Lekcja od Chojniczanki

Elbląg, Lekcja od Chojniczanki
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Srogiej lekcji futbolu udzielili piłkarzom Olimpii Elbląg zawodnicy Chojniczanki Chojnice, lidera I ligi. Gospodarze wygrali dzisiejszy sparing aż 5:0, choć elblążanie też mieli kilka sytuacji do strzelenia bramki.

To drugi sparing elblążan przed rozpoczęciem rozgrywek II ligi. Rywal – chyba najlepszy z możliwych: Chojniczanka jest liderem I ligi i idzie przez rozgrywki jak burza. W meczu z Olimpią udowodniła, że potrafi być zabójczo skuteczna. Piłkarze z Chojnic zdobyli aż 5 bramek, nie tracąc żadnej.
       - Wynik nie do końca oddaje wydarzenia na boisku. My też mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Najlepszą przy stanie 0:1, kiedy gospodarze trzykrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Drugą bramkę straciliśmy tuż przed przerwą, trzecią dwie minuty po przerwie, a dwa ostatnie gole padły w końcówce po kontrach – relacjonuje Piotr Zając, drugi trener Olimpii Elbląg. - Mecz w Chojnicach rozegraliśmy po bardzo intensywnym porannym treningu w Elblągu i była to dla nas kolejna jednostka treningowa na tle bardzo dobrego przeciwnika. Mamy z tego meczu dobry materiał do analiz.
       W spotkaniu w Chojnicach trener Adam Boros wystawił dwie różne jedenastki, choć było kilku graczy, którzy rozegrali cały mecz. Jednym z nich był 19-letni pomocnik Wiktor Patrzykąt, który przebywa w Olimpii na testach.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg 5:0 (2:0)

Olimpia I połowa: Daniel – Wenger, Iwanowski, Kubowicz, Maciążek, Danowski, Szuprytowski, Patrzykąt, Ressel, Piecluk, Bojas
       Olimpia II połowa: Tułowiecki – Iwanowski, Bukacki, Niburski, Lisiecki, Rozumowski, Stępień, Sokołowski, Patrzykąt, Bartkowski, Kolosov.

Kolejny sparing żółto-biało-niebiescy zagrają w sobotę o godz. 12 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Rywalem będzie Bałtyk Gdynia.