Mistrz z walkowerem (liga miejska)

Niespodzianką pierwszej kolejki Ligi Miejskiej była bez wątpienia porażka aż 0:4 zespołu PKP z mistrzem sprzed dwóch lat ekipą EC. Ciekawy przebieg miał także pojedynek w którym RUP pokonał 1:0 Concodię. Znów punkty walkowerem oddały Mazurskie Meble.

Swoje rozgrywki zainaugurowały zespoły Ligi Miejskiej. W meczu otwarcia Pujan zremisował ze Stokrotkami 2:2. W pierwszej połowie znaczną przewagę osiągnęli piłkarze Pujana, co zresztą udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. Po zmianie stron obraz gry zupełnie się zmienił. Grające coraz lepiej Stokrotki najpierw zdobyły bramkę z rzutu karnego, by kilka minut później doprowadzić do wyrównania. W końcowych fragmentach tego pojedynku oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoja stroną, jednak na posterunku był zarówno bramkarz Pujana, jak i Stokrotek. Wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z ekip.
     Concordia, trzeci zespół ubiegłego sezonu, uległa 0:1 ekipie RUP (były Pocztowiec). Mecz ten należał do jednych z ciekawszych podczas pierwszej kolejki. Mimo że przed przerwą nie padły bramki, to oba zespoły wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji. W drugiej połowie więcej szczęścia miał zespół RUP, który po jednym z ataków wyszedł na prowadzenie - jak się później okazało nie oddał go już do końca.
     Mistrz ubiegłego sezonu Auto El otrzymało punkty walkowerem, gdyż zespół Mazurskich Mebli nie stawił się na spotkanie.
     Tylko w pierwszej połowie trwałą dość wyrównana walka pomiędzy Specjalem i Krometem. Po niespełna 5 minutach gry Specjal wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Kromet nie przestraszył się jednak rywala, atakował i przy odrobinie szczęścia mógł doprowadzić do remisu. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie, kiedy to po szybkiej akcji Specjal prowadził już 2:0.
     W ostatnim meczu pierwszej kolejki drużyna EC bez większych problemów pokonała PKP aż 4:0. Od początku przewaga należała do Elektrociepłowni, co piłkarze tej ekipy udokumentowali szybkim zdobyciem bramki. Ambitnie grające PKP tylko w pierwszej połowie potrafiło przeciwstawić się lepiej tego dnia dysponowanemu rywalowi. Po zmianie stron mecz ten stał się jednostronny, a zespołem o klasę lepszym było EC, które swoją przewagę udokumentowało zdobyciem jeszcze trzech bramek.

Komplet wyników 1. kolejki: Stokrotki - Pujan 2:2 (0:2), Concordia - RUP 0:1 (0:0), Auto El - MM 3:0 walkower, Specjal - Kromet 2:0 (1:0), PKP - EC 0:4 (0:1).