Została tylko piątka (halówka II)

Z kolejki na kolejkę zmniejsza się liczba zespołów, które walczą jeszcze o awans do I ligi. Po ostatniej 12. kolejce oraz jednym meczu rozegranym awansem z grona tego ubył Specjal II. O awans walczy jeszcze pięć drużyn.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek nie zmieniła się kolejność ani skład pierwszej trójki prowadzącej w tabeli. Pujan, Metrotest i Lira zgodnie wygrały swoje mecze, ale za ich plecami czai się już PKP i Wiarus. I to właśnie miedzy tą piątką powinna rozegrać się walka o awans.
     Lider tym razem pewnie pokonał East Express, będąc przez cały mecz zespołem nadającym ton grze. Pierwsza bramka autorstwa Daniela Czajki padła już w 2 min., na kolejną trzeba było jednak poczekać aż dziesięć minut, kiedy to bramkarza rywali pokonał Paweł Banaszek. W drugiej odsłonie dwukrotnie do bramki East Expressu trafił Tomasz Szopiński i Pujan prowadził już 4:2. Rywale odpowiedzieli golami Wojciecha Szczęchuły oraz Łukasza Kulisza, ale ostatnie słowo należało do Pujana, który całe spotkanie wygrał 6:2.
     Sporo pracy w pierwszej połowie miał wicelider Metrotest, który po kwadransie prowadził z Karo zaledwie 3:2. Wszystko zaczęło się po myśli Metrotestu, który w 2 min. po golu Tomasza Szewczuka prowadził 1:0. Odpowiedz Karo była jednak natychmiastowa i jeszcze w tej samej minucie do remisu doprowadził Konrad Koliński. Pięć minut później, ku zdumieniu publiczności, Metrotest po golu Łukasza Sobotowskiego przegrywał 1:2. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do wicelidera, który najpierw za sprawą Arkadiusza Stępnia doprowadził do remisu, a następnie wyszedł na prowadzenie po golu Sebastiana Szaro. W drugiej odsłonie na parkiecie dominowali już tylko piłkarze Metrotestu, którzy przewagę dokumentowali kolejnymi bramkami. Dwukrotnie trafił Arkadiusz Stępień, raz Tomasz Szewczuk, Andrzej Tomiałojć oraz Wojciech Boniecki i mecz zakończył się wysoką wygrana Metrotestu 8:2.
     Ciekawe i zarazem ciężkie spotkanie rozegrała trzecia w tabeli Lira z ekipą PKS. Dla tych drugich była to ostatnia szansa na utrzymanie się w gronie zespołów walczących jeszcze o awans. Porażka z Lirą pozbawiła złudzeń piłkarzy PKS. Pierwsza, wyrównana i zacięta połowa mimo szybkich ataków z obu stron nie przyniosła bramki żadnej z ekip. Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie. Trzy minuty po wznowieniu gry szybki kontratak przyniósł Lirze pierwszą bramkę, a jej autorem był Marcin Grubecki. Dwie minuty później było już 2:0 po tym, jak bramkarza PKS-u pokonał najskuteczniejszy piłkarz Liry Tomasz Sielezin. Emocje powróciły pod koniec meczu, kiedy bramkę kontaktową dla PKS-u zdobył Piotr Łojek. Końcówkę lepiej wytrzymała jednak Lira, która zdobyła trzecią bramkę (znów trafił Grubecki) i tym samym rozwiała nadzieję rywali na korzystny wynik.
     Wygrane zanotowały także zespoły z grupy pościgowej. PKP pokonało 4:2 Kromet. Po dwie bramki zdobyli w tym meczu Adam Kurowski (PKP) i Robert Grzelak (Kromet). Natomiast Wiarus pokonał ADI aż 8:3, a najskuteczniejszy w jego barwach był zdobywca trzech bramek Przemysław Gruszka.
     W dolnej części tabeli spore ożywienie zanotował Wojewódzki Szpital Zespolony. W piątek zespół ten rozegrał awansem mecz 13. kolejki ze Specjalem II. Mecz zakończył się remisem 3:3 i wynik ten pozbawił „browarników” szansy walki o awans. Początek meczu nie zapowiadał jednak remisu. Po sześciu minutach i dwóch bramkach Łukasza Wolaka oraz jednej Jacka Gawrysia Specjal prowadził 3:0. Ponadto przewaga nadal należała do prowadzących, którzy w sobie tylko znany sposób marnowali kolejne szanse. W końcówce pierwszej odsłony sytuacja zupełnie się odwróciła. Najpierw pierwsza bramkę dla WSZ zdobył Piotr Dziąbowski, a tuż przed przerwą gola kontaktowego na 2:3 zdobył Jarosław Gastoł. Sytuacja w drugiej połowie wyrównała się, mecz nabrał tempa, a emocje z minuty na minutę wzrastały. Kiedy w 26. min. Dariusz Sobotowicz doprowadził do wyrównania, zanosiło się na niespodziankę. Ambitnie grający piłkarze WSZ utrzymali remis i mogli na swoje konto dopisać kolejny punkt.
     Jeszcze lepsze nastroje piłkarze WSZ mieli w sobotę po meczu z Amatorami. Mecz między 13 a 14 drużyną ligi zakończył się zdecydowanym zwycięstwem WSZ 4:0. Wszystkie cztery bramki zdobył Dariusz Sobotowicz.
     Jednostronnym widowiskiem był pojedynek ostatniej z przedostatnią drużyną ligi. Mający do tej pory zaledwie jeden punkt ekipa AZS Jański uległa Neksusowi 2:7. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której Neksus prowadził 5:0. Po zmianie stron obie drużyny zdobyły jeszcze po dwie bramki, co nie miało jednak wpływu na fakt, że trzy punkty powędrowały na konto Neksusa.

Komplet wyników 12. kolejki:
     Amatorzy - WSZ 0:4 (0:1)
     0:1 - Sobotowicz (14.), 0:2 - Sobotowicz (27.), 0:3 - Sobotowicz (29.), 0:4 - Sobotowicz (30.).
     Specjal II - Troll 3:2 (2:1)
     1:0 - J. Gawryś (1.), 2:0 - Wolak (12.), 2:1 - J. Czyżak (12.), 2:2 - Sawicki (18.), 3:2 - Kowzan (20.).
     ADI - Wiarus 3:8 (2:2)
     1:0 - Kasprzak (1.), 1:1 - Boryczewski (6.), 2:1 - K. Szymański (8.), 2:2 - Tarnopolski (10.), 2:3 - Gruszka (16.), 3:3 - K. Szymański (17.), 3:4 - Gruszka (19.), 3:5 - Tarnopolski (22.), 3:6 - Boryczewski (24.), 3:7 - Gruszka (27.), 3:8 - Urbański (30.).
     Pujan - East Express 6:2 (2:0)
     1:0 - Czajka (2.), 2:0 - Banaszek (12.), 3:0 - Szopiński (18.), 4:0 - Szopiński (25.), 4:1 - Szczęchuła (25.), 5:1 - Czajka (27.), 5:2 - Kulisz (28.), 6:2 - Łukaszewski (30.).
     PKS - Lira 1:3 (0:0)
     0:1 - Grubecki (18.), 0:2 - Sielezin (20.), 1:2 - Łojek (28.), 1:3 - Grubecki (30.)
     Metrotest - Karo 8:2 (3:2)
     1:0- Szewczuk (2.), 1:1 - Koliński (2.), 1:2 - Sobotowski (7.), 2:2 - Stępień (9.), 3:2 - Szaro (12.), 4:2 - Stępień (22.), 5:2 - Stępień (24.), 6:2 - Szewczuk (25.), 7:2 - Tomiałojć (26.), 8:2 - Boniecki (27.).
     Neksus - AZS Jański 7:2 (5:0)
     1:0 - Żuchowski (1.), 2:0 - Tkaczyk (10.), 3:0 - Żuchowski (11.), 4:0 - Piotrowski (15.), 5:0 - Piotrowski (15.), 6:0 - Dec (16.), 7:0 - Chodziński (17.), 7:1 - Najs (17.), 7:2 - Najs (19.).
     PKP - Kromet 4:2 (2:0)
     1:0 - Kurowski (2.), 2:0 - P. Nowicki (4.), 2:1 - Grzelak (21.), 3:1 - Kurowski (22.), 3:2 - Grzelak (23.), 4:2 - Rypiński (25.).
     Mecz rozegrany awansem:
     WSZ - Specjal II 3:3 (2:3)
     0:1 - J. Gawryś (3.), 0:2 - Wolak (4.), 0:3 - Wolak (6.), 1:3 - Dziąbowski (13.), 2:3 - Gastoł (14.), 3:3 - Sobotowicz (26.).