Koszykarki w krajowej czołówce 3 na 3

Elbląg, Źródło: FB SP 11 w Elblągu
Źródło: FB SP 11 w Elblągu

Koszykarki Truso Elbląg swój udział w mistrzostwach Polski do lat 15 w koszykówce 3x3 zakończyły na ćwierćfinale i zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8.

W sobotę (28 sierpnia) w Ostrowii Mazowieckiej odbyły się mistrzostwa Polski dziewcząt U15 w koszykówce 3x3. W turnieju wzięły dział mistrzynie województwa warmińsko – mazurskiego – Truso Elbląg w składzie: Katarzyna Mital, Anna Zyzek, Rozalia Sznajder, Victoria Rocka. Przypomnijmy: dziewczyny zdobyły już w tym sezonie siódme miejsce na mistrzostwach Polski w „klasycznej” koszykówce.

W sobotę, w rozgrywkach grupowych Truso pokonało kolejno: KU AZS UMCS Lublin 18:9, Żak Nowy Sącz 21:2. Potem przyszła porażka z OSiR Sokołów Podlaski 15:17. I kolejne zwycięstwo z KSKK I Koszalin 17:7.

W ćwierćfinale elblążanki trafiły na niepokonane dotychczas Enea AZS ZJP I Gorzów Wielkopolski. Walka była zacięta „punkt za punkt”, ale to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa 14:12. Truso zostało sklasyfikowane na miejscach 5-8.

Mistrzyniami Polski zostały koszykarki MKS Opalenia, srebrne medale przypadły ISWJ Wisła (finał 18:16 dla Opalenicy), na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki OSiR Sokołów Podlaski, które w meczu o trzecie miejsce pokonały Enea AZS AJP I Gorzów Wielkopolski 18:3.