Porażka Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Porażka Olimpii (piłka nożna)

Olimpia przegrała w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 1:2 (1:1). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w ostatniej akcji meczu Adrian Paluchowski.

Kiedy w 68 min. drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Znicza Andrzej Niewulis wydawało się, że Olimpia zdobędzie w Pruszkowie co najmniej punkt. Niestety elblążanie stracili gola w doliczonym czasie gry i przegrali 1:2.
       Początek spotkania należał do gospodarzy. Elblążanie mieli spore problemy z zatrzymaniem grającego na lewym skrzydle Marcina Rackiewicza. Pomocnik Znicza był bliski zdobycia gola już w 12 min., ale piłkę ostatecznie zablokował Tomasz Lewandowski. Niestety w kolejnej ofensywnej akcji gospodarze byli już skuteczniejsi. Po dośrodkowaniu z prawej strony Krzysztofa Kopcińskiego piłkę zgrał głową Paluchowski, a Rackiewicz uprzedził interweniującego Mateusza Imianowskiego. Elblążanie ruszyli do odrabiania strat i ta sztuka udała się im jeszcze przed przerwą. Po wrzutce Kamila Piotrowskiego odbitą piłkę przejął Anton Kołosow i technicznym strzałem umieścił ją w siatce.
       Po przerwie już pierwsza akcja gospodarzy mogła im dać drugiego gola. W pole karne Olimpii wbiegł z piłką Kopciński, ale Imianowski zdołał obronić. W 68 min. czerwoną kartkę otrzymał Niewulis. Olimpia grała ponad dwadzieścia minut z przewagą jednego zawodnika i próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Żółto-biało-niebiescy szukali prostopadłych podań do Kołosowa, ale dobrze funkcjonowała obrona Znicza. W doliczonym czasie gry, gdy kibice pogodzili się już z podziałem punktów, miejscowi zadali decydujący cios. Po strzale z pola karnego Sebastiana Olczaka Imianowski odbił piłkę, ale do bramki trafił z łatwością stojący przed nim Paluchwski.
       Olimpia nie rozpoczęła najlepiej walki o uratowanie ligowego bytu. W kolejnym pojedynku żółto-biało-niebiescy podejmą przy Agrykola Legionovię Legionowo. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 15 marca o godz. 15.

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)