Mocno osłabiony Start powalczył z wiceliderkami

Elbląg, Mocno osłabiony Start powalczył z wiceliderkami

Pojedynek Startu z KPR Gminy Kobierzyce był bardzo zacięty. Elblążanki po 30 minutach przegrywały pięcioma trafieniami, jednak zagrały bardzo dobrą drugą połowę i w 54. minucie dogoniły rywalki. Kobierzyczanki nie dały sobie jednak wyrwać zwycięstwa i ostatecznie wygrały 22:20. Zobacz zdjęcia z meczu.

Trener Andrzej Niewrzawa mógł skorzystać dziś (30 stycznia) z jedynie dziewięciu zawodniczek. Za ławką siedziała kontuzjowana Barbara Choromańska, Aliona Shupyk, Paulina Stapurewicz oraz Alicja Pękala, a przed ekranem swoje koleżanki dopingowała Hanna Yashchuk. Co prawda w protokole meczowym wpisano Katarzynę Cygan, jednak nie pojawiła się na parkiecie. Zdecydowanym faworytem potyczki był KPR Gminy Kobierzyce, jednak elblążanki podjęły walkę i mogły sprawić niespodziankę.

Wynik meczu otworzyła Katarina Bojcić i przez pierwsze minuty bramki padały naprzemiennie, do stanu 3:3 Niestety w kolejnych akcjach elblążankom nie wychodziła gra z kołem, pomyliły się na 7. metrze, zanotowały kilka strat, a rywalki kontrowały. Kobierzyczanki w krótkim czasie rzuciły kilka bramek i tablica wyników wskazywała 4:9. Niemoc strzelecka gospodyń trwała siedem minut, a w końcu przełamała ją Justyna Świerczek. Kolejny nietrafiony karny, faul ofensywny i rywalki miały już siedem goli przewagi. W ostatnich akcjach pierwszej połowy im także przydarzyły się błędy i elblążanki mogły nieco zniwelować straty. Zespoły udały się na przerwę przy wyniku 9:14.

Na drugą odsłonę zawodów piłkarki Startu wyszły mocno zmotywowane. Dobra gra w obronie oraz ataku, do tego świetne interwencje Magdalini Kepesidou i o przerwę poprosiła zdenerwowana trenerka KPR. Po wznowieniu elblążanki zagrały kolejne dwie dobre akcje i tablica wyników wskazywała 14:15. W końcu, po dziesięciu minutach bez gola, do bramki strzeżonej przez Magdalini Kepesidou trafiła świetna Natalia Janas. Skrzydłowa Kobierzyc chwilę później zanotowała kolejne gole i KPR prowadził 19:15. Niezrażone tym gospodynie ruszyły w kolejną pogoń. Skuteczna była Nikola Szczepanik i Justyna Świerczek, a w 54. minucie gola na remis rzuciła Joanna Waga. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie miejscowych w tym meczu. Kobierzyczanki zdołały jeszcze dwukrotnie trafić do siatki i to one cieszyły się ze zwycięstwa 22:20.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 20:22 (9:14)

Start: Pająk, Kepesidou - Szczepanik 8, Waga 4, Świerczek 3, Bojcić 3, Agović 1, Rancić 1, Gędłek, Cygan.

KPR: Kowalczyk, Zima - Janas 8, Despododovska 4, Wiertelak 3, Ważna 3, Kucharska 2, Mokrzka 1, Ilnicka 1, Buklarewicz, Kuriata, Kozioł, Ivanović, Koprowska, Wicik, Michalak.

Zobacz tabelę i terminarz PGNiG Superligi kobiet.

Kolejne spotkanie elblążanki zagrają na wyjeździe 7 lutego z JKS Jarosław.