UWAGA!

Nasza sonda. Na kogo oddasz głos w wyborach do Sejmu?

Nasza sonda. Na kogo oddasz głos w wyborach do Sejmu?

2023-09-25 17:55

Do wyborów parlamentarnych pozostało mniej niż 30 dni. Wiecie już, na kogo będziecie głosować? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie, w której ujęliśmy wszystkie komitety startujące w okręgu elbląskim. Głosowanie potrwa do 12 października.

Aleja pełna kwot

Aleja pełna kwot

2023-09-24 16:42

Aleja milionerów - to jeden z przedwyborczych pomysłów opozycji, który dziś (24 września) zrealizowano w Elblągu. - Akcja ma na celu uświadomienie nam wszystkim, jak wiele osób związanych z PiS i spółkami Skarbu Państwa stało się posiadaczami ogromnych majątków w ciągu ostatnich lat – mówią przedstawiciele elbląskiej Platformy Obywatelskiej. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Prezentacja kandydatów Nowej Lewicy

Prezentacja kandydatów Nowej Lewicy

2023-09-22 07:00

Szanowni Państwo, jako liderka listy z dumą przedstawiam Wam kandydatki i kandydatów Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu RP. Lista nr 3.

Trzecia Droga na Starym Rynku

Trzecia Droga na Starym Rynku

2023-09-21 15:11

- Będę głosował na Trzecią Drogę – powiedział dzisiaj publicznie prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który wziął udział w spotkaniu wyborczym Zbigniewa Ziejewskiego i Artura Dziambora z mediami i mieszkańcami. Politycy mówili o programie wyborczym partii i rozdawali mieszkańcom jabłka, częstowali mlekiem, kawą i wyrobami z gęsiny.

KO o KPO, czyli 500 milionów na powiat

KO o KPO, czyli 500 milionów na powiat

2023-09-18 16:28

Koalicja Obywatelska w kampanii wyborczej będzie podkreślać, ile pieniędzy na inwestycje w województwie pozyskano ze środków unijnych. I zderzać to z „zero euro”, jakie do Polski, jak podkreślają działacze KO - przez politykę rządu - wpłynęło z Krajowego Planu Odbudowy.

Pytamy Koalicję: Kiedy zostanie pogłębiona rzeka?

Pytamy Koalicję: Kiedy zostanie pogłębiona rzeka?

2023-09-15 13:45

Pogłębienie rzeki Elbląg i zakończenie budowy połączenia wodnego pomiędzy portem w Elblągu a Zatoką Gdańską jest jednym z tematów trwającej kampanii wyborczej do parlamentu. Zapytaliśmy senatora Jerzego Wcisłę, kiedy inwestycja zostanie zakończona w przypadku, gdyby Koalicja Obywatelska wygrała wybory i stworzyła rząd.

Daj płot, powieszę baner  (Barwy kampanii odc. 4)

Daj płot, powieszę baner (Barwy kampanii odc. 4)

2023-09-15 07:00

Kampania wyborcza trwa, na elbląskim podwórku robi się ciekawie. Elblążanie będą mieli do wyboru 132 kandydatów na dziewięciu listach do Sejmu; trzy osoby powalczą o mandat senatorski.

Teresa Wilk prowadzi kampanię na profilu zmarłego męża  (Barwy kampanii okiem naczelnego)

Teresa Wilk prowadzi kampanię na profilu zmarłego męża (Barwy kampanii okiem naczelnego)

2023-09-14 09:03

O mandat poselski w okręgu elbląskim, jak już informowaliśmy, walczy Teresa Wilk. Kandydatka PiS prowadzi swoją kampanię m.in. na... profilu fejsbukowym swojego zmarłego męża, byłego posła i prezydenta Elbląga. Czy tylko mi wydaje się to niestosowne?

Jarosław Kaczyński w Elblągu. O prawach kobiet i dogonieniu Danii

Jarosław Kaczyński w Elblągu. O prawach kobiet i dogonieniu Danii

2023-09-13 21:44

W Elblągu odbyła się w środę (13 września) konwencja wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. W przemówieniu prezes PiS odniósł się między innymi do akcji polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy parodiowali spot PiS.- Przyzwyczajony jestem do różnych zaskoczeń, jednak spotyka mnie coś niezwykłego. Mówią mi, że połowa klubu KO do mnie dzwoni. Ja co prawda nie mam tego swojego telefonu przy sobie, bo wypycha kieszeń, ale tak mi mówią. Od ośmiu lat mówią o dyktaturze, a teraz ciągle do mnie. Zupełnie ich nie rozumiem – mówił Jarosław Kaczyński. Zobacz zdjęcia.

Kandydaci do Sejmu i Senatu z okręgu elbląskiego

Kandydaci do Sejmu i Senatu z okręgu elbląskiego

2023-09-13 16:06

Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie listy z kandydatami do Sejmu i Senatu. W okręgu elbląskim (nr 34) o osiem mandatów będą rywalizować kandydaci z 9 komitetów, o jeden mandat senatora w okręgu nr 84 - trzy osoby.

Szymon Hołownia w Elblągu. Zielona energia i port

Szymon Hołownia w Elblągu. Zielona energia i port

2023-09-12 15:56

We wtorek (12 września) w Elblągu gościł Szymon Hołownia, lider Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga. Tematem przewodnim spotkania z mediami, które odbyło się przed Bramą Targową, było pozyskiwanie zielonej energii.

Sprawdź, jakie masz uprawnienia wyborcze

Sprawdź, jakie masz uprawnienia wyborcze

2023-09-12 15:44

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu, przekazujemy pakiet istotnych informacji dotyczących uprawnień wyborców, w tym dla wyborców z niepełnosprawnościami.

Komisja wyborcza odrzuciła dwóch kandydatów do Senatu

Komisja wyborcza odrzuciła dwóch kandydatów do Senatu

2023-09-10 11:32

Były poseł Wojciech Penkalski (obecnie Bezpartyjni Samorządowcy) oraz Jarosław Zadrożny z Konfederacji nie zostali zarejestrowani przez Okręgową Komisję Wyborczą w Elblągu jako kandydaci do Senatu w okręgu nr 84. Po weryfikacji list z podpisami okazało się, że zebrali ich za mało.

Ich troje do Senatu

Ich troje do Senatu

2023-09-08 15:16

W okręgu nr 84 (obejmującym m.in. Elbląg i Braniewo) Okręgowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już troje kandydatów. Do Jerzego Wcisły (Koalicja Obywatelska) i Łukasza Kochana (Prawo i Sprawiedliwość) dołączyła Justyna Masiewicz-Grodź ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Oni kandydują do Sejmu i Senatu

Oni kandydują do Sejmu i Senatu

2023-09-07 07:00

Do środy do godz. 16 okręgowe komisje wyborcze przyjmowały do rejestracji listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Poniżej prezentujemy te listy, które przeszły już weryfikację OKW w Elblągu.

Lewica: różnorodność jest niezwykle ważna

Lewica: różnorodność jest niezwykle ważna

2023-09-05 15:25

Lewica zabrała ponad 11 tys. głosów poparcia w okręgu 34 i złożyła je w Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu. Dziś (5 września) pod Bramą Targową prezentowali się kandydaci ugrupowania z czołowych miejsc wyborczej listy.

Nasza sonda: Większość mówi „nie” referendum

Nasza sonda: Większość mówi „nie” referendum

2023-09-05 13:26

Ponad 68 procent osób, które wzięły udział w naszej sondzie, zadeklarowało, że nie weźmie udziału w ogólnopolskim referendum. Odbędzie się ono razem w wyborami parlamentarnymi 15 października.

PiS przedstawiło kandydatów, jest niespodzianka

PiS przedstawiło kandydatów, jest niespodzianka

2023-09-04 14:34

Nasze nieoficjalne informacje się potwierdziły. Na czele listy PiS do Sejmu w okręgu elbląskim znaleźli się: Leonard Krasulski, Teresa Wilk i Andrzej Śliwka; do Senatu kandyduje Łukasz Kochan. Zaskoczeniem jest z pewnością brak na liście posła kilku kadencji Zbigniewa Babalskiego. Zobacz zdjęcia.

KO na powrót z wakacji

KO na powrót z wakacji

2023-09-04 14:20

4 września rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Stąd edukacyjną kartą zagrała dziś Koalicja Obywatelska w związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi i zorganizowała konferencję prasową przed Kuratorium Oświaty. Co na temat edukacji w Polsce mówią kandydaci opozycji?

Nasza sonda. Czy weźmiesz udział w referendum?

Nasza sonda. Czy weźmiesz udział w referendum?

2023-09-03 07:00

15 października razem z wyborami parlamentarnymi odbędzie się ogólnopolskie referendum, w którym czekać będą cztery pytania. Dzisiaj to my pytamy Czytelników portElu, czy wezmą udział w referendum. Nasza sonda potrwa do 5 września do godz. 12.

Sondaż portElu

FotoreportEl

Trojaczki

Zostań fotoreportElem

Trojaczki (fot. ornitolog)
Reklama