Remis w Kozienicach (III liga)

Piłkarze Olimpii Elbląg w szóstej kolejce spotkań zremisowali z MG MZKS Kozienice 0:0. Był to już trzeci remis elblążan w tym sezonie i piąty mecz bez zwycięstwa.

Kibice w Elblągu liczyli, że już w niedzielnym meczu z Kozienicami elblążanie przełamią złą passę i wreszcie wygrają mecz i zdobędą trzy punkty. Niestety także i tym razem rywal był zbyt wymagający, choć piłkarzom Olimpii nie brakowało sytuacji do dobycia bramek. Nadal mimo dwóch wzmocnień fatalnie spisuje się linia ofensywna, a w zespole nie widać zawodnika, który by potrafił zdobywać bramki.
     Początek niedzielnego meczu to sporadyczne ataki obu zespołów, które bardziej skupiały się na bronieniu dostępu do własnej bramki aniżeli wyprowadzaniu akcji ofensywnych. Dlatego też gra praktycznie toczyła się w środkowej części boiska. Jak pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy stworzyli dwie sytuacje. Najpierw w 26 minucie strzał Jakuba Bilke przeszedł tuż obok naszej bramki, a niespełna pięć minut później niebezpieczną akcję Piotra Godlewskiego zażegnali obrońcy Olimpii. Elblążanie w tej części gry także starali się zaskoczyć rywali strzałami z dystansu, ale za każdym razem piłka przechodziła daleko od bramki gospodarzy.
     Po zmianie stron podopieczni trenerów Adama Fedoruka i Czesława Michniewicza zagrali bardziej odważnie dzięki czemu stworzyli kilka ciekawych i groźnych akcji. W 66 minucie Olimpia powinna prowadzić 1:0 ale Łukasz Nadolny po minięciu bramkarza z Kozienic strzelił zbyt lekko do pustej bramki i w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy. Za moment znów było groźnie pod bramką MZKS-u, ale będący w polu karnym Piotr Zagurski zamiast strzelać zaczął dryblować i piłkę wybili mu obrońcy. W końcówce znów dał o sobie znać Nadolny, który będąc w dogodnej sytuacji popełnił fatalny błąd podając piłkę zamiast do swoich kolegów to do rywali. Na domiar złego elblążanie kończyli mecz w dziesiątkę gdyż w 90 min. czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Michalak po tym jak pokazał w stronę miejscowych kibiców niekulturalny gest.

MZKS Kozienice - Olimpia Elbląg 0:0

MZKS: Stawiarski - Sokół, Procki, Gogacz, Misztal, Kocyk (46. Ogonek, 70. Łagowiec), Kołodziejczyk (46. Czaplarski), Godlewski, Bilke, Seremak, Sawa, (60. Potent).
     Olimpia: Białkowski - Michalak, Jaromiński, Niedźwiedź, Augustynowicz, Zezula, Szweda, Warecha, Zagórski (70. Klimowicz), Nadolny (80. Czarnecki), Wiśniewski (46. Sierechan).

Komplet wyników 6. kolejki: MKS Mława - Gwardia Warszawa 4:1 (3:1), Unia
     Skierniewice - Warmia Grajewo 1:0 (1:0), Legionovia Legionowo - Mlekovita
     Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:0), Okęcie Warszawa - Mazowsze Grójec 2:0 (2:0),
     Znicz Pruszków - Stal Głowno 1:0 (0:0), Radomiak Radom - Pogoń Zduńska
     Wola 3:0 (0:0), Pelikan Łowicz - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2 (0:1), MG MZKS Kozienice - Olimpia Elbląg 0:0.