Start poznał rywala w Pucharze Polski

2023-11-13 17:30

Pierwszym rywalem piłkarek ręcznych Startu w rozgrywkach Orlen Pucharu Polski 2023/2024 będzie drużyna Enea Piłka Ręczna Poznań. Zespół z Wielkopolski na co dzień rywalizuje w rozgrywkach Ligi Centralnej, zatem wydaje się, że awans do kolejnego etapu powinien być dla elbląskiej drużyny formalnością.

„Popełniałyśmy błędy i przegrałyśmy na własne życzenie”

2023-11-04 19:00

Nie udało się zawodniczkom Startu przywieźć punktów z Piotrkowa Trybunalskiego. Elblążanki przegrały tam 28:32 i spadły na siódme miejsce w ligowej tabeli. - Mam wrażenie, że w drugiej połowie byliśmy zespołem lepszym. To był kolejny mecz, w którym robimy MVP z bramkarki przeciwnika - mówił po meczu trener Roman Mont.

Bez punktów w Piotrkowie Trybunalskim

2023-11-03 19:29

Piłkarki ręczne Startu fatalnie rozpoczęły rywalizację w Piotrkowie Trybunalskim, przegrywały 1:9, jednak zdołały zdobyć gola kontaktowego. Niestety w drugiej odsłonie zawodów to gospodynie oddały więcej celnych rzutów i wygrały 32:28.

Przywieźć z Piotrkowa trzy punkty

2023-11-02 18:45

W piątkowy wieczór (3 listopada) piłkarki ręczne Startu zagrają w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrcovią. Elblążanki chcą kontynuować zwycięską passę i odnieść czwartą wygraną. Zobaczymy jak się potoczy ten mecz. Mamy nadzieję, że trzy punkty wrócą z nami do Elbląga - powiedziała kołowa Nikola Głębocka.

„Idziemy w dobrym kierunku”

2023-10-30 12:20

Piłkarki ręczne Startu wygrały bardzo ważny mecz z Młynami Stoisław Koszalin i awansowały na szóste miejsce w ligowej tabeli. - Bardzo się cieszymy, że trzy punkty zostały w Elblągu - mówiła po spotkaniu obrotowa Nikola Głębocka.

Trzecia wygrana EKS

2023-10-28 20:59

Piłkarki ręczne Startu wygrały bardzo ważne spotkanie. Elblążanki pokonały przed własnymi kibicami Młyny Stoisław Koszalin 29:22 i zainkasowały trzy punkty. Zobacz zdjęcia.

"Zapowiada się dobre spotkanie"

2023-10-27 16:00

Przed piłkarkami ręcznymi kolejny ważny pojedynek o przysłowiowe "sześć punktów". Rywalem EKS będą Młyny Stoisław Koszalin, które do tej pory wygrały tylko raz. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (28 października) w hali przy al. Grunwaldzkiej.

„Mecze z Gnieznem zawsze są pełne emocji”

2023-10-23 07:00

Nie udało się piłkarkom ręcznym Startu pójść za ciosem i wygrać drugiego z rzędu meczu. Elblążanki wielokrotnie były zatrzymywane przez byłą bramkarkę EKS Aleksandrę Hypkę i przegrały w Gnieźnie 21:27. - Na pewno było mi łatwiej bronić ze względu na to, że z częścią dziewczyn przetrenowałam niezliczoną ilość czasu przez ubiegłe dwa sezony - powiedziała była zawodniczka Startu.

Była zawodniczka Startu zatrzymała EKS

2023-10-21 19:50

Piłkarki ręczne Startu poniosły piątą porażkę w sezonie 2023/2024. Tym razem lepsze od elblążanek okazały się zawodniczki MKS PR Urbis Gniezno, które wygrały u siebie 27:21. Spora w tym zasługa Aleksandry Hypki, która obroniła szesnaście rzutów.

„To był mecz bramkarek”

2023-10-19 19:30

Zawodniczki Startu Elbląg przywiozły z Jarosławia trzy punkty. Ogromna w tym zasługa Małgorzaty Ciąćki, która broniła na bardzo wysokiej skuteczności. - Ja dopiero się rozkręcam - powiedziała po meczu bramkarka EKS.

Szczęśliwa wygrana Startu

2023-10-18 19:44

Środowy mecz Startu w Jarosławiu należał do bramkarek obu drużyn. Zarówno Małgorzata Ciąćka z EKS jak i Weronika Kordowiecka z JKS rozegrały rewelacyjne zawody, jedną bramkę więcej rzuciły elblążanki i to one cieszyły się ze zwycięstwa 19:18.

Start zagra w Jarosławiu

2023-10-17 17:00

Piłkarki ręczne Startu są w drodze do Jarosławia, gdzie jutro (18 października) zmierzą się z miejscową drużyną Handball JKS. - Jesteśmy nastawione na spotkanie pełne walki. Zrobimy wszystko aby przywieźć do Elbląga trzy punkty - powiedziała Nikola Głębocka.

„Czas wejść na zwycięskie tory”

2023-10-05 20:00

Piłkarki ręczne Startu poniosły czwartą przegraną w sezonie 2023/2024. W starciu z wicemistrzyniami Polski, elblążanki rozegrały dwie różne połowy i przegrały 19:31. - Lublin to ciężki przeciwnik, w pierwszej połowie poszło nam słabo, ale w drugiej się obudziłyśmy i nasza gra wyglądała lepiej - powiedziała po meczu rozgrywająca Startu Paulina Kuźmińska.

Przegrana Startu z wicemistrzyniami

2023-10-04 20:41

Słaba pierwsza połowa, w której elblążanki rzuciły zaledwie sześć bramek, zadecydowała o porażce Startu z MKS Perła FunFloor Lublin. Po zmianie stron gospodynie zaprezentowały się dużo lepiej, jednak przegrały 19:31. Zobacz zdjęcia.

Przyjdź na mecz, wesprzyj Wiktorię

2023-10-03 10:00

W środę (4 października) Start Elbląg podejmie MKS FunFloor Lublin. Spotkanie to rozegrane zostanie w ramach 9. kolejki Orlen Superligi Kobiet, które pierwotnie miało się odbyć w drugi weekend listopada. Podczas meczu będzie można wesprzeć młodą szczypiornistkę Wiktorię, która walczy o powrót do zdrowia.

„Kamień z serca”

2023-10-02 09:00

Piłkarki ręczne Startu w końcu wywalczyły pierwsze punkty w sezonie 2023/2024. Elblążanki pokonały w Kaliszu miejscowe Szczypiorno różnicą sześciu bramek. - Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk na kolejne mecze - powiedziała skrzydłowa EKS Weronika Weber.

Pierwsze punkty Startu

2023-10-01 00:33

Piłkarki ręczne Startu w końcu wywalczyły pierwsze punkty w sezonie 2023/2024. W 4. serii Orlen Superligi Kobiet elblążanki pokonały na wyjeździe beniaminka rozgrywek AWS Energa Szczypiorno Kalisz 32:26.

W Kaliszu o przełamanie

2023-09-29 18:00

Przed piłkarkami ręcznymi Startu bardzo ważny mecz. W sobotę (30 września) drużyna Romana Monta zagra w Kaliszu z beniaminkiem Orlen Superligi Kobiet. Oba zespoły będą walczyły o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024. - Mamy głęboką nadzieję, że ten mecz przerwie naszą złą passę i zdobędziemy pierwsze punkty - powiedziała kołowa Klaudia Grabińska.

„Chcieliśmy wygrać za wszelką cenę”

2023-09-25 15:30

Nie było przełamania w meczu Startu z Galicznką Lwów. Elbląska drużyna przegrała z Ukrainkami, ponosząc tym samym trzecią porażkę w sezonie 2023/2024. - To spotkanie do połowy było dobre, aczkolwiek błędy z naszej strony nas zgubiły - mówiła po meczu skrzydłowa EKS Weronika Weber.

Start nadal bez zwycięstwa

2023-09-23 20:25

Nie udało się piłkarkom ręcznym Startu odnieść pierwszego zwycięstwa w sezonie 2023/2024. W sobotni wieczór (23 września) elblążanki przegrały przed własną publicznością z Galiczanką Lwów 31:37. Zobacz zdjęcia.