Pucharowy serial Concordii trwa

Elbląg, foto MS (archiwum)
foto MS (archiwum)

Concordia Elbląg pokonała Jeziorak Iława 4:0 w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Bramki dla pomarańczowo-czarnych strzelili: Kamil Kuczkowski (dwie), Hubert Otręba i Kazuya Watanabe. 21 czerwca w Biskupcu elblążanie zagrają w finale tych rozgrywek.

Pucharowy serial Concordii trwa... Niedoceniany na początku rozgrywek zespół pomarańczowo- czarnych tworzy właśnie historię swojego klubu. Po wyeliminowaniu Jezioraka Iława (4:0) zespół Piotra Rzepki zagra w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski.
       Lider A klasy Jeziora Iława wydawał się najłatwiejszym przeciwnikiem, na jakiego mogli trafić piłkarze Concordii w półfinale rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski, ale pomarańczowo- czarni do Iławy pojechali w dość osłabionym składzie. Zabrakło m.in. Pawła Pelca, Sebastiana Tomczuka, Adama Dudy, to jednak nie przeszkodziło im odnieść przekonującego zwycięstwa.
       Już w 20. minucie spotkania Kamil Kuczkowski strzelił głową po dośrodkowaniu z lewej strony i bramkarz Jezioraka musiał wyjmować piłkę z siatki. Gospodarze mieli parę okazji do wyrównania, ale Oskar Pogorzelec z każdej sytuacji wychodził zwycięsko.
       Ostre strzelanie piłkarze Concordii rozpoczęli w 57. minucie spotkania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kazuya Watanabe, który wykorzystał błąd obrońców Jezioraka. Kilka minut później pomarańczowo-czarni wykonywali rzut rożny, po którym bramkę zdobył Hubert Otręba. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po utracie trzeciej bramki, a znowu musieli wznawiać grę od środka boiska. W 61. minucie szybką kontrę elblążan zakończył umieszczeniem piłki w siatce Kamil Kuczkowski. - Jestem zaskoczony taką postawą piłkarzy. Gramy w środy i w weekendy, nie mamy licznej kadry, a mimo to zawodnicy ambitną grą wywalczyli awans do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski – mówił po meczu Piotr Rzepka, trener Concordii Elbląg.
       O Wojewódzki Puchar Polski Concordia zagra 21 czerwca z Sokołem Ostróda, który wygrał na własnym stadionie z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 3:1.

Jeziorak Iława – Concordia Elbląg 0:4 (0:1)

0:1 – Kuczkowski (20 min.), 0:2 - Watanabe (55 min.), 0:3 – Otręba, 0:4 – Kuczkowski

Concordia: Pogorzelec – Kiełtyka, Stawikowski (50' Szmydt), Kopeć, Lewandowski, Burzyński, Pietroń (75' M. Pelc), Otręba, Tomczuk, Kuczkowski, Watanabe.