest Czesław Nagy, po zaciętej walce uległ jedynie rekordziście Polski Krzysztofowi Różnickiemu z GKS Cartusia Kartuzy, zdobywając srebny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Reprezentant Truso Elbląg pokonał 800 m w czasie 1:50:70, zwycięzca osiągnął 1:49:77.

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów startowało w sumie troje reprezentantów Truso Elbląg. Michał Rodziewicz zajął dziewiąte miejsce w biegu na 2000 m, bijąc rekord życiowy (5:51:23), a Małgorzata Leśniewska była 19. w biegu na 1000 m.