UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
..., a moim zdaniem (wybrany wątek)
 • Pierwsza uwaga: to, że Elbląg powstał w wyniku decyzji lokacyjnej wydanej przez Zakon Krzyżacki nie oznacza, że był miastem krzyżackim. Owszem należał do niego, ale był traktowany jak źródło dochodów, łupiony podatkami i innymi obciążeniami finasowymi czy też rzeczowymi. Mieszkańcy początkowo w większości pochodzili z miast niemieckich. Potem napływali z innych terenów ówczesnej Europy, w tym z ziem polskich. Więc struktura była wielonarodowa, a zakon nie cieszył się ich sympatią. Świadczy o tym chociażby fakt, że w pierwszym odruchu w antykrzyźackim powstaniu calkowicie spalono zamek siedzibę zakonników. Po drugie opinia o niemieckości naszego miasta to efekt skutecznej germanizacji jaka dokonała się w okresie po 1772 roku kiedy zaborca uznał, że Elbląg najbardziej z anektowanych miast posiadał polski charakter, więc wytępił ślady polskości. I na marginesie proszę, aby ta osoba ciągle pisząca o kwestii tramwajowej na linii Olsztyn Elbląg już nie komentowała tego. To co ona pisze swiadczy o tym, że wie gdzie dzwonią, ale nie wie, w którym kościele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 9
  HB uboo(2019-09-27)
 • Przecież ta osoba prawdę pisze. Łącznie to wydano tam ponad miliard złotych na tramwaje, bo musieli budować całe linie, gdyż tramwaje tam zostały zlikwidowane w latach 60. Tylko oni korzystali z funduszy dla miast wojewódzkich. A u nas z nich nie można korzystać, ale trzeba to zmienić, od czego są lokalni politycy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2019-09-27)
Reklama