Start ponownie lepszy od beniaminka z Gniezna

Elbląg, Start ponownie lepszy od beniaminka z Gniezna

W drugim meczu grupy spadkowej PGNiG Superligi kobiet zawodniczki Startu pokonały MKS PR Urbis Gniezno 29:25 i zrobiły duży krok w utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zobacz zdjęcia.

Do potyczki z Gnieznem elbląski zespół przystępował w dużo szerszym składzie niż tydzień temu. Po kontuzji wróciła Paulina Kopańska, Nikola Głębocka oraz Aleksandra Hypka. Szczególnie ta ostatnia bardzo przyczyniła się do dzisiejszego (18 marca) zwycięstwa nad beniaminkiem. Bramkarka EKS zanotowała aż szesnaście skutecznych interwencji. W hali przy al. Grunwaldzkiej zjawiła się spora grupa kibiców z Gniezna. Elbląscy kibice w pierwszej połowie wywiesili wymowny baner, krytykujący władze klubu, a wspierać swoje zawodniczki zaczęli dopiero po zmianie stron.

Już początek meczu pokazał, że zespół Romana Monta odrobił lekcje po grudniowej przegranej z beniaminkiem. Elblążanki grały bardzo dobrze w obronie, w ataku również szło im nieźle i w 5. minucie było 4:1. Gnieźnianki w końcu zaczęły jednak punktować i zdołały zdobyć gola kontaktowego (5:4). Kolejne dobre akcje w ataku pozycyjnym zakończone celnymi rzutami Weroniki Weber i Pauliny Stapurewicz, dały naszej drużynie czterobramkowe prowadzenie. Przyjezdne notowały liczne straty, nadziewały się na twardą defensywę EKS, a gdy już udało im się przez nią przedrzeć, na ich drodze stawała Aleksandra Hypka. Elbląska bramkarka w pierwszej połowie zanotowała aż dziesięć skutecznych interwencji. Od 22. do 26. minuty bramki zdobywały tylko gospodynie, odskakując rywalkom na sześć goli. Zespołu dołożyły jeszcze po jednym trafieniu i udały się na przerwę przy wyniku 15:9.

Druga połowa rozpoczęła się od pięknej bramki Pauliny Stapurewicz. Przez kilka kolejnych minut zespoły naprzemiennie zdobywały po dwie bramki, do wyniku 20:13. Kolejne trzy gole padły łupem gnieźnianek, które przeprowadzały kontrataki. Po trafieniu Igi Dworniczuk i Pauliny Stapurewicz, kibice mogli znów nieco odetchnąć, jednak w kolejnych minutach Start zanotował przestój. Elblążanki myliły się w ataku, traciły piłkę, a rywalki odrabiały straty. W 46. minucie miały już zaledwie dwie bramki mniej i mogły nawet zdobyć gola kontaktowego, jednak zastopowała je Aleksandra Hypka. Sześciominutową niemoc Startu przerwała w końcu Nikola Szczepanik, potem jej koleżanki znów regularnie trafiały do siatki. W 51. minucie, po świetnym podaniu bramkarki, kontratak wykończyła Weronika Weber i było 26:21. Trener Startu rotował składem, w dzisiejszym meczu każda z zawodniczek dostała swoje minuty na parkiecie. Elblążanki kontrolowały wynik i pokonały MKS 29:25. Po tym spotkaniu przewaga naszej drużyny nad beniaminkiem wynosi cztery punkty (Start ma 24, MKS 20). Koszalinianki mają ich piętnaście, natomiast chorzowianki trzy.

EKS Start Elbląg - MKS PR Urbis Gniezno 29:25 (15:9)

EKS: Hypka, Ciąćka - Dworniczuk 6, Stapurewicz 6, Weber 5, Szczepanik 4, Wołoszyk 2, Kopańska 2, Gęga 1, Knezevic 1, Owczarek 1, Głębocka 1, Kostuch, Stefańska.

MKS: Hoffman - Kaczmarek 9, Łęgowska 6, Świerżewska 3, Nurska 3, Kasprowiak 3, Kuriata 1, Hartman, Giszczyńska, Guziewicz, Siwka, Chojnacka, Matysek.

Kolejny mecz nasza drużyna zagra na wyjeździe we wtorek (28 marca) z Młynami Stoisław Koszalin.

• Brawo! Miło bylo patrzeć na zawodniczki, które dostawały skrzydeł przy prowadzeniu. Takie mecze chce się oglądać. Czy klub kibica może wyjaśnić o co chodziło z brakiem kibicowania w 1 połowie?
  • Na zawodniczki patrzy się miło ale nie na trenera. Ignorancja sędziów, przeciwniczek, kibiców...
  • A na St. Mieście pod TVP do histeryczek dołączyli histerycy + motorówka... i jest ich coraz mniej - szacun za to, tak dalej. Ave Cezar, Ave wolne media, AVE Ja....
    5
    12
    TeraVolnaNela(2023-03-18)
  • Krytykować władze klubu ? Chyba za zatrudnienie tych miernot. Lamusy którym z trybun się wydaje że klub to ich miejsce.
  • Bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodniczek Startu. Świetny występ bramkarki Hypki, Stapurewicz i Dworniczuk a cudowna indywidualna akcja Owczarek zakończona skutecznym rzutem na bramkę po zaledwie minutowym pobycie na boisku była godna podkreślenia. Pozostałe zawodniczki też stanęły na wysokości zadania. Oczywiście zdarzały się błędy których nie powinno być ale cóż..... Jeszcze raz szczere gratulację dla wszystkich zawodniczek. Nasuwa się pytanie dlaczego nie było takich fajnych meczów przez większość sezonu. Żeby nie było tak słodko to powiem o skandalicznym zachowaniu członków klubu kibica Startu. Zaniechanie kibicowania w I części meczu i wywieszenie obscenicznego banneru o rzekomej odmowie przyjęcia pieniędzy na klub świadczy li tylko, że ten klub kibica jest klubem papierowym. WSTYD KLUBIE KIBICA. Proponuję abyście na następnym meczu wywiesili baner z podaniem kwoty jaką to wy załatwiliście dla tego klubu.
  • Kontynuując mój wcześniejszy wpis muszę jeszcze powiedzieć o bardzo brzydkim zachowywaniu się przez bez mała cały mecz trenera zespołu z Gniezna. Obsceniczne krytykowania sędziów polegające na wymachiwaniu rękoma i słownymi epitetami pod ich adresem nie miało nic wspólnego z duchem sportowej rywalizacji w całości zaprzeczającym treści odczytanego przez speaker apelu. Dziwiło mnie tylko że sędziowie jak i obserwator tolerowali taki zachowanie tego gościa bo nie powiem trenera. Przykładem tego nagannego zachowania niech będzie sytuacja gdy bramkarka Hypka dostała piłką w twarz z bardzo bliskiej odległości przy obronie rzutu. Proponuję aby ten pseudo trener obejrzał sobie tą sytuację na video to może wówczas uzna że musi przeprosić bramkarkę Hypkę za antysportowe zachowanie swojej zawodniczki. Śmiem wątpić że stać go będzie na takie zachowanie. WSTYD, trochę obiektywizmu nigdy nie jest za wiele.
  • Chodzi o to, że prezesi Startu nie chcą/boją się podpisać umowę sponsorską z Grupą Orlen.
  • Właśnie tylko kibicom zależy na załatwieniu sporej kwoty od Orlenu. Napewno nie władzom klubu i właścicielowi miasta. A ty kim jesteś? Przyjaciej pani prezes, czy spiker?
  • @biegacz leśny - A to kibice się już do PiS zapisali ? Banda gamoni.
  • @biegacz leśny - A gdzie ten wątek mogę przeczytać obiektywnie. Jakie pieniądze zaoferowano klubowi ? Kto ? Kibice nie jesteście od zarządzania klubem. Tak na marginesie. Tylko od klaskania.5 x więcej kibiców w KK Gniezna. Malarze też z Was marni
  • @biegacz leśny - Nie wiem skąd masz taką wiedzę. Jak dobrze się orientuję to nawet gdyby coś było na rzeczy to z reguły takie umowy sponsorskie są zawsze objęte tajemnicą do chwili ich ostatecznego podpisania to po pierwsze. Skoro Orlen "poinformował" Ciebie o tym to nic ci nie pozostało abyś zaczął zarządzać w tym klubie. A tak już na poważnie takie to jeszcze nie jest prima aprilis aby karmić sympatyków piłki ręcznej takimi pseudo newsami. Nawet ja sympatyk i zwolennik PIS-u nie uwierzę że Orlen uznał że Start jest tak atrakcyjnym towarem reklamowym aby chciał wydać pieniądze na ten projekt. Oczywiści dobrze by było ale w takie cuda wianki nikt rozsądny nie uwierzy.
  • Ale radocha, wygrać z młodziczkami.... TRUSO też by sobie z tą przyjezdną drużyną poradziło.